arrow
profile_image
frappje
od 25. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,

momentálně se snažím vyřešit dluh, který mi vznikl u VZP na základě neplacení zdravotního pojištění. Vím, jsem hlupák, ale nechtělo se mi na "pracák" a řešit tyhle oplétačky a tak jsem se na to jednoduše "vykašlal." Moje situace je taková, že jsem minulý rok 4 měsíce neplatil zdravotní pojištění (květen, červen, červenec a srpen) a vznikl mi dluh 4*1080Kč, čili 4360Kč a poté, co jsem nastoupil na jinou školu mi zase bylo pojištění placeno. Už jsem se to snažil řešit v únoru letošního roku, ale ve VZP mi řekli, že potřebují papír o ukončení studia, který jsem v té době bohužel už neměl a stará škola mi na maily neodpovídala, takže jsem neměl jak začít "platit." Nyní jsem se rozhodl, že už je na čase se tohoto problému zbavit a proto bych od Vás dostal radu, zda-li a jak je možné žádat VZP o prominutí dlužného penále (které ani nevím, jak vysoko se vyšplhalo, protože nemám potuchy o tom, jak vysoko narůstá) na základě toho, že jsem student, bez jakéhokoliv příjmu (pouze sirotčí důchod). Mám v plánu se zítra do VZP zajít informovat "co a jak," ale rád bych byl trošku zainteresován i od Vás.

Děkuji všem.

Prvně na pojišťovnu dolož veškeré dokumenty o zahájení/ukončení/přerušení/ studia, ať to můžou dát dohromady. Pak ti ještě jednou přepočítají dluh a předají kontrolní zprávu. Na většině pojišťoven se jde domluvit na individuálních platbách - co máš, to dáš, třeba každý měsíc 500,- Kč. Ale hlavně tam jdi a řeš to.

O prominutí penále můžeš zažádat až po splacení dlužného pojistného. Postup má pak asi každá pojišťovna jinak. Teď řeš hlavně pojistné, protože penále je stejně každý den jiné dle dlužné částky.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já měla dluh cca 10 000 Kč (dědictví), napsala jsem jim dopis s žádostí o splátkový kalendář na 400 Kč měsíčně a vyhověli mi.... Takže napiš dopis.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: Já měla dluh cca 10 000 Kč (dědictví)

Ty bláho a to jsi nemohla to dědictví odmítnout? Ale to bys asi musela odmítnout celé dědictví, že?

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lady Flame: Ty bláho a to jsi nemohla to dědictví odmítnout? Ale to bys asi musela odmítnout celé dědictví, že?

Jojo, to bych musela odmítnout celé dědictví a to se jednalo i o barák, takže mě ten dluh 10 000 Kč nevadí, jsou i horší částky než toto....A když to jde po 400 Kč měsíčně, tak jsem v klidu

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: Jojo, to bych musela odmítnout celé dědictví a to se jednalo i o barák, takže mě ten dluh 10 000 Kč nevadí, jsou i horší částky než toto....A když to jde po 400 Kč měsíčně, tak jsem v klidu

Tak aspoň, že tak

Nejlepší je zajít osobně na pojišťovnu, domluvíš si splátkový kalendář . Rovnou tam řekneš zda by nebylo možné prominout penále (udáš nějaký důvod, třeba ten student). Mělo by ti být řečeno že o prominutí penále se žádá po zaplacení vzniklého dluhu (částka bez penále) a že jen v případě zda budeš platit tak jak máš, bez absence platby .

Jakmile dluh uhradíš měl by jsi opět zajít na pojišťovnu kde sepíšete žádost o prominutí penále. Oni to pošlou na hlavní centrálu k posouzení. Většinou vždy vyhoví.

Zrovna minulý týden jsem byla na pojišťovně kvůli splátkovému kalendáři na dluh za neplacení - taky jsem byla lajdák. Žádost o prominutí penále mi tam paní vytiskla automaticky s tím, že já to jenom podepsala, vyrozumění dostanu, až se sejde rada, která to buď odsouhlasí nebo zamítne (setkání rady nejsou v pravidelném intervalu, tak prostě musím počkat). Jinak penále jsem měla 440,-- od září loňského roku do dneška, nenabíhá to nějakým šíleným tempem.

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vo vačšine prípadov, ak nie si notorický nepaltič a sa na splatení dohodneš, penále promíjí.

arrow
Neprodává v Bazaru

U VZP nejde prominout penále a ještě žádat o splátkový kalendář.....povolí ti bohužel jen jedno z toho...

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sandí: U VZP nejde prominout penále a ještě žádat o splátkový kalendář.....povolí ti bohužel jen jedno z toho...

Přesně tak.....Ale já měla to štěstí, že mi penále prominuli s tím, že zaplatím dluh na 2x, což jsem já hloupá neudělala a teď musím platit dluh i s penálema....Což dluh je 1700 Kč a penále cca 8 000 Kč, což je docela mazec a nechápu, kde na to přišli

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Klariska1241: teda to je něco...penále 8 000kč? By mě zajímalo,jak to tam dělají...ty jejich výpočty jsou někdy fakt zvláštní

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Klariska1241: Bych čekala, že panále bude menší, než dluh.

Cituji Sandí: By mě zajímalo,jak to tam dělají

Nijak. Penále se vypočítává automaticky. Je to 0,05 % z dlužné částky denně a když to holt někdo nechá smrdět několik let, je logické, že penále přeroste dluh.
Ale pokud se bavíte o VZP, tak tam je zřejmě možné všechno, tam bych se v životě nepřeregistroavala...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené