Ahoj. Chtěla bych se vás zeptat, jestli někdo neporadíte jak dostat z ex výživné na děti?
Po soudu který stanovil výživné jednou zaplatil, dvakrát ne, tak se to nějaký čas opakovalo a pak přestal platit úplně, takže proběhl další soud, který vydal příkaz k exekuci na plat. Pravidelně jsem peníze dostávala, asi půl roku, pak zase nic, zjistila jsem, že ex propil řidičák a přestal pracovat, protože se živil jako řidič z povolání, od té doby neplatil vůbec, po půl roce, kdy se ani nenamáhla ozvat se a omluvit se, jsem podala trestní oznámení. Je to už sedm měsíců a pořád se nic neděje. Nevíte jak postupovat dál? Je lepší obrátit se na soud a doufat, že jejich exekutor mi přinese alespoň něco a nebo tam poslat nějakou firmu která se zabývá vymáháním dluhů a exekucemi?
Určitě je mu co zabavit, protože má nedávno nové auto a bydlí v domku, do kterého jsem většinu vybavení nakoupila já a při stěhování jsem mu to tam nechala. A to nemluvím o tom, že tráví většinu času po hospodách, takže bez prostředků určitě není.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

podle mě, když jsi podala trestní oznámení, by to měla řešit policie, popř. soud - nehledě na to, že když neplatí, je to porušení vyživovací povinnosti a to je i trestné
takže asi na policii nebo soud a tam se přeptat, jak to s tím mým podaným trestním oznámením vypadá

matadi
Ptala jsem se přímo na kriminálce pána který to má na starosti, řekl mi že je to v Praze (tam on bydlí) a že mi přijde obsílka.
Jenže kdy? Já se samozřejmě o holky postarám, ale kdybych na tom byla opravdu špatně a to je v dnešní době ze dne na den, tak bych dělala co? Že bych jim řekla, holky teď nějakej čas nebudeme jíst, maminka čeká až se policie rozhoupe? Chápeš jak to myslím? Prostě mám pocit, že se nic neděje, někde to leží na stole a já si stejně myslím, že od něj nic nedostaneme. Protože jestli se nemýlím, tak by klíďo mohl vyváznout s podmínkou a konec, nehledě na to, že mi ten policista řekl, že když ex projeví účinnou lítost, tzn. pošle mi třeba 50,.kč a omluví se, tak že na něj prostě nemůžou. Což mi teda hlava nebere.

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

sociálku jsi zkoušela, tam by ti taky mohlï poradit,

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

jen se mi zdá 7 měsíců nic nedělání dost dlouho

matadi
No povídej mi o tom, je to sakra dlouho! A to jsem si myslela, že až půjde mladší do školy, že požádám o zvýšení, no takhle asi dostanu ***. Ale s tou sociálkou to zkusím, jenže se obávám, že mi řekne jen abych podala žádost o exekuci k soudu. Bohužel i tam jsou dost laxní. Mám zkušenosti

1EPE
S tou exekucí to není tak jednoduché . . .ono to vypadá,že exekutoři jsou všemocní,ale skutečnost je jiná! Pokud dotyčný nepracuje,tedy myslím tím,že není nikde legálně zaměstnaný,tak žádné srážky ani nemohou být a i když pracovat bude,tak exekutoři si ověřují pouze jedenkrát za rok jestli dotyčný není veden na zdravotním a sociálním nějakým zaměstnavatelem,takže to třeba taky můžou prošvihnout . . . .pokud tvůj ex ví,že je na něj podána exekuce,tak se nikam legálně k práci nepřihlásí! Další věc je exekuce na movité věci . . . .musíš podat žádost na zabavení jeho majetku,ale je tam velké riziko,že by se to mohlo obrátit proti tobě a veškeré náklady na exekuci zaplatíš ty!

1EPE
Mám podobný problém, zatím policie KONEČNĚ (po 8 měsících) vyslechla otce, mezitím už i soudně jsem řešila, i jsem podala žádost o zjištění jeho čísla účtu na soudu atd. A teď, když ho vyslechli, tak tvrdí, že mu to strhávají z platu. No prostě kecal jako vždy. No samozřejmě žádné potvrzení nepřinesl, ale holt hraje o čas. No takže teď už aspoň vím, kde pracuje, dojdu znova na soud, kde jim to povím a aby tedy zjistili jeho číslo účtu a případně se to bude řešit exekučně. Pokud on tedy do té doby dá výpověď, jako že je toho schopen, tak bohužel nevím. Nikdy bych nevěřila, jak je v tomto případě policie laxní, neuvěřitelné.

Cituji Zlobidlo: musíš podat žádost na zabavení jeho majetku,ale je tam velké riziko,že by se to mohlo obrátit proti tobě a veškeré náklady na exekuci zaplatíš ty!

To ale není pravda, toto je zdarma (co se týče alimentů) pro matku.

lollo
Je to možné,já s alimenty a ani jako matka zkušenost nemám,ale minulý týden jsem si domluvila schůzku s exekutorem,abych zjistila jestli se dá něco vymoct od dlužníka a toto byla jedna z informací kterou mi podal,když jsem se ho ptala na zabavení majetku dotyčného . . . .no a výsledek?? čekat,čekat,čekat . . .Takže vážení,pokud naflákáte dluhy,budete pracovat nelegálně a prokážete,že nic nemáte,tak Vám všichni můžou vlézt na záda a nikdo z Vás nic nedostane . . . .Holt to jsou naše zákony!
A najmout vymahače?? firem je hafo,většinou se pohybují na hraně zákona,takže si všechno od Vás nechají podepsat a pořádně zaplatit .

Zlobidlo
Jo, já vím, naši se taky soudí, tedy lépe řečeno, na dlužníka je již exekuce a taky bohužel případné náklady exekutora by šly na jejich triko, pokud by nic nevymohli. Naštěstí u alimentů je to zdarma, protože z čeho bychom to, ženský, platily. Už takhle to má policie na háku a tak aspoň něco.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

1EPE
Musíš podat u soudu návrh na exekuci, bez toho si nepomůžeš a peníze těžko uvidíš. Je ovšem rozdíl mezi soudním vykonavatelem a mezi klasickým exekutorem - nevím, kterou z těch variant jsi měla v minulosti. Možná proto jsi s tím měla problémy.

Policie ti, co se dlužného výživného týká, nepomůže moc, resp. jediná páka, která v tom je, že pokud ti uhradí dlužné výživné, nebude odsouzen. Pokud je mu to ale jedno, tak si nepomůžeš..

Samozřejmě je následně potřeba být v kontaktu s exekutorem a označit majetek, který povinný vlastní (auto, movité věci, dům, atd.) - podle toho exekutor vydá exekuční příkaz.

Až budeš vědět, co přesně chceš, zkus se zeptat podrobněji. Možná bych ve tvém případě využila možnost bezplatných poraden pro ženy ve tvé situaci - mohli by ti pomoci se sepsáním příslušných žádostí.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejsem právník, ale řekla bych, že policie sice toto může řešit, protože je to trestný čin, ale nepomůže donutit dotyčného platit. Dluhy se vymáhají exekucí. Nemá třeba rodiče či sourozence?

Co se týče policie, tak ta může opravdu dlužníka zabásnout, což je tak jediná páka, pokud dluží větší balík peněz. Lepší je to opravdu řešit přes ten soud a exekučně, pokud je co zabavit.

Cituji jataky: rozdíl mezi soudním vykonavatelem a mezi klasickým exekutorem - nevím, kterou z těch variant jsi měla v minulosti.

Zatím jsem nezkusila nai jedno, ta první exekuce byla na plat vydaná soudem. A ten soud proběhl nad mé očekávání rychle.

Cituji jataky: Pokud je mu to ale jedno, tak si nepomůžeš..

Přesně tak, je mu to jedno

Cituji jataky: možnost bezplatných poraden pro ženy ve tvé situaci - mohli by ti pomoci se sepsáním příslušných žádostí.

Tak o takové možnosti jsem neměla ani potuchy.

lollo
Tak já trochu doufala, že policie ho trochu postraší a on se nad sebou zamyslí...no jsem naivka.

Cituji 1EPE: Tak o takové možnosti jsem neměla ani potuchy.

Taky nevím o žádné poradně, pokud najdeš, dej sem vědět. Já to vše řešila přes sociálku, policii a soud.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené