arrow
profile_image
maliis
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
19    0
Číst hodnocení

Ahoj holky, pročítala jsem diskuze o dohodách o provedení práce, bohužel jsem nenašla odpověď a koho se ptám, tak nikdo neví ..... Vím, že si to samozřejmě mohu ověřit na finančáku, ale raději se chci zeptat Vás, zkušených ) Jsem klasický zaměstanec na HPP a k tomu mám dohodu do 300hod. u jiného zaměstnavatele, kam chodím na brigádu. Nyní zvažuji ještě jednu brigádu jako hosteska/promotérka, která by byla taky na dohodu a nevím, zda mohu mít ty dohody k HPP podepsané dvě ? Podle mě, logicky, když nejsem na pracáku, tak si mohu vydělat kolik chci, ale nerada bych pak měla nějaký průšvih ... děkuji za odpověď.

Dohodu o provedení práce můžeš uzavřít s libovolným počtem zaměstnavatelů. U každého zaměstnavatele však můžeš odpracovat max. 300 hodin za kalendářní rok. Limit 300 odpracovaných h za kalendářní rok platí i při řetězení DPP u jednoho zaměstnavatele.
Je věcí každého zaměstnavatele, aby si ohlídal limit 300 odpracovaných hodin ročně u dohodáře, neboť za překročení limitu mu hrozí sankce.

Horní výše odměny není nijak omezená. Rozdíl je pouze v odvodech, ale to jistě víš: Odměna 10.000 Kč nebo méně za měsíc (hrubého) u jednoho zaměstnavatele = žádné odvody zdrav., sociálního a nem. pojistného. Přitom můžeš mít takové příjmy u více zaměstnavatelů. V tvém případě ti z každé odměny z DPP, která nepřesáhne 10.000 Kč, strhnou akorát 15% srážkovou daň. Strženou daň z příjmu si můžeš jako zaměstnanec v rámci daňového přiznání nárokovat zpět, máš-li za rok nízké příjmy, tak se ti to vyplatí - to ale asi nebude tvůj případ, ale možnost tu je.

Z odměny 10.001 Kč a více se odvádí měsíčně sociální, zdravotní pojištění a 15% daň, tedy stejně jako u běžného pracovního poměru. Tytéž odvody platí v případech, kdy zaměstnanec uzavře s jedním zaměstnavatelem více dohod současně a součet měsíčních odměn z dohod o provedení práce přesáhne 10.000 Kč.

Shrnuto podtrženo, jsi zaměstnaná na HPP, takže je pro tebe velmi výhodné mít sjednáno u různých zaměstnavatelů vícero dohod o provedení práce s odměnou do 10.000 Kč/měs.

Nemáš se čeho bát, směle jdi do další brigády.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené