arrow
profile_image
Janca86
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, mamka byla na gynekologii a doktorka ji napsala žádanku na vyšetření, kde se píše toto: elest.tumor v MP vycházející zřejmě z levých adnex, myomat.děloha, dif.dg. endometriosa, indikována k oper. řešení. Ca 125 lehká elevace
Co to znamená a jak je to závažné? Na operaci má jít až za měsíc, takže hodně vážné to snad nebude nebo ano? Dík za odpovědi

arrow
profile_image
hallie
od 19. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

no, endometriózu jej vedia ovplyvniť skôr ako ten tumor

tu si prečítaj o endometrióze

http://endometrioza.cz/

ale hádam jej povedali, čo jej je a čo jej budú operovať, nie?

arrow
profile_image
Janca86
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No ještě má jít na nějaká vyšetření, prý ji k tomu nic moc neřekli ale já se spíš bojím, že nám nechce říct podrobnosti aby nás neděsila... prý ji budou brát dělohu a asi i vaječníky, mě by spíš zajímalo, co je ten elest.tumor, protože tumorů je celá řada, některé jsou nebezpečné, jiné ne...kdybych věděla co znamená ta zkratka tak si to najdu ale když to nevím...

Janca86
Ahoj,
já byla taky na opce s podezřením na endometriozu (která se potvrdila) a pokud vím a myslím si správně, tak kdyby to bylo něco vážného, vzali by Tvou mamku hned a nedávali by čekačku měsíc... To mi doktorka taky říkala, že když je to vážnější tak berou hned... Hlavně se nestresuj a buď v klidu, i když já vím, že se to lehko říká. Já si musela zařídit nějaké věci, tak jsem si dala opku až za dva měsíce a to byla taky pěkná kravina, páč to bolelo čím dál víc už jen ze stresu bych řekla Proto jak říkám, hlavně žádné nervy, určitě jí doktoři pomůžou a bude to dobré

arrow
profile_image
marcelau
od 24. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ca 125 je tumor marker, jehož zvýšené hodnoty by mohly znamenat i event. amilignitu tumoru. Ale poked jde jen o lehké zvýšení a po vyšetření neodesllali maminku ihned k hospitalizaci, tak snad to obvodního gynekologa neznepokojilo. O výsledku krve se tady těžko budeme bavit, když ho neznáme přesně. Navíc je sygnifikantní i palpační nález. Tak budeme držet palečky, ať je vše dobré. Termín operace je také všude jiný, záleží na tom, kde žijete, jaký je tlak na lůžka atd.......

arrow
profile_image
2broucci
od 14. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si totéž, co Marcelau. CA 125 může být zvýšen i u benigních tumorů vaječníků. Pokud by gynekolog měl podezření na karcinom, pravděpodobně by maminku odeslal k hospitalzaci dříve. Elest. tumor je podle mě překlep, mělo by to být elast.- elastický- pouze popis konzistence nádoru. Měla by podstoupit určitě i další vyšetření včetně CT nebo MR, kde se ukáže rozsah postižení, ohraničení apod.- z toho už se pak dá něco posoudit.

arrow
profile_image
marcelau
od 24. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně tak.

arrow
profile_image
Janca86
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuju za reakce, dnes byla mamka na odběrech a na CT pojede v pátek, snad to nebude nic vážného když s tím doktoři nikam nespěchají...

arrow
profile_image
Luciinda
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dnes, 07:15:13 - Připojeno během spojování:
Endometrióza - jak je to vážné onemocnění?

Pěkné dopoledne. Je mi 15 let a před asi třemi měsíci mi v nemocnici na gynekologii lékařka řekla, že mám endometriózu (levý vaječník). Nic víc mi k tomu neřekla. Při zavádění tampónu tu levou stranu břicha opravdu celkem bolestivě cítím, první, druhý den menstruace neskutečně trpím.. Když čtu, že je to jedna z častých příčin neplodnosti, celkem se toho obávám. Dnes jsem mamce nadhodila, že by asi bylo dobré to začít nějak řešit, tak mi řekla něco ve smyslu, že to nic není, že to je určitě hormonálními změnami. Myslíte, že to mám zatím nechat být, nebo s tím začít něco dělat, dokud je čas? Prostě mamka si stojí za svým, přitom o tom vůbec nic neví a já si nevím rady s ní.. Děkuji za každou odpověd.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj! Tvoje mamka má v podstatě pravdu. S endometriózou nejde nic dělat a je to hormonama. Jediný co jde dělat je začít brát vhodnou HA, která zabrání výkyvu hormonu. Jestli ji máš jenom na jeden vaječník tak nebude zas tak těžké otěhotnět, ale budeš muset začít o trošku dřív. Kamarádka (21 let) má endometriózu na oba vaječníky a doktor ji už tlačí aby otěhotněla.

arrow
profile_image
halley
od 12. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Rezakoky: S endometriózou nejde nic dělat a je to hormonama. Jediný co jde dělat je začít brát vhodnou HA, která zabrání výkyvu hormonu

Přesně tak, naprosto souhlasím. Také záleží jaký typ endometriózy máš, o některé nebudeš vědět celý život a s další budeš mít problémy. Podle mne bys měla dbát na pravidelnou návštěvu u svého gynekologa, ten by tě měl sledovat a u případné komplikace zakročit včas.
Třeba moje mamka o endometrióze nevěděla do svých 38 let. Nikdy se jí nic neprojevilo, žádné problémy neměla. Jen první otěhotnění trvalo rok a půl, ale to není nic neobvyklého . Bohužel schytala tu horší formu endometriózy a v 38 letech začala lítat po nemocnicích- byla 4x na operaci (3x nádor, 1x cysta a srůsty) Nakonec po těch dvou letech (teď je jí 40) se doktoři konečně shodli na tom, že jí dělohu vezmou a od té doby je klid. Tím tě nechci strašit, jen říkám, že by bylo dobré nekašlat na preventivky! Ty rozhodně nemusíš mít strach, že by jsi hned měla podobný případ jako moje mamka, každé tělo totiž tu endometriózu snáší jinak . Navíc mamka to měla také způsobené tím, že první operaci dělal nedbalý doktor a svou práci neudělal tak, jak měl.
Takže hlavu vzhůru, určitě to bude dobré! Držím palečky!

arrow
profile_image
Luciinda
od 17. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za odpovědi, celkem se mi ulevilo . Někde jsem četla, že paní začala užívat několik vitamínů a výrazně se ji to zlepšilo, jen kdybych to mohla najít.. ale našla jsem, že pomáhá vápník,hořčík,železo,jód,mořšké řasy a Omega-3, tak alespoň něco z toho vyzkouším. Právě že gynekologa zatím nemám, sama to řešit nechci a mamka mě odsekne a víc to neřeší..

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

HA může na jedné straně pomoci ale na druhé straně - kolik děvčat po vysazení nemenstuuje vůbec a má problémy z otěhotněním, nikdo to na hlas neřekne ale HA podle mě zapříčiňuje dost velké procento nemožnosti nakonec otěhotěnět, to je třeba si uvědomit, než jí začne člověk užívat.

Loni jsem byla v nemocnici, kde ležela mladá paní (asi 30 let) s endometriozou, kterou trpěla od puberty. To co si ta chuděra zažila bych nepřála nikomu. Operací už měla několik, pomohlo to vždy jen na chvíli, nakonec se musela rozhodnout o přivolání umělého přechodu, který by mohl nemoc zastavit, ale ani to není jisté. Nemoc je to rozhodně nevyzpytatelná, nesázela bych na to, že to nic není... Ohrožena je celá dutina břišní, ta paní už měla zasažené i střevo, hrozil jí vývod. Prostě se to stupňuje, ale je to případ od případu různé. Může tě potkat lehká forma, ale taky ta těžší a to dokáže udělat ze života peklo. Každopádně se o to začni zajímat, hledej odbornou literaturu, ptej se lékařů (specialistů, ne jen obyčejné lékařky na gyndě - existují specializovaná centra na léčbu endometriozy, tam se obrať). Zajímej se o zdravou výživu, zkus dlouhodobě užívat chlorellu a mladý ječmen (dokážou zázraky), nebo taky aloe vera. A pokud budeš chtít rodinu, tak co nejdřív.

Cituji Luciinda: Dnes jsem mamce nadhodila, že by asi bylo dobré to začít nějak řešit, tak mi řekla něco ve smyslu, že to nic není, že to je určitě hormonálními změnami.

Přístup tvojí maminky moc nechápu, ale možná sama nechce vědět, že to může být vážné, třeba se sama té informace bojí. Tak se s ní neboj o tom mluvit, protože je to tvoje zdraví a tvůj život a vzhledem k tvému věku je za něj ještě odpovědná taky tvoje máma. Nicméně informace si můžeš hledat sama.
Přeji ať ti to dobře dopadne a do budoucna to není tak zlé

arrow
profile_image
nookii
od 16. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci tě strašit, znám tuhle nemoc jen kvůli tomu, že ji má švagrová. Je jí 31 a má ji prý skoro všude, že to ani nejde operovat. Snad 5 let se snaží otěhotnět, několikrát byla na umělým a nic. No má s tím hodně trápení.
Tím chci říct, že to určitě není něco, co by se mělo brát na lehkou váhu.
A postoj tvý mamky teda fakt nechápu...já s tím přijít domů, tak mě bude honit od čerta k ďáblu. Ale je možný, že tvoje mamka si to nechce připustit, jaký následky by to mohlo mít, protože zvenku na tobě není poznat, že bys mohla mít nějakou vážnou chorobu a jí přijdeš zdravá a myslí si, že to zveličuješ. Každopádně by bylo dobrý mít svého gynekologa. On by tě aspoň informoval, jak na tom jsi.
Držím palce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené