arrow
profile_image
bla123
od 30. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Eviant,
mám podobné problémy.Na záchod letím jen jednou -ráno,křeče. To bych i přežila,ale ta bolest břicha je prostě celý den a je to ubíjející. Beru duspatalin a probiotika už rok a je to stále stejné.Jsou dny kdy jsem téměř bez problémů a potom třeba 3 týdny děs a pořád dokola. Jídlo nemůžu stále vychytat, snad zelenina mě nadýmá a možná sladké není dobré,ale taky jak kdy. To opravdu takhle budu žít už pořád??

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

27

Reaguji na bla123:
Ahoj, ráda bych ti napsala nějakou pozitivní zprávu, ale.. Dívala jsem se, že naposled jsem tu psala v roce 2013. Od té doby se mi převrátil život naruby. Mezitím jsem otěhotněla, porodila synka, odešla na mateřskou, přešla na nové gastro..a nic. Trávení je stále stejné. Jedině, kdy mi bylo relativně líp, bylo když jsem byla tehotná a zvětšilo se mi břicho (cca tak od 5.měsíce), tím jak roste dítě tak se ty střeva tak nejak natahují okolo a to můžu říct, že jsem si dopřávala i jídla, které mě normálně ničí a byl klid. Bohužel po porodu to šlo okamžitě do kytek. Takže za mě, už tak nějak beru, že to je součást mého života. Jediné co jsem pozměnila je to, že po těch horších stavech jsem držela dietu. Jím klasicky i mírně alkohol si dám, samozřejmě jím stále zdravě. Každý večer jsem nafouklá jak blázen, ráno jak kdy lítám. Akorát s tím prckem je to horší, že si nemůžu ani odpočinout, když mě to chytne Prakticky jak to popisuješ, to mám tak nastejno..bohužel

arrow
profile_image
bla123
od 30. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na EvianT: Tak to si mě moc nepotěšila. Teď jsem měla 3 dny takové bolesti, že jsem musela i k tomu duspatalinu brát léky na bolest. Bohužel už mám i AD, protože mě to psychicky úplně zlomilo. Co myslíš tou dietou? Nedokážu vypozorovat co jíst. Byla jsem nafouklá i po suchém rohlíku. Fakt nevím, o vánocích jsem snědla kde co i cukroví a kachnu a nebylo mě nic. A jindy jsem jak balon. V březnu mám další kolonoskopii, protože tu minulou jsem neustála...a na to se těším úplně nejvíc.

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

27

Reaguji na bla123: mám perfektní doktorku na gastro, která mi to vysvětlovala..když jím nějaké jídlo, můj mozek už podvědomě reaguje a vyšle signál střevu a už to začíná. Věřím, že to tak může fungovat, protože v návaznosti po čem mi bylo zle jsem pak měla strach co zas sním a že mi zas bude blbě, do toho starosti v běžném životě a citlivý jedinec..což zřejmě já i ty jsme dopadá takto
Jinak jím dost omezeně, max. jedno teplé jídlo za den, maso moc nemusím, ale snažím se ho jist, nic ostrého, vše bez zahušťování a zásmažek, málo zeleniny (tu miluju ale ty křeče pak, to se nedá ), bohužel taková strava vede k přejídáním se sladkého. Pokud mě to chytne opravdu jako moc tak jím jen pečivo..to se mi vetšinou do pár dní uleví. Postupně přidávám další jídlo. Jinak nafouklé břicho už tak nějak patří k běžnému životu
Je mi moc líto, že tě to tak trápí, já už si za těch 12 let nebo kolik to mám, už tak nějak zvykla. Ví to i mé okolí, takže v práci na mě brali ohled a když mi nebylo dobře, tak nebyl problém zůstat doma a pracovat tam. Kolonoskopii vydrž, je důležité zjistit, zda je to fakt jen tračník. Mám taky dny, kdy si říkám, to snad není možné takhle furt fungovat, ale zase znám lidi, co bez imodia apod. leků ani nevyjdou ven. Tak blbě zas na tom taky nejsem. Hlavně tě to nesmí zlomit. Pro mě teď je na prvním místě syn, a prostě musím nějak fungovat. Držím ti palce!!

arrow
profile_image
bla123
od 30. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Panebože ty to máš 12 let? No to mě teda trefí šlak.A léky na to pořád bereš? S tou dietou jsem dost bezradná, protože z rohlíků mám zácpu a je to ještě horší. Takže jsem se na nějaké diety vykašlala, jím pořád stejně.Nic moc tučného, nic moc sladkého ,zeleninu omezeně. A stejně mě to během pár týdnů zase skolí.
Díky moc za Tvé odpovědi, teď se soustředím na tu kolono a uvidím co dál. Chci zkusit nějakou alternativní medicínu, homeopatika nebo něco. Nemáš s tím zkušenosti?

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

27

Reaguji na bla123: jj zkoušela jsem. Od různých čajů, namíchaných kapek až po doplňky stravy jako Lepicol, trávící enzymy, probiozym..aloe vera, zelený ječmen. Léky na přepis už neberu, dá se říct že jsem vyzkoušela vše. Jediné co beru pravidelně jsou probiotika, ty sice na trávení nějak nepomáhají ale aspoň už netrpím na úporné střevní chřipky jako dřív (což byl asi prapůvodce mého stavu). Prošla jsem si sezením u psychologa, kyneziologií a taky jednu lečitelku co mě léčila pomocí tepla z rukou A nic...Jediné co mohu doporučit je Iberogast, ale spíš na žaludek, ale s tím mám dobrou zkušenost.
Nemáš vůbec zač, z tvých odpovědí citím, že si na tom hodně blbě psychicky, nemohl tento stav nastartovat nějaká událost? Klidně mi napiš soukromou zprávu, fakt vím čím procházíš a ráda tě podpořím..on to nikdo moc nechápe, kdo nezažil...kolikrát si připadám jako hypochondr

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené