dobrý den,
začátkem září jedu na týden na vodácký kurz spojený s turistikou.
Budeme bydlet ve stanu, stravování budeme mít vlastní zásoby a bude tam i možnost nákupu základních potravin (alespoň tak nám to bylo řečeno). Budeme se stěhovat cca po 2 dnech do jiného kempu a pak poslední do horské chaty. Věci si vždycky zbalíme a na místo nám je pak doveze autobus, takže s sebou si budeme nést jen vše potřebné.
První asi 3 dny se budeme učit sjíždět vodu na kajaku, kánoi a pak zbylé čtyři dny budeme chodit. Nikdy jsem na podobné ,,dobrodružství,, nebyla,proto nevím,do čeho jdu. Už si pomalu začínám psát seznam co všechno potřebuji, ale nějak si s ním nevím rady. Napadají mě 3 hlavní skupiny věcí, které potřebuji - OBLEČENÍ, JÍDLO, SPACÁK+ STAN A VŠE OSTATNÍ. Jídlo si beru jablka, músli, půlka chleba, paštiky, tuńák, paprika, lovečák, možná tvrdý sýr, žvýkačky+ bonbony, polévky gulášová, jednu čínskou - kdyby přišla chuť a to je tak asi všechno. Jaké rychlé jídlo (bez přípravy by jste si vzali ještě s sebou ?) a kolik toho jídla by jste si přibližně vzali s sebou. Popřípadě na zahřátí nějaká lahvinka - co se hodí, když rum nepiju ? Co se týče oblečení tak to vůbec nevím - mám akorát softshelovou bundu, další nepromokavou bundu atd. Jinak vůbec nevím co si mám vzít a hlavně kolik ? jak říkám, s výletem podobného typu nemám sebemenší zkušenost - vždycky jsem bydlela v hotelu, penzionu, chatce, ale ve stanu ne. Vůbec nevím v jakém oblečení spát ve spacáku ve stanu. Koukala jsem se na počasí na ten týden a hlásí nejdřív déšt a pak ke konci týdne vyjasnění, teploty 21 - 23, v noci 11. Vím, že si mám vzít nějaké náhradní oblečení navíc, ale zas nechci mít sbalenou celou skřín . A jaké ostatní věci - kromě: repelent, léky, hygiena, krémy na namáhané nohy, šnura, kolíčky a kosmetika si mám ještě přibalit abych byla připravená na přežití na tomhle kurzu ?
Předem děkuji za Vaše rady

arrow
profile_image
Titia
od 13. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Ve tvém výpočtu jsem si nevšimla turistického vařiče , který se určitě hodí a to jak na přípravu polévky, tak jídel z konzervy, které jsi taky nezmínila. Co se týče množství jídla, nejjednodušší je si naplánovat jídelníček. Jako hlavní jídlo dne ber večeři, večer je víc času
Např.: PO: snídaně: müsli, svačina: jablko, oběd: chleba s paštikou, svačina: paprika, večeře: lečo s těstovinami

Pak taky ešus, lžíce, hrneček. Cukr, sůl, čaj nebo kafe, zapalovač (sirky můžou zvlášť na vodě navlhnout). Hodí se i prášek pro ruční praní, náhoda je blbec.

Oblečení si musíš rozmyslet sama. Já vodu sjíždím v plavkách, tričku a botách do vody, na tůry to chce pevné boty, ideálně funkční tričko, kalhoty s odepínacími nohavicemi a mikinu/bundu. Dobrá je i pláštěnka, ať už do deště, nebo na sezení. Sama víš, jak hodně se potíš, ale jedno tričko určitě můžeš mít na dva, tři dny. Kalhotám taky nevadí, když je na nich flek třeba od hlíny Jak hodně máš kvalitní spacák? Já spím v tričku určeném jen na spaní, v čistých kalhotkách, které si vezmu další den a teplých ponožkách.

Snad jsem na nic nezapomněla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené