arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahojky, bohužel jsme dneska museli utratit naší Sendušku, totálně jí selhali ledviny a nebyla už možnost jí jakkoliv zachránit. Proto sháníme novou, aby nám nebylo tak smutno. Proto bych se chtěla zeptat jestli nemáte nebo nevíte o někom kdo by chtěl štěňátko darovat. Jedná se nám jednom o ovčáka cca 2měsíčního a hlavně fenku (je jedno jestli to bude kříženec německého s bavorským). Nechceme s papíry, na to nemáme, jen chceme udělat nějakému malému stvoření pěkný domov.

arrow
profile_image
Lenynek mojeid
od 10. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

to je mi líto držte se

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na susa:

A co si štěně koupit? nebo je tři tisíce za štěndo je hodně? jinak je mi líto Vašeho pejska, my teď máme štěndo a za tři týdny už ho milujeme strašně moc, tak chápu, jaká je to bolest.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Respektive štěně ovčáka s papíry min. za 5000 (spíš za 7000),-, my kupovali bez pp za 3000 a to jsme celkem narazily na slušnou majitelku.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak moc to není, ale zdá se mi to zbytečný. Když se někomu narodí a nechce je tak místo aby je topil a nebo prodával za takovéhle peníze.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na susa:

tak jasně - jenže já nikoho takovýho neznám (ani když jsme hledali štěňátko ke koupi) - to spíš nějakýho vořecha - každej majitel, pokud je to štěně čistokrevný nebo s něčím přijatelným křížený, ho raděj prodá (aby se mu vrátila aspoň investice do štěnátek za krmení a péči).
Zkus juknout na útulky

Pokud nemáte peníze, zvaž, jestli budete mít na krmení štěněte a na případnou zdravotní péči, kdyby se mu něco stalo. To totiž často stojí víc jak pořizovací cena psa. Pes se navíc musí krmit kvalitně a to taky něco stojí...

Pokud nechceš za pořízení psa dávat nic, prosím, udělej zvířátkům službu a vezmi si nějakého pejska z útulku. Čeká jich tam tolik marně na páníčka!

Bezpapíráka od nějakého pochybného množitele si neber - chovatelský klub zakazuje chovat papírově na psech, jež mají vady - často jsou to opravdu těžké vady třeba kloubů, kdy se pes už v mládí utrácí, protože nemůže chodit. Někdo na takových psech chce vydělat, tak je schválně připouští, štěňata po takových psech nedostávají papíry (jak už jsem psala výše, chovatelský klub zakázal oficiálně na nemocném psu chovat) a mají větší rizika vad a nemocí, které mohou zdědit po rodičích. Zákonitě tudíž stojí méně než papíráci, ale riskuješ, že pejsek bude s mnohem větší pravděpodobností nemocný než pes s papíry. Nakonec to, co ušetříš na pořizovací ceně psa, narveš do veterináře. Nepodporuj takové nepoctivé chovatele, kteří rozmnožují psy s vadami a nemocemi.

Velký omyl je domnvat se, že papíry (průkaz původu) jsou jen kvůli výstavám.Průkaz původu je jednoduše ověřením, že štěně pochází z těch a těch rodičů, kteří byli schváleni jako dostatečně zdraví a odpovídající plemeni.

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Měli jsme už dva psi, a to že nechci dávat za pořízení psa peníze neznamená, že nemám peníze na žrádlo a na doktora takze te prosím aby sis odpustila keci o tom kolik co stojí.. dík

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: Velký omyl je domnvat se, že papíry (průkaz původu) jsou jen kvůli výstavám.Průkaz původu je jednoduše ověřením, že štěně pochází z těch a těch rodičů, kteří byli schváleni jako dostatečně zdraví a odpovídající plemeni.

my máme štěně po rodičích s pp - oba jsme je viděli - paní majitelka měla štěňátka neplánovaná - původní cena byla 3500,- a nakonec jsme se domluvily na slevě, ptz naši tak drahého pejska nechtěli - takže nemusí nutně znamenat, že bez PP musí být nemocný.

Reaguji na Emma_Belle: ano, časté obelstění ze strany množitelů

Rodiče klidně mohou mít papíry, pokud pochází z papírových rodičů, papíry dostanou všechna štěňata. Až štěně vyroste, je teprve ohodnoceno a pokud má např, zdravotní vady, je na něm zakázáno papírově chovat. Tj papíry ten pes mít klidně může! Ale štěně pak už nemusí a to ze zcela zjevných důvodů. Z jakých to už se nedozvíte, paní majitelka vám těžko bude prozrazovat, že otec má třeba dysplazii

Jinak se na papírácích smí chovat obvykle jen jednou do roka, což je rozumný důvod pro zachování zdraví feny i štěňat. Pokud si někdo přivydělává bokem tak, že plánuje další vrhy během roku a odprodává to potom jako bezpapíráky, zaslouží si vyloučení z chovu, protože oddělává fenku!

Reaguji na susa: no, mám odůvodněnou obavu, jako všichni normální chovatelé, že když nechceš dávat za kvalitního psa peníze, tak jak to bude pak vypadat později s placením za zdraví? Znám spoustu lidí, kteří raději psa utratí, než aby mu zaplatili léčbu. Což nemusíš být nutně ty, takže si laskavě odpusť ten tón...

Každopádně pejsek z útulku nic nestojí a prokážeš jim tak dobrý skutek

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím, že najdeš, co hledáš vloni na jaře jsme udávali štěnda, která se nám na zahradě "přihodila omylem", kříženci vlčáka s retrívrem a byl to vcelku problém, všichni chtěli s papírama, čistokrevný atd...
držím palce

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Stále nemohu pochopit pár věcí a to:
1) Proč se opět do zakladatelky zde pouštíte
2) Proč jí nutíte psa s PP, když to jednak není její požadavek a navíc Vám PP nezajistí zdraví psa
3) Ji hned odsuzujete, že se o psa nepostará

Přečtěte si, že psala, že psa měla a že jí teď zemřel, takže se uklidněte a hned jí tu nenadávejte. Jak si myslíte, že se asi cítí, když teď psa musela nechat u uspat a vy jí tady hned napadáte, že se nedovede postarat o nového psa? BOŽE držte se toho, na co se ptala a nedělejte tady zas rozbroje! To se jako tady už nikdo nemůže na nic zeptat, anižby se na něj ostatní nesesypaly jako roj jedovatých včel?

Já měla něm. ovčáka za 1000kč a byl zdravý po celý svůj život a soused měl taky něm. ovčáka s PP a musel ho nechat utratit ve 4letech, takže na tomhle si nezakládám ani já, ani zakladatelka témata.

Reaguji na susa: Je mi líto Tvého pejska. Vím, jaké to je bohužel. Nevím o žádném pejskovi, ale zkus si podat inzerát. Třeba najdeš někoho, komu fena porodila nechtěně. Hodně štěstí

Reaguji na monca114:

1. nikdo se do ní nepouštěl, pokud dobře vidím, to spíš ona začala psát cosi o kecech
2nikdo jí psa s PP nenutí, v každém příspěvku jsem zdůraznila, že psi z útulku PP nemají a zaslouží si naši pomoc!
3. nikdo nenapsal, že se o psa nepostará, ale spíš byla položena otázka, ZDA se postará

Já mám dojem, že ty prostě neumíš číst

Reaguji na monca114: jinak tvůj příklad ze života je scetný.....můj praděda hulil jak fabrika a pil jak duha a dožil se 90 let. Přesto nebudu doporučovat kouření a chlastání, protože s největší pravděpodobností se člověk těch sta let nedožije....ovšme to nikdo předem neví, že. Proto to prostě neriskuje

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené