arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj všem.Chtěla bych se pustit do splnění svého snu a to je mít vlastní dům,postavený podle mých představ. Jenže u nás doma je problé s financovaním a při hledání řešení jsem narazila na firmu "Ekonomické stavby",které nabízí i 100% financovaní stavby i pozemku. Chtěla bych se zeptat,jestli máte nějaké zkušenosti s touto firmou a pokud ano,tak jaké. Děkuji za všechny názory

arrow
profile_image
Aileenka
od 19. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rychle pryč od nich. Celý internet je plný negativních zkušeností, nedávno to snad bylo i v Černých ovcích nebo kde, že měli lidem půjčit na financování, nechali je podepsat nějakou směnku, peníze jim nedali a teď to chtějí po nich splácet!! Pohledej na netu.

Reaguji na bisika:
Všude na internetu je tahle firma probírána jako špatná. Navyšování ceny a různé změny, takže ve výsledku máš něco jiného, než jsi chtěla. Osobně neznám nikoho spokojeného.
Ekonomické stavby ti to sice zafinancují, ale stejně to tak či tak zaplatíš, takže mi to přijde jako blbost. Stejně si tu hypotéku vezmeš. Třeba by ti pomohly tyhle stránky.

edit.: to o těch Černých ovcích si taky pamatuju

arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Aileenka: Reaguji na wovel: Tak to děkuji za varování!!!

Reaguji na wovel: Víte co, podle mě tak špatné nejsou, my taky od nich máme rodinný domek postavený na klíč a bydlí se nám v něm velmi dobře. Já si taky četla nějaké diskuze na internetu a příběhy některých lidí mi přijdou divné, myslím, že snad i smyšlené, někdy si říkám, jestli to není konkurenční firma. Ale to je jedno, já chci jen říci, že nám pomohli vyřešit vše potřebné, co stavba obnáší, probléy jsme neměli a dům máme hezký. Jen s tím splácením hypotéky nám bohužel nikdo nepomůže.

arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na macinova: Ale vždyt byla o nich natočená i reportáž a ne jedna. Tak vše úplně v pořádku asi taky nebude.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, jde o to jak je člověk informovaný. Pokud firma vidí, že tomu vůbec nerozumíte atd., tak začnou s různýma zvláštníma praktikama. Mám už druhé známé, kteří zrušili jejich účast na stavbě. Takže si nemyslím, že je tam vše až tak v pořádku.

Reaguji na bisika: Tak reportáže jsou, to je i na youtube a bylo to v televizi, ale taky si všimněte, že tam nikdy nebylo vyjádření ES a to je divné, nedali jim ani moc prostoru to komentovat. Jenže já se dočetla jinde na diskuzích o tom jejich portálu, kde tohle objasňují a tak vám sem dám odkaz. http://www.es-kancelar.cz/prosetreno/ Tady píšou o těch klientkách, které byly v té reportáži, jedna neměla na placení, druhá brala peníze na černo a tak jí nedali hypotéku v bance a nemohlo se se stavbou pokračovat. No je tam toho dost, tak se podívejte, dko chce.

arrow
profile_image
VeruFu
od 12. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Elienka: Jako je asi fakt Elienko, že když tam přijde nějaký bambula, tak se každý snaží využít jeho neznalosti, že pokud tam přijde nějaký informoavaný člověk nebo někdo znalý oboru, všechno ví, všechno zná, tak se asi ta smlouva podepisuje hůř, ale já s nimi taky zkušenost mám, viz ta další diskuze o Ekonomkách a jsem spokojena s její prací i znám lidi, co dům od nich mají. Je to fakt asi o tom, že když jsou peníze a financuje se tak jak má, tak to běží a taky hodě záleží na tom, jaký dělníky vám tam vyberou, prostě jak se staví k té stavbě ta najatá firma.

Tak jako u černých ovcí je to jasné, vemte si, že takovýhle pořady je živí. Kdyby tam dali ES vyjádřit, tak jak by pak ten jejich pořad vypadal? Jako nějaká polemika, takže vlastně by byl o ničem. Takhle je to lepší, když se tam někdo kritizuje. Kdyby to byla aspoň z půlky pravda, tak nevěřím, že by ES ještě po těch letech co v Čechách, na Slovensku, v Polsku a co já vím, kde ještě působí. To by už všichni dávno seděli. Baráky staví pořád, takže to podle mě tak černé nebude.

Reaguji na Aileenka: Ještě k té směnce, vím, že je nabízí, ale já to beru jako pomoc, když nedostanete hypotéku nebo nemáte peníze na překlenutí nějakého časového období, kdy banka nechce peníze půjčit. Samozřejmě vás nikdo nenutí ji podepisovat, můžete si půjčit jinde, u známejch, v bance nebo jinde. Nevím, jak je to úročený, ale úvěry snad kolem 20% už, takže celkem pálka. Jo a směnka je normální platební nástroj, takže musí mít nějaký pravidla, při kterých se má platit, to si ti co podepisují musí zjistit, jinak je to jejich chyba.

arrow
profile_image
bisika
od 7. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já se docela bojím nějak se s nimi dávat dokupy. Na druhou stránku, pro nás by to bylo opravdu řešení. Jsme s manželem oba OSVČ a nikdo nám nepůjčí 100% na to abychom mohli stavět nebo si koupit postavený domek. ES toto umožňují. Takže mě to láká,ale i děsí.

arrow
profile_image
Elienka
od 8. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na VeruFu:
U mých známých nešlo o peníze. Nebudu to rozebírat. To je jejich věc. Ale rozhodně bych od nich dům nechtěla. Dohadovat se o tom, jak to je či ne, nemá smysl. Ale slyšela jsem o podání nějaké hromadné žaloby. Navíc v některých pořadech mluví odborníci, a kdo má zdravý rozum, tak si udělá obrázek sám. Každý ať si dělá co chce.

Cituji leničkaval: Tak reportáže jsou, to je i na youtube a bylo to v televizi, ale taky si všimněte, že tam nikdy nebylo vyjádření ES a to je divné, nedali jim ani moc prostoru to komentovat.

Vždyť tam je prostor k vyjádření. Ale oni tam tvrdí, že se o tom bavit nebudou, o stavbě neví atd. Nakonec těcm poškozeným nabízejí kompenzaci a vyrovnání. (v jednom díle černých ovcí o ek.stavbách)....

Reaguji na bisika: Bisiko, to je asi problém všech podnikatelů,že jim banky nic moc nebo vůbec nepůjčí, to já znám, manžel to má stejně. My jsme taky s ES stavěli, měli jsme teda ještě možnost zastavit náš byt, takže to byl asi takový náš plus. U nás to proběhlo fakt dobře, já bych je doporučila každému, i když teď vím, že se o nich píše na internetu dost hrozně. Vychází vstříc všem, díky těm jejich problémům, takže mají nejspíš i řešení pro vás. Čtěte dobře smlouvy, poraďte se klidně s právníkem, zeptejte se na podmínky té jejich směnky, kterou vám možná pro řešení této financční situace nabídnou, prostě než podepíšete, tak si to všechno sesumírujte. Stavba samotná je v pohodě, když máte peníze a je za co stavět.

Reaguji na Elienka: Jo tak černé ovce určitě proběhly, to bylo hodně medializované a vystupovaly tam myslím dvě klientky, jenomže kdo aspoň trochu tyhle diskuze sleduje a sem tam si nějakou projde a přispěje do ní, tak se hodně píše o jedné paní V.N., která psala celé dny na všechny diskuze, pod několika přezdívkami, založila si nějaký web proti ES, takže to jsou taky dost zkreslené informace. Samozřejmě, že si každý musí na všechno udělat vlastní obrázek a rozhodnout se podle své situace. Kdo věří diskuzím, a´t věří, kdo nevěří, aˇt pátrá jinde, třeba po lidech a jede se podívat na ty jejich domy. Vždyť i ES něco podobného nabízejí, rozmluvy s jejich spokojenými klientami a návtěvy v jejich domech. Nevím, já mám posaveno a jsem spokojená, ostatní už je na vás ostatních.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené