Ahojky

Chtěla jsem se zeptat na jednu svoji kamarádku, která měla letos při normálním pracovním poměru brigádu (na dohodu), kde si vydělala cca 4 500,-.

Musí si to příští rok přiznat v daňovém přiznání ? (asi ano, že? )...

Pak by nás zajímalo, jestli to bude mít pozitivní, žádný nebo negativní dopad, až jí budou vracet daně ? (uplatní si děti, žitovko atd...)...

Spíš mi jde o to, aby ji kvůli té brigádě nevraceli míň, protože jsem ji do ní navezla já, tak aby na tom nebyla tratná.

Doufám, že jsem to napsala srozumitelně, děkuji

Podle mě jelikož si na DPP vydělala méně než 5000 Kč, tak jí to přišlo na účet v čistym a tedy jí byla odvedena srážková daň a přiznání už neřeší. Tzn. neodvedla zálohu, ale ta daň už je odvedena a není co řešit. No, ale radši ještě počkej na další odpovědi.

Jí právě účetní z té firmy řekla, že se z "dohody" daň neodvádí, tak vůbec nevíme...

Takže zde:

Zdanění odměny do 5000 Kč za měsíc

Zdaňuje se podle toho, zda zaměstnanec na konkrétní měsíc podepíše Prohlášení k dani:

Pokud Prohlášení nepodepíše, srazíme a odvedeme na finanční úřad srážkovou daň z jeho odměny 15 % (viz § 6 odst. 4 Zákona o daních z příjmů). Takový příjem již zaměstnanec nikde neuvádí.

Pokud Prohlášení podepíše, měli bychom odvést 15 % zálohu daně z příjmu z jeho odměny. Odměna je ale často menší než slevy daně na Prohlášení a záloha daně vyjde nulová. Po konci roku vydáme zaměstnanci Potvrzení o příjmu a zaměstnavatel zahrne tyto odměny do svého daňového přiznání nebo do zúčtování daně ze mzdy.

Děkuji moc..
Jsem z toho ale jelen, kámoška nic nepodepisovala, ale bylo jí řečeno, že oni z toho žádnou daň neodvádí.. achjo..

ale díííky!!

Cituji specialjanul: ale bylo jí řečeno, že oni z toho žádnou daň neodvádí.

A smlouvu podepsala? A neřekli jí spíš, že neodvádí pojištění (SZ a ZP)? Protože pojištění se fakt neodvádí u DPP, ale srážkovka jo.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Pakliže nepodepsala, pak jí měli 15% daň srazit...Tedy měla dostat o to méně peněz.. A pak už nikde nic neuvádí a nepřiznává...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené