arrow
profile_image
VeruFu
od 12. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, ono je asi dost těžké někomu radit, jakou firmu si vybrat. Podle mě je to risk vždycky, i když budu znát pěti lidí, co maj krásný domky a já pak dostanu v jiném městě jiné stavebníky, a zrovna mě se to nemusí vydařit a můžu mít problémy. Nebo samozřejmě naopak, jiní mají, já mít nebudu. Ten co je spokojený, jako já, si napíše svůj názor do diskuze a je pak už jen na ostatních jak se k celému internetu staví, zda věří nebo ne. A tak je to s těmi kladnými i zápornými reakcemi.

arrow
profile_image
fundík
od 10. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na wovel: Já bych se k tomuhle taky ráda vyjádřila. My máme taky hypotéku. Nám teda nic nefinancovali, ale pomáhali nám ji vyřizovat, platíme si jí u naši banky. DOmluvili nám tam o něco nižší sazbu, než bysme dostali my s maželem, takže to pro nás bylo dobré. My měli našetřeno těch 170 tisíc co chtěli při podpisu smlouvy a pozemek jsme měli vlastní, takže nic víc jsme od nich nepotřebovali, jen projekt, povolení, stavbu, pomoc sfinancema, kolaudaci. Splnili naše očekávání a jsem ráda, že jsme s nima do toho šli.

arrow
profile_image
fundík
od 10. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na bisika: Můj manžel je taky podnikatel, já zaměstnanec. Oficiální příjmy máme kolem 45 000 měsíčně, ve skutečnosti víc, ale to nikdo neřeší. Myslím, že i podnikatelům banky půjčí, když nemají nulové přiznání nebo nějaký problém v registru. Toho bych se nebála. A Ekonomické stavby se někde kdysi chlubily tím, že vyřídí hypotéku všem. Tak to zkuste.

arrow
profile_image
VeruFu
od 12. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dívala jsem se na facebook na stránky ekonomek a našla boží věc, dům určený do povodňových oblastí, ty fakt přijdou na všechno a ví, jak pomoci lidem a jak vydělat. Dokonalá kombinace - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.51139033 2262398.1073741873.122400514494717&type=1

Hale ještě jedna diskuze na téma ES - sem už svůj dotaz jen zkopíruji. Věřím, že se najde někdo, kdo mi poradí, díky.....Dobrý den, vidím, že i zde je diskuze o Ekonomických stavbách a proto jsem se zaregistrovala a doufám, že budu moci toto téma ještě s někým konzultovat. Pořád zvažuju zda do spolupráce s nimi jít nebo ne, líbí se mi dva programy, diskutaovaný chytrý nájem a pak ještě pohodová stavba, každý je jinačí, ale obojími přijde super. Zatím bydlíme v paneláku a jsem hrozně naštvaná, když mám dávat 10000 bez energií někomu a přitom nemám nic, takže urgentně začínám hledat pozemek a firmu pro stavbu. Ten chytrý nájem zní dobře v tom, že budu splácet jim, ale asi dost přeplatím co. A ta pohodová stavba se mi zase líbí proto, že mám jsitotu, že zaplatím až za hotový dům, když bude vpohodě a nebudu řešit žádné stavební starostsi. Máte někdo zkušenost s některým z těchto programů nebo jen s klasickou mladou rodinou. Nevíte co vyjde levněji, neptal jste se tam někdo už na to?

arrow
profile_image
fundík
od 10. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pro ty co staví s ES tu má jednu prima věc, mrkněte na tu jejich Kuponovou knížku. V dnešní době, kdy se snaží každý každou korunu ušetřit se každá sleva hodí http://uspora.ekonomickestavby.com/bulletin1306_41 .cz/kuponova-knizka.htm

arrow
profile_image
verka-f
od 25. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já sice ještě s Ekonomickejma stavbama nestavím, ale to nevadí, stejně už patřím mezi vás. Hodně se teď o ně zajímám, už jsem viděla jejich referenční dům, bylo to pěkně postavené bydlení, takže tím jsem se pro ně definitiivně rozhodla, jen ještě nevím, jaký ten program zvolit, líbí se mi moc ten chytrý nájem a taky ta mladá rodina, ale ten chytrý nájem víc, jen k tomu nic nevím a pořád nevím, jestli je to program pro všechny lidi nebo jen lidi, kteří nemohou te´d dostat hypotéku nebo mají problém v registru dlužníků, jak jsem se te´d dočetla na další diskuzi o Ekonomických stavbách na Omlazeni. A taky nevím, jestli se s tímhle programem nepřeplatí moc, když je takovej vychytanej. Já mám problém, že jsem změnila práci, takže asi nedostanu žádné potvrzení pro hypotéku a z toho důvodu si myslím, že by ten chytrý nájem mohl být pro nás ideální. Nevíte to někdo? Věrka

Katalog jsme měli doma ještě před první schůzkou, takže jsme v něm samozřejmě listovali. Určitou vlastní představu o dispozici a vzhledu domu jsme měli a téměř přesně nám tato představa zapadla do projektů N7/10 a Petra. Po konzultaci s projektantem jsme nakonec vybrali typový dům N7/10. Přihlédli jsme také na ráz ostatních budov v okolí našeho pozemku a vzhledově byl tento dům ideální.Musel se vypracovat detailní rozpočet a to zahrnovalo spoustu rozhodnutí a projednávání, jaký materiál kde použijeme, z čeho se bude stavět atd. Při tomto rozhodování jsme se řídili heslem, že ne vše drahé je zároveň i nejkvalitnější. Materiál jsme tedy vybírali střízlivě, spíše i s přihlédnutím na zkušenosti známých a přátel, kteří již mají postaveno. Také bylo nutné vymyslet, jak celý dům zaplatíme. Využili jsme nabídky tzv. Překlenovacího úvěru, který nám ES poskytly, a následně jsme vše hradili hypotékou. Všechny přípravy probíhaly celkem ve svižném tempu a zanedlouho jsme již zahajovali stavbu.Co se týká prací, dá se říci, že vše probíhalo plynule, bez větších komplikací. Jediné, co nás trošku pozlobilo, bylo počasí, které nám opravdu příliš nepřálo. I přes jeho nepřízeň se ale všichni snažili dostát svým závazkům na stavbě a dodržet předání jednotlivých etap. Domeček se nakonec dokončil a my si ho mohli převzít v celé jeho kráse.

Reaguji na MišunkaK: Mišunko, prosím o informaci, jak dlouho vám trvalo vytvoření, případně i úpravy projektu? My jsme teď ve fázi, kdy máme vybraný dům http://www.ekonomicke-stavby.cz/esp/dom_dtl.php?EV ENT=HOUSE&MESSAGE=233 a chceme si tam udělat nějaké dispoziční změny. Trvá to tak měsíc nebo dva? Vůbec nemám přestavu. A za jak dlouho je pak vyřešení stavební povolení a může se začít stavět? Financování si asi budeme zařizovat sami, to ještě nevíme jistě. Myslíte, že je reálné začít stavět na jaře 2014, když jsme teď podepsali smlouvu a příštý týden jdeme teprve k projektantovi to řešit? Díky za váš názor, ráda si vyslechnu zkušenost někoho, kdo to již zná.

Tak ještě pár informací k tomu, jak se nám daří. Uplynul už skoro měsíc od posledního mého příspěvku. Zatím jsme byli už dvakrát u projektanta a máme projekt skoro hotový. Prvně to předělal, my k tomu měli nějaký připomínky a teď už to má dodělat na čisto a začně se řešit povolení stavby a my se pustíme do zařizování hypotéky. Zkusíme naší banku, kde si dáváme největší šance díky historii na účtu a pak ještě zkusíme asi nějaké další banky pro srovnání. Kdybyste na můj příspěvek někdo reagoval, napište mi prosím jakou sazbu na kolik a u jaké banky máte. Děkuju vám moc a přeji hezký večer.

My jsme si právě objednali katalog domů na rok 2013 a čekáme až nám přijde. Pak si vybereme nějaký pěkný dům, nejlépe bungalov a začneme projednávat bližší podmínky spolupráce s Ekonom.stavbama. Programy už jsme také s přítelem jednou probírali, myslíme, že zvolíme Mladou rodinu, i když ještě rodina nejsme , ale ten bude pro nás asi ideální. Stavíte teď někdo? Jestli jo a chcete si vyměnit zkušenosti, napište mi sem do zpráv. Děkuju.

Zatím mám jen krátkou zkušenost, přišel katalog, okamžitě, to oceňuju, domluvili jsme si schůzku, to proběhlo fakt skvěle, kávička, super pokec, vysvětlili vše na co jsme se ptali, te´d jsme podepsali a čekáme, co se začne dít. Projekt vybraný máme, změny, které do něj chceme udělat taky, takže čekáme, až si nás pozve architekt na schůzku a začneme to s ním probírat. Lidi máte taky záruku na dům deset let? Je to asi novinky, takže nevím, ejstli už to někdo má. Možná blbě položený dotaz, tak znovu. Na kolik let vám slíbili záruku, když jsete s nima stavěly vy? Deset let mi přijde solidní nabídka, to by se mi líbilo.

Vy se teda máte, že už bydlíte a už máte všechny ty stavební stresy za sebou. My máme zatím za sebou jen jendu schůzku ve firmě ES a teď se musíme definitivně rozhodout jestli podepsat smouvu nebo ne. Zatím si dáme ještě týden na rozmyšlenou a budu ještě chvilku pátrat na internetu a po lidech. Je to obrovský krok v našem životě, takže se trochu bojím, abysme nenaletěli. Ale když to tak čtu, tak zas tak špatné reakce tahle firma nemá, takže to nejspíš taky s nima zkusíme.

arrow
profile_image
K.Krystýna
od 8. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Scháním nějaké info o těch Ekonomických stavbách, ale tady se toho asi moc nedozvím. Tak kdyby jenom přece někdo měl chuť budu ráda za každou věc. Pro začátek katalog mám

arrow
profile_image
problem-es
od 18. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Doporučuji přečíst si diskuze na http://www.emimino.cz/diskuse/ekonomicke-stavby-a- zkusenosti-100055 nebo na http://ekonomickestavby-reference.webnode.cz/poucm e-se/
Zkuste hledat v archívu české televize pořad černé ovce. Určtě nějaké reportáže najdete. S ES si nic nezačínejte pokud nechcete přijít o veškerý majetek.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené