arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tedy já fakt zírám, proč bych měla psa trestat za to, že je mu jiný pes nepříjemný? Prostě ho nemusí a hotovo. Každý pes má být na vodítku a není důvod něco takového řešit, prostě se minou a jde se dál. To by ovšem museli být všichni majitelé zodpovědní, upřímně doufám, že se už konečně začnou rozdávat pořádné pokuty za psa bez vodítka! Nejde jen o setkání psů, ale i pes a člověk, nestalo se jednou, že na mě pes skočil..a to, že byl hodný, mi bylo opravdu hodně platné. Zvlášť když to opravdu nemám šanci předem poznat. Stejně tak jako když můj pesan jde na vodítku, očuchává si svoje a nějaký jiný pes ho začne otravovat, pesan vyjede..nemá je prostě rád a já si to hlídám, aby nikoho dalšího neotravoval...jsou pejskové se kterými víme, že je to ok..no na druhou stranu, je mu už 17 let a má své nálady, tak je to taky třeba respektovat a když kvůli nějakýmu klukovi, kterého víc zajímá mobil než jeho pes, který nás pronásleduje, nemůže ani vyčůrat....a panička nebo páníček se ještě diví, když upozorním, ať si psa vezme na vodítko.
Tak mě napadá, že vychovat by se měli hlavně Ti páníčkové, aby neobtěžovali ostatní.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Veselka10: Ve všem s tebou plně souhlasím..
Náš pes umí, ke mě, zůstaň, fuj, nesmíš, nekousej a sedni.. Vždy je uvázamý na vodítku a na horách, kde vím, že jsme sami ho pouštíme..
Nesnáším, když ke mě někdo příjde na návštěvu a řekne, jee to je hezký pejsek umí dát pac? Nechápu proč bych ho měla učit tyhle zbytčnosti.. Nemám cvičenou opici, ale živého tvora - člena rodiny..

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nechápu, k čemu je vám pes na vodítku, když nemá náhubek?? Mě se nezpočetkrát stalo, že se mi kolemjdoucí pes na vodítku zakousnul do nohy. Takže já preferuji velkého psa s náhubkem bez vodítka. Pes má volnost a pokud je vychovaný, nikoho neohrožuje.

Reaguji na denisatenisák:
No chytit za krkem taky nezabírá. Zkusím nějaký ten zvuk. Akorát chudák ten pes, po kterým ten můj vyjede

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Veselka10: . To jestli pes venku poslouchá je mi obecně jedno, protože má být vždy pod dohledem majitele na vodítku!

Neumím si představit jak by se mí psi vyběhali, kdyby chodili celou vycházku na vodítku. Chápu to u Tvého 17 letého psa. Osobně zastávám dobré přivolání a nevidím problém.

Cituji Veselka10: Nevidím jediný důvod, proč by můj zvíře muselo reagovat na povely typu lehni, sedni apod., když jde o naprostou zbytečnost a jen buzerování

Já v tom vidím výchovu , cvičit baví mě i mého psa, kdybych viděla, že to dělá s odporem nutit ho nebudu, ale 99% psů cvičí s nadšením a dělá to pro radost sobě i páníčkovi.

Cituji Veselka10: ne zlomenou cvičenou opici.

Výcvikem psa nezlomíš, no pokud to neumíš , tak ano, ale když víš jak na to , máš super poslušného psího parťáka.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji monca114: Nechápu, k čemu je vám pes na vodítku, když nemá náhubek?

Právě od toho, aby si ho majitel ohlídal a například neokusoval někomu nohy jak píšeš. Pokud má pes z nějakého důvodu náhubek...budiž, ale stále má být na vodítku! Asi si nezažila psa s náhubkem, který ubil..právě tím náhubkem...jiného, že? Nebo jaké modřiny může právě náhubkem udělat.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji denisatenisák: Neumím si představit jak by se mí psi vyběhali

Pokud máš problém s tímhle...a já vím, že spousta páníčků ten problém nemá.., ale budiž...nikdo Ti nebrání jít se psem na chráněné prostranství nebo vzdálené od většiny běžných pejskařů a tam ať si Tvůj pes klidně běhá bez vodítka... Mimo to, například znám slečnu, která vodí pesana bez vodítka, chodí do bočních uliček, kde moc venčících psů není, ale přesto občas někdo je....když někoho dalšího vidí, tak psa zavolá, vezme na vodítko, mineme se a ona pak pesana zase pustí a jde se dál...
Je tu několik aspektů, má pesana vychovaného, takže ví, že nepůjde za jiným psem a může ho spolehlivě nechat na volno a ten druhý, že je bere ohled na ostatní.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji denisatenisák: Výcvikem psa nezlomíš, no pokud to neumíš , tak ano, ale když víš jak na to , máš super poslušného psího parťáka.

Je výcvick a výcvik. Drezura je pro mě prostě zbytečné lámání zvířete. Mnohdy je provázena i násilím a to prostě neuznávám a uznávat nikdy nebudu. A ano, nejsem proto, aby zvířata sloužila lidem, ale aby společně žili. Takže vychovat ano, zbytečně drezurovat ne.

znám lidi co mají čivavky. Většinou mají svojí hlavu jako štěně se s tím snad něco dělat dá.

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Veselka10: Takže vychovat ano, zbytečně drezurovat ne.

Souhlasím, ono je lepší si vysvětlit si co má člověk na mysli.

Cituji Veselka10: má pesana vychovaného

Mám to také tak, na zavolání se otáčí na pětníku a letí ke mně, psa který nemá přivolání bych nikdy z vodítka nepustila.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na denisatenisák: tak vidím, že jsme se vlastně shodli. Někdy jde hlavně o to, jak to člověk řekne.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji xchatrinka: jee to je hezký pejsek umí dát pac?

Tak ono se to od těch maličkých psů tak nějak čeká, že je lidi učí různé volovinky ... určitě by z toho nebyla zlomená, spíš by měla radost, že je něčím zaměstnaná .

Základy se naučí každý pes, tedy i čivava. Naučit svého psa, aby na povel dělal mrtvého se mi nepovedlo - nechápe, co po ní chci ( kolegův mopslík to umí na sto procent ... ) . Ale přivolání, sedni, lehni a podobně se naučí. Mne se zdá, že malé psy nejsou míň inteligentní, než ty velké - ale mají na člověka menší zpětnou vazbu, jsou individuálnější, jako kočky.

Venku na ulici mám psa na vodítku - ne kvůli jiným psům, ona je od přírody silně submisivní a hned se hodí na záda, jak se k ní přiblíží větší pes, ale párkrát už mi za suchým listem nebo sáčkem letícím ve větru málem vlítla pod auto a navíc ji pořád přitahují různé hnusárny vyházené z oken na sídlišti. Mimo město se vylítá bez vodítka.

arrow
profile_image
kvetka
od 24. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

mam čivavu a dala se vychovat kdyz bylamal a nemocna tak bylav pelisku a i kdyz umirala tak vysla a vycuralase venku a prezila

arrow
profile_image
Annyta
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarád má čivavu a je narosto úžasná. Já obecně nemám tyhle psy moc ráda, ale tuhle jsem si zamilovala. Poslechne na slovo, ten kamarád ani nezavírá bránu k baráku a ona se z pozemku nikdy nehne. Neštěká jako všechny ty potvory, nevrčí, nekouše. Je to podle mě přístupem. On se k ní prostě chová jako k psovi, což dělá málokdo s čivavou nebo jorkem. Myslím, že lidi to s tím rozmazlováním přeháněj, pak z toho vyroste nesnesitelnej pes, kterej jenom štěká. Však i čivava si zaslouží PSÍ život.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám čivaváka a ten poslechne na slovo.... Na psi si sice vždycky štěkne, to jsem ho neodnaučila, ale jde u toho u nohy... Takže jediné na co se mi nedaří ho odnaučit je štěkaní na ostatní psy.... Jinak je to šikulka šikovná

arrow
profile_image
Heja
od 5. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Omlovám se za OT, ale musím reagovat....

Cituji Veselka10: Nevidím jediný důvod, proč by můj zvíře muselo reagovat na povely typu lehni, sedni apod.,

Protože ho to baví? Protože má radost, když dělá radost Tobě tím, že něco udělal? Protože když s ním pracuješ zaměstnáváš jeho mozek? A protože možná to bude znít krutě, ale já jsem alfa a pes bude dělat co to chci já. Pes potřebuje pracovat, aby si udržel vitalitu. Svojeho psa jsem učila válet sudy a ne proto, abych to ukazovala návštěvám, ale prostě aby se učil. A fakt z něho není opice, ani mi nepříjde zlomený A pac dát taky umí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené