1. . .3456789. . .1213
arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

zlatkaz

Každý na to samozřejmě má jiný názor, já svůj nikomu nevnucuji. Pračka sice všechny bacily sežere, ale asi nikdo z nás suší prádlo ve vydesinfikované koupelně. Já např v létě na terase a nemyslím si, že by vzduchem nelítaly různé bordely. Ale jak jsem psala, to je můj postup, každá z nás ať si žehlí či nežehlí podle svého uvážení.
Mě se v mé šatně líbí hezky nažehlené kopečky s tričkama, ramínka s hladkými topíky a džíny vyžehlené přesně podle mého stylu a aktuální nálady.

arrow
profile_image
zlatkaz
od 22. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dirtyangel

jj je to fakt, ale bordely jsou dneska všude, myslím že i ve skříních to nebude o nic lepší

a ona přehnaná čistota pak znamená, že člověk nemá vytvořené žádné obranné mechanismy asi si nevybereme

já jen nerada věnuji věcem zbytečně delší čas, než je nutné, tak na vše vymýšlím různé zlepšováky a urychlovače asi to bude tím, že ordinace a VKV apod nejsou seriály mé krve, tak u nich nechci ztrácet čas žehlením

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Atanera
Když se to dobře pověsí a opatrně aby na obleční nebyly vidět obtisklé kolíčky
Ještě doplnim: Věšej pradlo jakmile pračka dopere, bude "narovnanějši", nenechej ho tam odležet a tim padem i zmuchlat. A količky při pověšeni musiš davat jen do mist kde je šev, aby se minimalizovaly ty obtisky. Pokud sušiš v bytě, tak ani žadne količky nedavej. To jen venku. To sušeni na raminku, jak psala Zlatka, je super věc. Sušim takto košile, i trika. Pak sice žehlim, ale to žehleni jde snaz. K otazce zda žehlit či ne, ja mam pocit že vyžehlene pradlo se meně špini - prostě nevyžehlene velmi rychle vypada "jetě".

polly

polly
Chtěla jsem ještě napsat, že kamarádky vůbec neporadí.. raději mlčí, ale chápu je, asi nevědí co říkat, když jim to doma funguje.
Víš, ono to asi bude tím, že tvé vrstevnice v patnácti určitě sami nevědí, co a jak. Pokud žijí s maminkou nebo tak, tak jim to jistě dělá ona. Ona se to stejně většina z nás naučí až tehdy, co se osamostatní a odstěhuje od rodičů...Takže kolikrát nevědí ještě ani dvacetileté holky...

A jinak bych Ti chtěla říct, že Tě moc obdivuju, že se takhle snažíš...Věz, že budeš oproti Tvým kamarádkám jednou ve velké výhodě...Držím palečky, jsi šikulka

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dirtyangel
Já teda si neumím předtavit něco nežehlit, krom spodního prádla...já to psortě cítím, že to není přežehlené. Já peru denně a obden žehlím, prostě to večer vytáhnu a poslouchám u toho telku, většinou zprávy a tak...když to nenechám za týden nastřádat, tak je to za pár minut hotové...

vega

vega
Já teda si neumím předtavit něco nežehlit, krom spodního prádla
..tak já žehlím i to spodní prádlo, jediné co nežehlím jsou ponožky

Odry
kdysi jsem měla paní na žehlení, a ta žehlila i ponožky já jsem vždycky žehlila všechno, kromě těch ponožek, ale byly věci, které žehlení nepotřebovaly,a tak jsem to postupně odbourala.Pánská trička vypadají po usušení jako vyžehlená, já mám taky většinu věcí v nežehlivé úpravě, takže mi zbyde vyžehlit třeba bílé košile, nebo lněné sukně, je toho prostě minimum, co žehlím.Dřív jsem u prkna stála pořád, peru denně několikrát, takže jsem ráda, že jsem se od toho oprostila.Ale naprostu chápu, když se někdo v nevyžehleném necítí, ale jde jen o zvyk.

Natýska
ano ano, každý dle svého uvážení a zvyklostí - souhlasím. U mně je to však ještě trochu deformace z povolání. Pracovala jsem v prostředí, kde naprostá čistota, sterilita...byla nutností. Tak mi to asi zůstalo a doma se chovám stejně, i to žehlení k tomu prostě patří

arrow
profile_image
tavimi
od 19. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

polly
Jak to zvladaš?
Ještě jsem Ti chtěla k uklidu něco doplnit: nezapominej na kliky. Projeď je vždy jemnym roztokem sava. To same vypinače. Je to stejně důležite jako to myti zachodů

arrow
profile_image
polly
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jejda ahoj, máme ve škole počítače, tak jsem sem na chvíli zašla. Děkuju za další rady. Úklid klik a vypinačů me nenapadl, udělám až bude velký úklid. Celkem zvládám, už peru a i žehlím. Ale vše mi zatím moc trvá, hlavně třídění prádla a pak věšení na šňůru, ale snad to vychytám. V kuchyni dělám jen studený jídla, občas párky, či maso na pánvi a k tomu rýži nebo hranolky v troubě na plechu. Jinak nic nedělám, stará se taťka. Asi to je blbí, ale chodíme na večere, když doma nic není. S jídlem to snad vychytám. U praní zatím jinak snad problém není, nic se neobarvilo, zatím dám vědět jak se mi daří.

polly
ahojky...každému to ze začátku dlouho trvá, brzy chytneš do krve takový ten Tvůj systém, a pak to půjde od ruky.Já jsem sice maminku měla a mám ji dosud, ale v Tvém věku i dřív jsem doma taky uklízela...prala jsem ručně, alespoň svoje věci, luxovala jsem, nádobí...prostě bežné věci.Moje mamka byla hodně vytížená, měla práci i odpoledne, nebo večer, takže jsem jí musela zastat ve spoustě věcech, jinak bychom doma šlapali po drobkách a koukali na horu nádobí.Ona sice dnes tvrdí,m že jsem jí moc nepomáhala, ale máma má špatnou paměť Večeře jsou fajn...aspoň s tátou proberete, co je třeba. A drž se!!!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky holky, chtěla bych od vás poradit. Jak mám prát kvalitní spodní dámské prádlo. Mám kvalitní italské podprsenky a kalhotky a dost rychle se mi zničí ta elasticita aj. .. máme v pračce program na praní spodního prádla a dávám pouze prášek/gel, aviváž u prádla vůbec (prý ničí lycru - nebo jak se to píše).. ale stále je to prádlo takové divné, tvrdé, nepříjemné.. že by to bylo tím praním bez aviváže.. prosím poraďte, děkuju..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak souhlasím s Natýskou, taky jsem od malička hodně pomáhala, uklízela, vysávala, prala.. jde o výchovu. Moje máma je naštvaná, když ji nepomáhám, takže jsem se to naučila a dokonce tu byla i doba, kdy ona vůbec nemusela uklízet a já jsem makala jak blázen.. ale neboj, Polly, všechno zvládneš a rychle si to osvojíš a pak to půjde.

martooni
stále je to prádlo takové divné, tvrdé, nepříjemné.. že by to bylo tím praním bez aviváže..
martooni
ahoj, myslím si, že to tak bude. Já peru takové prádlo - zejména právě podprsenky - v tekutém gelu ručně (myslím, že Pervoll). Prádlo se pak již do aviváže nedává jelikož je tak trochu obsažen v tom gelu, a prádlo je jemné. Toť má zkušenost. Kalhotky zase tak nešetřím ač jsou stejných značek, a peru je v pračce i s aviváží.

Tak jsem nelenila a skočila jsem se podívat v čem teď momentálně peru - Soffice lana(tekutý prostředek). Lze jej dát i do pračky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Odry
Děkuju moc! A to ten gel kupuješ normálně v obchodě nebo přes net?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené