arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lisa: Bezpapíráka od nějakého pochybného množitele si neber

Tady jí to ale vyloženě píšeš, ne? Nebo snad blbě čtu zase?

Cituji Lisa: no, mám odůvodněnou obavu, jako všichni normální chovatelé, že když nechceš dávat za kvalitního psa peníze, tak jak to bude pak vypadat později s placením za zdraví?

A tady taky čtu blbě?

Cituji Lisa: Každopádně pejsek z útulku nic nestojí a prokážeš jim tak dobrý skutek

Jinak samozřejmě tohle je dobré řešení, myslím. Jednak ho budeš mít zadarmo, navíc je už starší a ty lépe rozpoznáš, co z něj vlastně vyroste.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejde o to, kolik za psa chceš nebo nechceš dát, hlavně že o něj bude dobře postaráno a budete ho mít rádi

arrow
profile_image
susa
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na monca114: určitě inzerát podám, moc děkuji za podporu, doopravdy to tady už nemůžu ani číst. Právě, že bych chtěla za pejska dát tak tu tisícovky popřípadě nějaké krmení. Jinak psa kupovat za 3 a více tisíc mi přijde hnusné. Jsou to zvířata a né věci. Někteří lidé na tom chtějí jenom vydělávat a drží psi jenom kvůli penězům. Já mám pejska jen pro radost a né abych se s ním chlubila. Oba pejsky co jsem měla tak byli bez PP a ten první zemřel v 15 letech (což je překrásný věk) a to jsem ho musela utratit jelikož měl nádorky po celém těle a teď Sendušku. Přišlo to náhle ze dne na den se mi nelíbila, ráno zvracela nic nechtěla ani piškotek. Tak jsme jeli okamžitě na veterinu. Byli jsme na různých vyšetřených. Zjistilo se, že má akutní selhání ledvin. Snažili jsme se tři dny jí z toho dostat, dostávala infúze, injekce... ale jelikož nečůrala tak veterinář nám říkal, že víc vody do ní dostat nemůže a pokud se do dneška nevyčůrá, tak že pro nás nemůže už nic dělat. Byla to velká bojovnice. Jelikož hodně psů jak toto má tak velice rychle umře.

Psa z útulku bych si chtěla vzít, ale mají tam už starý a já jí potřebuji naučit pár věcí, které velkého psa naučíš velice špatně. Např. že má vyhrazené místo na zahradě kam smí a kam né, že má chodit čůrat na místo také určené a to doopravdy je těžké naučit dospělého psa. Ale jinak se do útulku chystám. Né teď hned. To bych nezvládla.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na susa:

Cituji susa: moc děkuji za podporu, doopravdy to tady už nemůžu ani číst

No to se Ti ani nedivím, kor ve Tvé situaci teď, když jsi o pejska přišla. My jsme toho našeho taky museli nechat uspat. Bylo to v srpnu,takže téměř rok a furt mi chybí. Milovali jsme ho a on miloval nás. No zkus o ten útulek. Někdy tam bývají i odrostlejší štěňata. Uvidíš, no. Tak hodně štěstíčka a ať najdeš pejska

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lisa: Naprosto chápu, jak to myslíš, ale jsou lidé, kteří nemají dost informací o tom, jak to s množením psů v ČR chodí a tak tě nepochopí.

Jinak v útulcích jsou i štěnata (a často i malá), jen jsou rychleji pryč a musí se víc hledat...zkusím mrknout, jestli nějaké neobjevím.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

První útulek, co jsem zadala, který se navíc orientuje na kočky, a důkaz, že štěnata jsou a chce to jen hledat pro sebe to pravé http://www.kocicinadeje.cz/clanky/nabidka-psu-k-os vojeni.html

Reaguji na monca114: No asi jo, nebo si najdi ve slovníku, co je slovo "obava"Reaguji na susa: jestli je máš pro svoji radost je mi jedno, mně jde o radost spíš těch zvířat a ta jsou radostná, když jsou zdravá...přece chceš zdravé zvíře a chceš i ty podporovat zdravá zvířata. Pokdu je teda máš tak ráda. Ale mám dojem, že ty prostě pravdu slyšet nechceš. To množitelé na psech vydělávají. Mají je jen kvůli penězům - nebo kvůli čemu myslíš, že záměrně množí psy, ukterých sami ví, že by je množit neměli, protože mají třeba blbé klouby? Normální chovatelé štěňátka piplaji, dávají jim co nejlepší žrádlo, nechávají je posuzovat odbornou členkou klubu, nechávají rodičům dělat drahá zdravotní vyšetření, aby vyloučili různé nemoci a vady, které by se mohly přenést na štěňata. To vše stojí peníze a proto jsou tyto pejsci zákonitě dražší. Ale máš zaručeno, že jsou ze zdravých rodičů a že fenka není oddělávaná porody několikrát ročně...

Těžko říct, asi tě tu nepřesvědčíme. Nicméně štěňat v útulcích je teda dosti a dosti.

Ještě to má jednu souvislost - málokdo, kdo si koupí papíráka, se ho zbavuje. Prostě si na něj našetří, těší se na něj a kupují odpovědně a s rozmyslem.

Bezpapíráků a různých kříženců jsou plné útulky....chudáci tam čekají v klecích, zda o ně někdo neprojeví zájem. Jejich původní chovatel to bohužel nebývá, ten na svá štěňata zapomene ihned, když za ně zkasíruje.

Bylo by hezký, kdybys odtamtud nějakého takového pesana zachránila, ale taky s vědomím, že ten, kdo útulky podporuje, je nezodpovědný množitel!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené