arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám dlouhodobé gynekologické a hormonální potíže, s kterými jsem postupně navštívila 5 různých doktorů. Žádný mi neřekl nic jiného, než že mám brát HA.
Všichni se ale vyhýbali odpovědi na to otázku, co se stane až ji vysadím. Nikdo nechce pochopit, že antikoncepce není lék, ale pouze takové maskování problémů,
Proto se chci zeptat, když mi ji tak vehementně cpou - je tu někdo, kdo začal brát HA kvůli různým potížím - nepravidelný cyklus, akné, chloupky, PCO, endometrióza, atd. - a po vysazení se jeho potíže nevrátily? Anebo začít jednou s HA znamená vždycky brát ji do konce života?

Ahoj,
já jsem brala HA kvůli akné, trochu se to zlepšilo, ale po vysazení to bylo všechno zpátky.
Vysadila jsem, protože jsem se nechtěla cpát hormony a akné vyřešila roacutanem.
Za mě HA už nikdy víc

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sportacka:
Já začala brát kvůli poměrně silnému akné a potíže se nevrátily - mám vysazeno 3/4 roku. HA jsem brala 6 a půl roku.
Dál menstruace před nasazením nebyla moc pravidelná (+-14dní) a první dva dny bývala bolestivá - a teď po vysazení ji mám na den přesně a úplně bez bolestí.

Ostatní (endometrioza apod.) nemůžu porovnat.

arrow
profile_image
tartelette
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já začala brát HA kvůli nepravidelnému cyklu, bolestem během prvních dnů menstruace a kvůli ochraně. Brala jsem ji 6 let, vysazeno mám půl roku a menstruaci mám úplně pravidelnou, kratší a bez bolestí. Pouze ta první po vysazení byla dlouhá a silná, ale to je asi normální.

Na akné jsem nikdy netrpěla, ani po vysazení s ním nemám problémy, takže nemohu soudit.

Na Tvém místě bych se do toho nepouštěla, po zkušenostech s HA se k ní rozhodně vracet nechci. A jak píšeš, je to stejně krátkodobé "řešení" a najít tu "pravou" taky chvíli trvá a neustálé lítání hladiny hormonů tělu rozhodně neprospívá. Takže je otázka, jak moc by se jejím užíváním hormonální obtíže vyřešily..

Cituji Sportacka: je tu někdo, kdo začal brát HA kvůli různým potížím - nepravidelný cyklus, akné, chloupky, PCO, endometrióza, atd. - a po vysazení se jeho potíže nevrátily? Anebo začít jednou s HA znamená vždycky brát ji do konce života?

HA je především ochrana proti těhotenství,takže brát jí na akné a jiné potíže je nesmysl
Požádej doktora o léčení a ne o zakrytí potíží tím,že je obalí do HA!

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mia_Sofia: Dál menstruace před nasazením nebyla moc pravidelná (+-14dní) a první dva dny bývala bolestivá - a teď po vysazení ji mám na den přesně a úplně bez bolestí.

Cituji tartelette: vysazeno mám půl roku a menstruaci mám úplně pravidelnou


To je zajímavé. Takhle to skoro vypadá, že vám HA opravdu pomohla jako lék-ne jako krátkodobá berlička. Myslela jsem si, že většina holek je naopak po vysazení bez menstruace..

arrow
profile_image
Sportacka
od 26. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Požádej doktora o léčení a ne o zakrytí potíží tím,že je obalí do HA!

Ale jak? Vždyť jsem jich obešla 5 a oni snad nic jiného než předepisovat HA ani neumí :/ (a to by chtěli pořád dostávat přidáno )

Cituji Sportacka: Vždyť jsem jich obešla 5 a oni snad nic jiného než předepisovat HA ani neumí :/

Jednoduše doktorovi řekni,že HA nechceš,protože nepotřebuješ ochranu před těhotenství,ale že chceš léčit!Pokud není jiná léčba než hormońy,tak OK,ale ne ve formě HA.

Cituji Sportacka: Myslela jsem si, že většina holek je naopak po vysazení bez menstruace..

To určitě ne menzes normálně naskočí.

arrow
profile_image
Janis87
od 12. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych chtěla vysadit............ Já začala brát HA prioritně jako ochranu, ale s tím, že jsem měla HA, která mi i zlepšila pleť a velmi dlouhá, nepravidelná a bolestivá menstruace se zkrátila, mám to pravidelně a nebolí to... teďka tedy beru jinou HA než na začátku, ale zrovna nemám přítele tak jsem přemýšlela, že bych vysadila, aspoň bych ušetřila nějakou korunu ale bojím se, že se mi potíže vrátí. Jde mi hlavně o tu menstruaci... doktorka mi řekla, že HA klidně brát můžu, že mi to neškodí.....

arrow
profile_image
tartelette
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sportacka: To je zajímavé. Takhle to skoro vypadá, že vám HA opravdu pomohla jako lék-ne jako krátkodobá berlička. Myslela jsem si, že většina holek je naopak po vysazení bez menstruace..

No nevím jak moc je to tím, že HA pomohla jako "lék" a jak moc tím, že tělo už je dospělejší, není ve vývinu a hormony tolik nelítají, nebo jak bych to řekla. Nejsem odborník, ale myslím, že to na tom určitě také bude mít nemalý podíl

Jinak mě teda bohužel ani nezaráží, že Ti všichni nutí antikoncepci, už jsem se setkala s mnoha případy, kdy doktoři její vysazení holkám vymlouvali (nevím jestli kvůli provizi, či čemukoli jinému).
Ale nedej se! HA má sloužit naprosto primárně jako ochrana a Ty potřebuješ řešit jiný problém.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mně antikoncepce pomohla na akné a než jsem vysadila, tak bylo po problému. (prostě jsem z pupínkového období mezitím vyrostla ) Nyní beru antikoncepci i kvůli endometrioze a taky to pomáhá (vytrpěla jsem si s tím pořádný bolesti a byla i na laparoskopii, takže mi braní HA přijde rozhodně pohodlnější a šetrnější)... Těžko říct, do jaký míry HA škodí a do jaký pomáhá... Já si zvolila HA, ale vždycky si vybírám prášky co nejslabší a nejšetrnější. Beru Qlairu.

arrow
profile_image
lupinodiferro
od 24. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já přestala brát HA a mám lepší pleť, krásnější vlasy (což ale přisuzuji hlavně nebarvení), nemám bolesti hlavy, mám celkově lepší náladu a mnohem větší chuť na sex už nikdy to svinstvo brát nebudu

Holky můžu se zeptat, co teda užíváte místo HA ??
Nedávno jsem po pěti letech vysadila. Pravidelného partnera nemám, takže jsem zatím nepřemýšlela co dál.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na žanetice: A co třeba kondom ? Já tedy stálého partnera mám a i tak máme kondom. HA jsem před 3mi lety vysadila. Ještě je možnost náplasti nebo kroužky,ale to je taky vlastně HA. Nebo pak tělísko,ale to se většinou doporučuje až po porodu. Pokud nemáš stálého partnera tak je pro Tebe kondom nejlepší a nejlevnějsí varianta.

arrow
profile_image
Ares
od 16. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Laky: To určitě ne menzes normálně naskočí.

U mě třeba ne. Po vysazení skoro 2 měsíce nic. Pak jsem s tím tedy šla k doktorovi a dostala hormony na obnovení cyklu. Zatím bez nich moje tělo ale normálně nefunguje

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené