arrow
profile_image
Čomonka
od 23. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím. Mám problém, který asi těžko nějaká z Vás vyřeší, ale možná máte nějaké zkušenosti. Bude mi 22 let a mám šíleně zkažené zuby, přední jsou ještě nějak v normě i když se poslední dobou objevují malinké kazy v mezizubních prostorech, ale o tom, co mám v zádu, tedy z toho co tam zbylo, je škoda mluvit. Zuby si čistím minimálně dvakrát denně a stejně se kazí. Ano, chyba je asi v tom, že už jsem opravdu dlouho nebyla u zubaře. Ale i tak, zuby si čistím, například narozdíl od mého přítele, který moc ústní hygieně nedává i přesto má zuby krásné a nepoškozené. Poslední dobou mívám hrozné deprese, protože se prostě bojím jít k zubaři, vím, že prožiju peklo a ano, vlastní chybou. Neměla jste nějaká obdobný problém, že i přes veškerou snahu se zuby kazily? Mě se kazí opravdu tak od 14 let a já blbka prostě k zubaři nešla, mám opravdu hroznou fobii. Nechodím ani k doktorovi, když jsem nemocná, jen abych nemusela otevřít pusu plnou, nebo spíše už prázdnou, hnusných zkažených zubů. Nevíte, zda je možné nahradit zuby krom implantátů a můstků něčím jiných, například zuby na drátkách? A jak se ceny těchto zubů pohybují. Děkuji za všechny postřehy.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jdi k zubaři, dokud je co zachraňovat! Ty kazy se budou zvětšovat až ti nezbyde než dát korunku nebo můstek, nedejbože nějaký implantát. Nevím kolik máš peněz, ale jsou to hrozný pálky.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já se zeptám blbě, ale jak víš, že se ti kazí zuby, když nechodíš k zubaři a nejspíš tě zuby ani nebolí? Pokud máš hnědé skvrny, může to být pigment a třeba ortel nebude tak zlý. Každopádně se k zubaři urychleně registruj a objednej, nic jiného ti nezbyde! Nejde jen o to čistit, ale zejména JAK čistit, takže bys měla investovat i do návštěvy dentální hygienistky. Neotálej - čím dýl budeš s nápravou stavu otálet, tím větší zdravotní problém mít budeš, nehledě na to, jak nákladná záležitost to pak bude!

arrow
Neprodává v Bazaru

Najdi hodnou zubařku/zubaře kterého se nebudeš muset bát, a začni k němu poctivě chodit, nejlevnější to asi nebude ale rozhodně čim dříve pujdeš tim méně to taky bude stát..

Dentální hygiena je určitě super nápad, aspoň odstraní i případný zubní kámen, a poradí co používat, jak atd..

Ze začátku bude asi potřeba chodit k zubaři častěji, ale během dvou, tří měsíců uvidíš jak máš zoubky v lepší kondici, a budeš sama sobě vděčná že si se odhodlala a zašla si tam

Určitě jdi protože léčení zánětů je zdlouhavé a nepřijemné, tak je dobré to v čas zarazit!

Mluvím z vlastní zkušenosti, neboj se a jdi do toho, lepší pozdě než vubec!

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Čomonka: ano, vím jak je to šílené. Mi je sice víc, ale po změně lékaře na rentgenu 18 kazů... poměrně hlubokých. Běž k zubaři co nejdříve.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Viktorka723: Ze začátku bude asi potřeba chodit k zubaři častěji, ale během dvou, tří měsíců uvidíš jak máš zoubky v lepší kondici, a budeš sama sobě vděčná že si se odhodlala a zašla si tam

záleží na tom, v jakém stavu ty zuby má... já chodím 9 měsíců a zdaleka ještě nekončím

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už jen ta děsivá představa zkaženého dechu ze zkažených zubů by mne donutila co nejdřív se objednat k zubaři, teprv až potom sedět u netu a polemizovat o tom ....

Ja osobne mám tú skúsenosť, že čím som si viackrát čistila zuby pastou, tým rýchlejšie sa mi kazili a to až tak, že som nechápala...Príliš časté čistenie zubov pastami ich oberá o ich vlastnú prirodzenú protikazovú imunitu je to úplne to isté ako keby bol človek celý život preventívne na antibiotikách, nemal by vlastnú imunitu..Poznám ľudí ktorí si čisita zuby po každom jedle iba vodou a raz denne pastou..Poznám ľudí ktorí si čistia zuby pastou 2 x týždenne a majú zuby v perfektom stave..Pasty sú také či onaké ale stále je to chémia a rôzne látky, ktoré v konečnom dôsledku môzu pri častom používaní zubom skôr škodiť ako pomáhať. Ďalšia vec je že to môžeš mať genetické poznám ľudí ktorým sa brutálne rýchlo kazia zuby. Mala som kamarátku ktorá už v 18-tich mala protézu. Bohužial. Podľa mňa potrebuješ kompletné testy a röntgen ústnej dutiny a riešiť to aj vnútorne nie len vŕtačkou a plombou..Ale to je iba môj názor..

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Čomonka: Neměla jste nějaká obdobný problém, že i přes veškerou snahu se zuby kazily?

A k čemu ti pomůže, když ti někdo na tuhle otázku odpoví? Ano, na světě existuje spousta lidí, kteří čistí zuby často a přesto se jim kazí, protože čistí blbě. Když máš na zubu plak a není odstraněn, tak se časem zub na nečištěném místě zkazí.
Tvůj přítel může mít jiné stravovací návyky a může mít jinou techniku čištění zubů. Navíc pokud chodí pravidelně k zubnímu lékaři, tak se kazy podchytí a ošetří včas a je to.

Cituji Čomonka: Mě se kazí opravdu tak od 14 let a já blbka prostě k zubaři nešla, mám opravdu hroznou fobii. Nechodím ani k doktorovi, když jsem nemocná, jen abych nemusela otevřít pusu plnou, nebo spíše už prázdnou, hnusných zkažených zubů.

Fobií ze zubaře trpí kde kdo. Tvoje zuby nezajímá, jestli máš ze zubaře strach nebo ne. Asi tak. Další věc, která mě napadla a je teď už bezpředmětná je to, že do 18 let na tebe měli dohlédnout rodiče, abys chodila k zubnímu lékaři.
Můžeš si vybrat, buďto začneš svůj stav řešit a necháš si zachránit, co jde, nebo se na to vykašleš a postupně ti všechny zuby odejdou.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji UsmejSe: Tvůj přítel může mít jiné stravovací návyky a může mít jinou techniku čištění zubů. Navíc pokud chodí pravidelně k zubnímu lékaři, tak se kazy podchytí a ošetří včas a je to.

nebyla bych si tak jistá. Jsou i genetické předpoklady atd. My měli s manželem stejnou zubařku, čistíme si stejně, stejné pasty, stejná technika, stejná dentální hygienistka a on má zuby v pořádku. Já do 25 let neměla jediný kaz a pak se mi to sesypalo

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sally Carrera: Na genetiku se může vymlouvat jenom ten, kdo má vrozené závažné odchylky ve struktuře skloviny nebo zuboviny. Jedná se o relativně vzácná onemocnění. Kdybys takové onemocnění měla, určitě bys o něm věděla.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jdi k zubaři a nech si dát v případě kazů fotokompozitní výplně - vůbec nebude poznat, že si měla kaz, fakt to vypadá naprosto přirozeně, sice to stojí nějaký peníz, ale vyplatí se to Rozhodně nečekej, ať pak nemáš korunky... Jo a nemusí se jednat o kazy, já mám také vzadu mapky na zubech a doktor to nechává být... Je zvláštní , že tě nebolí zuby, já když mám kaz, tak mně to dost bolí a musím hned k lékaři...

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jaký byl ten zubař, ke kterému jsi chodívala? Já cca do 23 chodila k megeře, která mi v hubě šťourala jak v kanálu a všechno mě u ní bolelo, bála jsem se jí jak čert kříže. Pak se mi poštěstilo a dostala jsem se k milému mladému zubařovi, který se k pacientům chová jako ke květinkám. I když vím, že mi bude dělat blbou věc, tak nemám problém k zubákovi jít. Někdo to tak prostě má dané, že se mu kazí zuby, i když o ně pečuje. A někteří, jako např. můj bratr, skoro ani neznají co je kartáček a zuby se jim nekazí, nechápu. A fakt to jsou kazy? Ty časem bolí... Tak upaluj k nějakému pořádnému doktorovi, tady není na co čekat

arrow
profile_image
Seksima
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já se taky celý život hezky starám o své zuby a téměř všechny mám opravené po kazech Měla jsem špatnou zubařku. Hned vrtala, popřípadě hned zuby zabíjela. Tolik jsem si u ní vytrpěla. Už mám dokonce dva zuby mrtvé. Asi 4 roky nazpátek jsem zubařku vyměnila. Dnes chodím ke skvělé odbornici a vůbec u ní netrpím. Dokonce jsem se s ní domluvila, že si všechny plomby nechám dobrovolně vyměnit za bílé a během roku bylo hotovo. Dnes všude slyším samou chválu na svůj chrup. A to jsem se dřív pěkně styděla se někde smát..

arrow
profile_image
scateeinka
od 18. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Čomonka: Být tebou jdu ihned k zubaři, třeba to ani nemusí být tak horké, jak se zdá. Jestli máš na zubech tmavé skvrnky (např. v těch mezizubních prostorech) nemusí to být ještě kaz, jen zubní kámen, to ti odstraní na zubní hygieně. Nevěřím, že by jsi měla zkaženou skoro celou pusu, to by jsi podle mně bolestí nevydržela. Nevím, co přesně tady hledáš za rady, stejně k tomu zubaři nakonec budeš muset jít..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené