arrow
profile_image
kytička19
od 11. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
za týden poletím poprvé letadlem a chtěla jsem se zeptat co všechno si můžu vzít s sebou. Četla jsem už hodně diskuzí, ale v ani jedné nebylo to, co potřebuju vědět. Můžu si s sebou vzít do kufru žiletku, krémy, řetízky, prstýnky apod.? Musím nějaké věci dávat do těch průhledných pytlíků? Na šortkách mám takové ozdobné cvočky to samé i na botách, bude to při kontrole pípat? A co rovnátka? A můžu si vzít do příruční kabelky iPad? Budu ráda za každé odpovědi!

arrow
profile_image
Gosh
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můžeš si vzít do příručního zavazadla cokoli, co nebude okolí nebezpečné. Nemůžeš mít nůžky, nůž, pepřák, do USA ani zapalovač. Tyhle věci musí být v kufru. Tekutiny, které chceš na palubu dáš do průhledných pytlíků (kapky na kašel, parfém,vodu). Rovnátka, cvočky a ipad neni problém.Ale nesmíš se z ipadu připojit na net

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

A taky by se měli veškeré věci, které mohou pípat sundat/vyndat před bezpečnostní kontrolou a dát do speciální vaničky, kterou tam mají. Já si teda sundavám jen pásky a hodinky. Když jsem měla fixní rovnátka, tak mi nikdy nepípali. Ale přítel teď pípal kvůli kovovým kroužkům na botách kolem dírek na tkaničky. Nějak nechápu, kdy to ten rám zachytí a kdy ne.

A ty tekutiny v pytlíku musí být max po 100 ml/ks a dohromady 1 l. Za tekutiny se počítají i gely nebo i antiperspiranty ve spreji.

V batohu také nesmíš mít pilník.

arrow
Neprodává v Bazaru

Do kufru můžeš dát cokoli co chceš.
Na palubu do příručního zavazadla/kabelky nesmíš mít nic ostrého a nebezpečného a všechny tekutiny v průhledném sáčku

arrow
profile_image
kytička19
od 11. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc děkuju za odpovědi !

Jo a na palubu by ti taky nemusel projít sprejový deodorant a ty tekutiny a krémy atd. co si budeš dávat do toho průhlednýho sáčku, tak ty taky nesmí překračovat 100ml na jednu nádobku, ale to až tak nekontrolují, záleží kam jedeš. Jinak na letišti po tobě můžou u kontroly chtít, aby sis vyzula boty, převážně když máš kozačky a nebo nějaký botky s podpatkama. Mně takhle jednou zkoumaly boty 20minut.

arrow
profile_image
kytička19
od 11. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ok doufám, že nebude žádný problém

Cituji kytička19: chtěla jsem se zeptat co všechno si můžu vzít s sebou. Četla jsem už hodně diskuzí, ale v ani jedné nebylo to, co potřebuju vědět.

Kašli na diskuze a raději si přečti oficiální informace aerolinek a všeobecná bezpečnostní pravidla:
http://www.prg.aero/cs/odbaveni-cestujicich/odbave ni-cestujicich/zasady-a-pravidla-bezpecnostniho-od baveni/predmety-zakazane-prepravovat-v-kabinovych- zavazadlech/
nebo
http://www.csa.cz/cs/portal/info-and-services/trav el-information/security-regulations.htm

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: Kašli na diskuze

S tím souhlasím - na diskuze kašli a podívej se na to, co uvádí každý dopravce. Jinak obecně do odbaveného zavazadla si nemůžeš dát co chceš - existuje seznam nebezpečných věci, které by tam vůbec být neměly
Do příručního zavazadla bych určitě nedávala žiletky, nůžky,nožíky a žádné ostré nebo řezné předměty - to Ti jinak na bezpečnostní kontrole vyhodí.
Krémy a jiné šminky si můžeš vzít pokud tekutiny dohromady nepřesáhnout 1litr a každá z těch daných lahviček - včetně krémů a past - nepřekročí 100ml. A mít to v pytíku není nezbytně nutné.
Iphone si do příručního zavazadla vzít můžeš respektive bych si ho tam dala - v odbaveném zavazadle by elektronika neměla co dělat- v případě ztráty nebo poškození bys za to nedostala žádné odškodnění - dopravci to neradi vidí. Přesné informace pak najdeš ve všeobecných podmínkách přepravy dopravce, se kterým cestuješ
Jinak na sobě klidně můžeš mít kovové věci...- budeš pak pípat - takže si Tě vezmou na důkladnější kontrolu - mě například dneska pípala přezka na botách,takže mě na letišti zuli a boty procházely rentgenem. Fixní ani vyndávací rovnátka nepípají - mám vyzkoušeno.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Jannnie: do odbaveného zavazadla si nemůžeš dát co chceš - existuje seznam nebezpečných věci, které by tam vůbec být neměly

Můžu se zeptat jaké? O tom vůbec nevím

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji 5Peta: Mně takhle jednou zkoumaly boty 20minut.

Jo, já jsem se jednou vracela z dost náročný turistiky, takže pohorky mi opravdu moc nevoněly, a zrovna jak na potvoru mně řekli, že si je musím sundat . Fakt úžasnej zážitek .

Jinak bacha na opalováky, to jsou taky tekutiny, už jsem kolikrát viděla, jak je lidi naštvaně museli vyhodit, protože jim to nedošlo.

Cituji Caisy: Můžu se zeptat jaké? O tom vůbec nevím

Je to v těch odkazech, které jsem sem dala, stačí rozkliknout.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Caisy: Můžu se zeptat jaké?

a) střelné zbraně, munice a výbušniny, včetně loveckých a sportovních zbraní,

b) jakékoli předměty nebo látky, které by mohly vypadat podobně jako zbraně, munice nebo výbušniny,

c) hořlaviny (s výjimkou: alkoholické nápoje, sprej na vlasy, parfémy, voda po holení),

d) radioaktivní materiály,

e) stlačený plyn (s výjimkou: oxid uhličitý sloužící k pohybu umělých končetin; nádoba s hořlavým plynem určená k samonafouknutí záchranné vesty),

f) jedovaté nebo infekční látky,

g) žíraviny (s výjimkou: rtuť v teploměrech, barometrech a bateriích invalidního vozíku),

h) aktovky a bezpečnostní tašky s integrovanými výstražnými zařízeními, lithiovými bateriemi nebo pyrotechnickým materiálem,

i) předměty a látky ohrožující bezpečnost, majetek, životy, zdraví a tělesný stav cestujících na palubě letadla,

j) veškeré materiály zakázané zákony a nařízeními zemí dotčených přepravou,

k) všechny předměty nevhodné k přepravě z důvodu hmotnosti, velikosti nebo jiných vlastností,

l) pozůstatky lidského těla,

m) všechny předměty uvedené v Technických instrukcích pro bezpečnou leteckou dopravu nebezpečného zboží Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO) a Předpisech pro dopravu nebezpečného zboží Mezinárodního sdružení leteckých dopravců (IATA).

Reaguji na Lucineni: Indulona určitě myslela ten ostrý kovový pilník, ne ten papírový. Každopádně já bych nic takového do příruční tašky nebrala, dvě hodiny to bez pilníku člověk vydrží.

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Misy: pozůstatky lidského těla

A sakra...

Takže je výhodnější si vzít velký kufr a do toho dát všechny tekutiny, pilníky, nože apod. než mít vše v malém příručním zavazadle, kt. si vezmu na palubu?
Ono hodně lidí jezdí jen s tím malým příručním, aby bylo odbavování rychlejší. Když letím třeba jen na víkend.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené