arrow
profile_image
tinker
od 12. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Máte někdo doporučení na dobrý denní krém s UV faktorem? Mám celkem citlivou pokožku, tak na ní nesmím dát cokoliv. Díky

arrow
profile_image
dohnalka
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Za mě Krásnou paní z Havlíkovy přírodní apotéky. Taky mám citlivou pleť a ještě si po všem připadám taková ulepená.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V parfumerii jsem si chtěla koupit Clarins, ale poradili mi 3LAB Perfect Sunscreen SPF 50 + a je dobrý. Stál cca 1000. Není mastný, ani suchý.

Cituji dohnalka: Krásnou paní z Havlíkovy přírodní apotéky.

Přesně to jsem si dnes koupila a doufám, tak jsem zvědavá. Taktéž mám pleť citlivou. Posledních pár let mi nic nevadilo a minulý týden jsem zkusila něco od Bourjois a celá jsem se osypala. Takže jsem dnes naklusala do apotéky a doufám, že mi to pomůže. Klidně můžu po pár dne dát vědět.

arrow
profile_image
tinker
od 12. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Cituji Maria: 3LAB Perfect Sunscreen SPF 50 +

ok, děkuji, podívám se, jestli nemají nemají náhodou vzorečky. Dejte pak vědět, jak jste s ním pak spokojený

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: Cituji dohnalka: Krásnou paní z Havlíkovy přírodní apotéky.

Krém Krásná paní - složení a popis :
IR-A paprsky nejsou UVB, ani UVA. Ochrana před infračerveným zářením je v současnosti možná pouze antioxidanty, které se přidávají většinou do krémů s UV ochranou. Na to právě sází některé firmy - ochrana před IR-A - jedná se o dobrý marketingový tah.
Ve složení tohoto krému se nenachází ani 1 filtr, který by chránil před UVB a UVA. Z tohoto důvodu se naprosto nejedná o UV ochranu.

Bez alkoholu, dráždivých vonných látek a parfemace, a s ohledem na vyšší PPD, jsou např. tyto:
LRP Anthelios XL SPF 50+ zmatňující gel-krém (nejlehčí textura, co znám)
Eucerin DermoPURIFYER SPF 30 - mastná až normální pleť
Bioderma Photoderm MAX krém SPF 50+ - suchá až normální pleť
Uriage BARIÉSUN XP Crème SPF50+ - velmi suchá pleť (bělí)

Cituji jamamba: IR-A paprsky nejsou UVB

Toto bylo první, co mě napadlo. Proto jsem se prodavačky ptala, jestli ochrání i před UV. Dušovala se, že ano. Fakt je ten, že já tomu až tak nerozumím a proto jsem si chtěla nechat poradit od ní. Takže jak říkáš, nejspíš marketingový trik a dost možná jsem se nechala oklamat. Blbý je, že ty krémy z lékáren, které zmiňuješ mi obvykle trochu uspávají póry a to na to jinak netrpím (když používám něco typu apotéka, ryor atd., ale iluze o extra přírodnosti si taky nedělám). Nevím čím to může být, ale třeba ten Eucerin na ty póry byl nejhorší, ale dělá mi to i Bioderma.

arrow
profile_image
tinker
od 12. 3. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Reaguji na jamamba: Díky za info. Vidíš, Bioderma by mohla být taky dobrá volba. Právě koukám na Syncare, chtěla bych to zkombinovat s krémem na vrásky, a oni mají i nějaké krémy rovnou s UVF, tak bych nemusela dávat dva krémy. Zítra zkusím v lékarně vyžebrat vzorky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já mám ráda hydratační krém od Syncare, ale mají nízké SPF a ještě krémy Lumene, konkrétně krém Vitamín C, ten má SPF 15.

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: ty krémy z lékáren, které zmiňuješ mi obvykle trochu uspávají póry

Opravdu ty konkrétně mnou jmenované? Jelikož v těch jednotlivých krémech jsou ve složení velké rozdíly. Např. Eucerin v těch žlutých baleních obsahuje dost alkoholu, který je hodně dráždivý.
Obecně ty UV krémy obsahují většinou okluzivní látky (minerální olej, silikony), které póry neucpávají, ale hydratují a chrání kůži před vnějšími vlivy. Problém nastává, když krém bude mimo ně např. obsahovat hodně alkoholu aj.. Okluzivita způsobí, že ty dráždivé látky budou pak dráždit ještě víc, (a případné další méně komedogenní látky v krému budou ještě víc komedogenní) dojde k hormon.reakci-- tj. větší tvorba kožního mazu -->> vznik bakterií -->> ucpané póry. Pak není pravým viníkem tedy UV krém (pokud neobsahuje dráždivé látky), ale třeba dráždivé čištění (alkohol, tenzidy), či např. sérum obsahující dráždivé éterické oleje, pod tím UV krémem. Záleží tedy na kombinaci těch látek.
K tomu ještě musí speciálně mastnější pleť (kvůli nadměrné hydrataci) a pleť s růžovkou (kvůli akumulaci tepla) dávat pozor na konzistenci krému. Takže vybrat kvalitní UV ochranu se všemi individuálními požadavky je někdy hledat jak jehlu v kupce sena.

Reaguji na tinker: Zajímavé je, jakoby si spletli název- ta Bioderma 50 krém není zdaleka tak mastný jako ten fluid ( Cicabio 50 -4% resveratrol a pupečník asijský, a SPOT jsou taky ok, netuším konzistenci). Každopádně Bioderma a LRP vedou na trhu s moderními UV filtry. I Piz Buin by měl být ok, a něco od Daylong.....
Jinak mám na seznamu jako antiage (Německo, Švýc.) - Louis Widmer Sun Protection Face LSF 30 - 3% Matrixyl 3000, 2% L-Arginine.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené