Vrásky

dermatologie , pokožka , volné radikály

Vrásky 1

Vrásky vznikají zvrásněním velice citlivé a jemné pokožky v obličeji a to nejčastěji v partiích kolem očí, úst a na čele. Patří mezi jeden z mnoha viditelných znaků stárnutí.

Volné radikály v kůži způsobují stárnutí buněk a jsou příčinou vrásčitého vzhledu pokožky a změny její barvy. Na vzniku hlubších vrásek se dále podílí kouření, nezdravý životní styl, špatná životospráva a nadměrné sluneční záření.

Průběh léčby vrásek

Vrásky můžeme vyhladit několika způsoby. Jedním z nich je injekční aplikace Botoxu/Dysportu (Botulotoxinu typu A) . Botulotoxin je látka produkovaná bakterií Clostridium botulinum. Účinek botulotoxinu spočívá v blokádě nervového zakončení čímž je sval denervován a nepřichází do něj nervový vzruch (dojde k vyhlazení vrásek). Nejčastější lokalitou k ošetření je oblast čela, oblast kořene nosu a oblast kolem očí.

Výsledek léčby vrásek

Účinek látky vydrží po první aplikaci asi 3 měsíce, po druhé asi půl roku a po třetí asi 9 - 12 měsíců. Čím déle se látka aplikuje, tím déle účinek vydrží. Pokud je mimická vráska příliš hluboká a jsou zde narušena kolagenová vlákna, můžeme očekávat pouze redukci vrásek. Zde je možné botulotoxin kombinovat s vhodným výplňovým materiálem, například s kolagenem nebo hyaluronovou kyselinou. Mezi další injekční výplně patří vlastní tuk, New Fill, Artecoll, Dermalive, Juvéderm, Surgiderm nebo Restylane. Dlouhodobějších výsledků pak můžeme dosáhnout plastickou operací jako je například face lift.

Diskuze na téma Vrásky na Omlazení.cz

Video vrásky

Galvanická žehlička na vrásky

Korekce mimických vrásek

Fotogalerie vrásky

Vrásky 1Vrásky 2Vrásky 3Vrásky 4Vrásky 5

Upravte heslo Vrásky

Současný stav

Váš návrh

Zdroje

Návrh mohou odeslat jen registrovaní a přihlášení uživatelé.

Registrace

Autoři

Omlazení.cz

Zdroje, reference