arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, beru curacné deset dní, začaly mě dost nepříjemně pálit oči, hlavně víčka. Koupila jsem si kapky na zvlhčení Artelac, ale nic moc efekt ani po pár dnech. Je to normální, že tak pálí oči při léčbě isotretinoinem? Bude to po celou dobu léčby nebo je to jen přechodný? A.

Kolik mg denně?
Jo, oči se trochu vysušujou, (ale že by to bylo "dost nepříjěmně", to zas se dalo vydržet..) kapej furt a omez koukání do pc. Může to být přechodný, teď je to šok, pak se tělo trochu tomu vysušení přizpůsobí.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mufallo
2x denně 10 mg. A bohužel u compu sedím v práci 8 hod., to omezit nemůžu Mám ty oči dost citlivý celkově, jsem po laseru, blbě jsem viděla na dálku. No uvidím, třeba se to poddá, za 14 dní jdu na kontrolu ke kožní, tak se uvidí, co ona na to.Ráno se vzbudím a už třetí den je mám uplně suchý, že když ty oči otevřu, tak by mi "upadly" Tys tuhle léčbu taky prodělala, viď? Máš teď pokoj od těch pupenců zatracenejch?

Jo, počítač je špatnej, protože do něj člověk nevědomky zírá a zapomíná mrkat, a ta laserová operace.. to bych radši zkonzultovala s oční. 20mg to je teprv rozjezdová dávka, pak by ti měla přidat skoro na mg/kg váhy.
Nevyznám se v kapkách, třeba by se našly ještě nějaký "lepší" a na noc něco taky..nevím

Po 2 měsících od vysazení se mi trochu něco začlo vracet, ale rozhodně v mnohem menším, záda a dekolt se mi už drží dobrej. Teď jsem pulroku po, tak ještě se uvidí.
Ono to jako docasne znefunkční mazový žlázy, ale nakolik a na jak dlouho, to je otázka.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mufallo
S tím počítačem to je pravda, už jsem se mockrát přistihla, že zírám a nemrkám Asi si dojdu rovnou na oční, jestli by mi něco na to pálení pomohlo. A u compu si budu furt říkat..mrkej mrkej!
A kéž by nám ta léčba pomohla na "věčný časy" Četla jsem tu příběhy lidí, je to strašný, jak akné dokáže zničit život.Mě to trápí poslední rok, nikdy dřív nic, ani po dětech a najednou v 36 osypaná děsně, asi hormonální výbuch prý, no na "starý kolena" mě to chytlo v plný parádě, ani jsem nemohla v noci kolikrát spát, jak ty pupence bolej. Nezabralo mi nic, ani antibiotika, tak mi nasadila to curakné. Jen se teda bojím těch vedlejších účinků, ale to každej.

Až takhle ve 36? Tak to by ti mohlo pomoct snad natrvalo..
Já klasicky od puberty, HA mi dycky částečně pomohla, ale už ji nechci, protože ten propad po vysazení.... Ve 26 to bylo akorát čím dál horší a po těle se rozlízalo do široka. A stafylokok na kůži k tomu, ale toho curacné zabilo, to i cítím nosem.. když zmizí bakterie, může být jen malý špuntík tam, kde by s nima byla boule... takže ač zase mastná, tak to semtam něco je oproti tý předchozí zanesený kůži pokrok.. nic účinnějšího holt asi není.
Hlavně abys dostala dost vysokou dávku, čím vyšší, tím sice člověk sušší jak troud, ale dýl vydrží účinek po skončení (nejlépe tak dlouho, že by se s tím za tu dobu bylo i tělo srovnalo samo, ale ušetří se jizvy). Komu dali jen nějakých 10mg aby se neřeklo, tak jak vysadil, šup to bylo hned zpátky.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No asi mi dala doktorka tuhle dávku na začátek, říkala, že se uvidí, jak to budu snášet. A je to divný, že celej život nic a najednou v 36 hopla a samej podkožák. Musím ještě na gyndu, říkala, že je možný, že se mi udělala cysta na vaječníku, tak uvidím z UZ. Ale je mi teď líto lidí, co je akné trápí půlku života, teprve teď mi došlo, jak se kvůli tomu může člověk stáhnout do sebe. Měla jsem furt pleť nádhernou a teď potkávám lidi, co jsem je třeba rok neviděla a všichni: ježiš, cos dělala, to máš hrozný, furt něco doporučujou, ať si koupím Oxy a takový blbiny, do toho mám plno obchodních jednání a přestala jsem se lidem koukat do očí, protože se stydím, že jsem samej pupenec, no docela mě poslední půlrok deptá Tak musím věřit, že se toho zbavim..

Cituji Smirny: ať si koupím Oxy a takový blbiny

jo, ti jsou nejlepší takoví lidi, a ještě takoví, co si myslí, že je to jen ze špíny...
My co to máme furt (a každej 2. v rodině) tak tam je to celkem jasný, ale takhle náhle, tam by měla být nějaká příčina k nalezení a odstranění, gynda je jistě dobrý nápad.
Curacné se dává i třeba na vleklé lokální záněty (třeba kdo má pořád ječný zrna), ale pokud není člověk celkové mastný, tak to asi bude dost vysušovat... uvidíš.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já se nemastím vůbec, spíš mám pleť sušší.. asi u mě bude nějakej ten hormonální problém, no uvidím.. Jinak jsem si dneska zavolala na oční, prý se nemám znepokojovat, že mě ty oči a víčka tak pálí, že to u citlivých očí může být a že by to mělo během toho prvního měsíce trošku přejít.Tak to holt vydržím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené