arrow
profile_image
Renata122
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petuliiina: naprosto s Tebou souhlasím, mám dva jorkšíry a jsem moc ráda, že mám dva, obě se milují

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Petuliiina: chtěla jsi názor tak jsem ti napsala můj. To že je jiný než tvůj neznamená že je špatný tak se hned neurážej a nevztekej..nikoho nesoudím, jen mě prostě zajímalo jak to vidíš do budoucna..a hlavně jsem reagovala na tu část kde píšeš že se ostatních psů bojí..to mi přijde horší než že si třeba nezvykne..ale jako stejně znáš svýho psa nejlíp tak asi nemá cenu se ptát cizích lidí..
Jinak ostatní mnou založená témata vůbec nesouvisí s tvým, tak nechápu proč je tady vytahuješ.. Takže pokud se k nim chceš vyjadřovat tak buď aspon konkrétní nebo se nevyjadřuj vůbec!!

arrow
profile_image
Wenous
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92:

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wenous: děkuji, ale tady už stejně budeme vyvrhelové

arrow
profile_image
Wenous
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča92: jak jsi řekla svého psa zná nejlíp a stejně chce slyšet jak to bude pro její fenku nejlepší... ale prostě když ví, že se s pejskama nekamarádí tak bych to neprovokovala akorát jí zkazí klidné stáří a bude žárlit... ale samozřejmě každý ať si to nakonec udělá jak chce

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Yorkšír v 6ti letech není starý...

arrow
profile_image
Pavlína V.
od 6. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,

vím, že se podobné téma už tady rozebíralo, ale přesto Vás chci požádat o zkušenosti.
V sobotu jsme si domů přivezli 2 měsíční stěně křížence malého vzrůstu. Vzali jsme si jí z otřesných podmínek ( v mrazech byla venku v kotci na hromadě špíny). Doma již jednu "zachráněnou" fenku máme. Jsou jí necelé dva roky a je to taky kříženec malého vzrůstu. Když jsme malou přivezli domů, zpočátku se na ní vůbec netvářila. Brala jí jako vetřelce a když se k ní malá přiblížila zavrčela na ní. Musím ještě podotknout, že starší holka je mírumilovné stvoření. Ostatní psi miluje a je naprosto hodná a oddaná, ale strádala když jsme byli v práci. Jenže když jsme přivedli malou, nejspíš se na nás urazila a nechtěla k nám ani na krok.
Teď se zdá být vše na dobré cestě. Začínají si s polu hrát a starší jí ukazuje kdo je doma pánem. Když si ujednávají kdo je vůdce smečky, nevšímám si jich. Nevstupuju jim do hašteření, oběma všechno stejným dílem. I pohlazení dostávají obě stejně, když ke mě přijdou. Ke starší se chovám pořád stejně.
Ale když jde o žrádlo, tak malá je jako popelnice. Sežere úplně všechno, ale ta starší přestala žrát. Pořád jen pozoruje chování té druhé. Tak mám docela obavy, jestli je to normální stav toho, že si zvyká na nový přírůstek nebo co za tím může být? Prosím, má někdo již takovou zkušenost? Děkuji.

arrow
profile_image
Renata122
od 30. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemá tuto zkušenost, ale rozhodne bych dala každé svou misku a dala jasně najevo čí která je. Pokud ta starší nechce jist, dala bych ji jídlo někam stranou, aby snědla alespoň něco. Napadá mě, ze možná z te malé cítí, ze byla tyrana, tak ji nechává poradně najíst a sama si odtruhuje... Nevím zda pes muže mit takové myšlenky, ale proč by ne. Jinak Ti chci říct, ze jsem rada, ze jsou lide jako ty, diky Ti.

arrow
profile_image
Pavlína V.
od 6. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Renata122:

Děkuji, ale takovýchto lidí by mělo být víc. Je stále víc a víc týraných a vyhladovělých pejsků, kteří čekají na svůj domov v útulku nebo odchytové stanici a je málo lidí, kteří o ně mají zájem. Jak říkám, mám už druhou a neměnila bych za čistokrevného psa. Voříšci jsou perfektní a učenlivý spolčníci pro život Jinak, obě mají svou misku, i mají každá svou misku na vodu i svůj vlastní pelech.. Tak uvidíme, až se dnes vrátím domů, jestli je to už o něco lepší..

Ze začátku tady hodně doporučujete štěně, ale já teď teprv chápu, proč Petuliiina uvažuje o tom malém chudáčkovi z její druhé diskuze.

Štěně malého plemene bych se k 6ti leté fence bála, sama teď takové štěně mám a už jeden pes a jedna fenka (u známých a příbuzných) se po ní ohnali a to jsou to psi, naprosto neagresivní, toho jednoho za celý život snad neslyšeli ani zavrčet, ale když vám takové štěně hrábne packou do oka nebo začne tahat za ocásek a jinak otravovat, tak to časem fence půjde na nervy, kór s povahou, jakou Petuliina popisuje. U drobného štěněte bych se bála zranění, já bych si třeba netroufla nechat je bez dohledu s jiným psem ikdyby byl sebeklidnější.

Ten dvouletý submisivní by mohl být ideální, jen teda se mi nelíbí ty podmínky, ale velká výhoda je, že bys to mohla zkusit nanečisto.

Fenka mi s druhým psem neměla mít prolém, pokud bude od štěněte - naopak, ti starší s příchodem štěněte většinou tak nějak ožijí, ale samozřejmě je to případ od případu. Kombinace s druhou fenou může být ošidná, pokud bude ta mladší dominantní, může to pro starší být problém. To u psa tolik není, pes a fena mají ve smečce trochu jinou funkci.
A s tou nutností kastrace... no, já vám nevím, ale vždycky jsme měli doma kombinaci psů i fen (většinou více fen, teď je to 4 psi na dvě feny). Vykastrovaný je jen jeden pes a i tak je ten nejotravnější Psy máme posledních 18 let a ještě se nám nikdy nestalo, že by došlo k nechtěnému nakrytí. Stačí psa hlídat, případně mít ohrádku/klec, kam je v případě krize uklidíte (samozřejmě za předpokladu, že klec bude považovat za svůj pelíšek, ne je tam strkat, když na ní ejsou zvyklí a vystresuje je to). Takže já osobně jsem pro kombinaci feny a psa. Ty bitky dvou fen občas bývají dost ošklivé

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na gumisek:

Jojo přesně, štěňata bývají takové divoké trdla a moc si dovolují na starší aniž by si uvědomovaly následky. Proto hledám dospělého, už povahově vyrovnanějšího, submisivního pejska, abych potom nemusela čelit problémům když stěně vyroste, aby se prali o dominanci... U psů to tak je, vždy musí být jeden, který je dominantnější, když jsou dominantní oba, tak se budou pořád hádat o dominanci a to je pak nejsou šťastní ani psi a ani majitelé... Ona moje fenka neublíží, max na psa zavrčí a odejde pryč, ale to jen když už na ni pes třeba skáče nebo ji moc popichuje ke hře, nemá ráda dotěrné psy. Hraje si se psem, jen když chce ona a to pouze do takové míry, jaká je pro ni snesitelná Prostě si drží odstup...

Že by mohl být problém aby se snesly dvě fenky mě docela udivuje, vždyť spousta chovek má třeba tři i více fen co žijou dohromady.

Co myslíte třeba k 6ti měsíční fence 9týdenní mimino, myslíte, že by taky mohl nastat problém?

Věděla jsem spíš o tom, že dva psi-kluci by se nemuseli snýst.

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dvě feny se v dospělosti snést nemusí, můžou se prát a boje mezi fenama bývají kolikrát drsné...

Tak ano, konflikty bývají častější mezi samci, ale to bývá spíš takové cvakání a tahání trika, kdo je větší borec - feny se do sebe nepouští tak často, ale když ano, bývá to velmi ošklivé. Ale jak říkám, hodně záleží na dominanci, my třeba teď ve smečce máme dominantního de facto pouze jednoho psa, a pokud nepřijde nějaká návštěva, není sebemenší problém.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené