Ahoj holky!
Stavíme s přítelem nový dům a přemýšlíme o koupi domácího změkčovače vody, protože bydlíme v oblasti s velmi tvrdou vodou. Nemáte někdo zkušenosti s přístrojovými změkčovači vody? Něco málo jsem o tom četla, předchází se tím ničení myčky nebo pračky díky tvrdé vodě navíc odpadá spousta starostí s uklidem a bojem s vodním kamenem. Děkuji za rady

Nemám s tím žádnou zkušenost, přestože žiju v oblasti s velmi tvrdou vodou.
Určitě by jsi ale při výběru měla přihlédnout k tomu, aby zůstal obsah minerálů (vápníku a hořčíku) ve vodě po změkčení stejný, protože ke spotřebě je taková voda nejen chutnější, ale i zdraví prospěšnější.
Za sebe můžu říct, že změkčuji pouze lokálně a to mi vyhovuje.
http://www.vodni-kamen.cz/zmekcovani-vody.html

Určitě bych při výběru dala na rady odborníku na trhu je několik firem, které tyto změkčovače prodávají.. Lokální změkčovače ale neochrání tolik ty spotřebiče a neusnadní ten úklid. A taky je to otázky, jestli ty lokální nebudou v závěru dražší záležitost než to přístrojové, které má delší životnost.

Reaguji na ElenM:
Ahoj Elen, já o této technologii zatím jen vyhledávám informace od firem na internetu, raděj bych nějakou osobní zkušenost někoho, kdo to už má doma. Jde mi o to, že máme v našem místě bydliště opravdu tvrdou vodu a raděj bych do toho investovala, než si nechala zničit všechny nové spotřebiče. Navíc ten vodní kámen, který se všude usazuje nejde ničím umýt, aby to vydrželo čisté déle než hodinu. A teď jsem se ještě dočetla, že tak tvrdá voda není ani zdravá pro děti, takže by to byla investice nezaplatitelná.

Tady přikládám mapu tvrdosti vody, je to zajímavé, kde všude je tvrdá voda. http://www.vodni-kamen.cz/tvrdost-vody.html

Dobrý den Kláro, děkuji za tip. Můžu se zeptat na více podrobností, jak je to s cenou a celým procesem instalace? Jak dlouho to trvá atd. Děkuji

Dobrý večer, děkuji za odpověď. Zdá se to být bezproblémové. Jak dlouho to trvá ta montáž? Obvykle přijedou hned do týdne?

Dobře děkuji a kolik to tedy stálo celkově, jestli se můžu zeptat. Máme v plánu dvoupatrový dům s dvěma koupelnami, prádelnou, celkem 5+1.

Aha, ta životnost je opravdu dlouhá a ten filtr se třeba nemění?

Tak to je super, děkuju moc za vyčerpávající info, kdybych si nevěděla s něčím rady, zase se na Vás obrátím

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené