jsem naprosto přesvědčená, že nás muslimové ovládnou za 30 - 40 let

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Skvělé téma, na které bych dokázala diskutovat hodiny .

Já se o islám dřív hodně zajímala, přivedly mě k tomu nejprve knihy o ženách z Islámu, jejich výpovědi atd. Později jsem studovala odbornější literaturu. Tomu videu o porodnosti a imigraci, čili muslimizaci křesťanské evropy a ameriky, nemám co vytknout. Pokud to jsou fakta (která jsem neověřovala), jsou to prostě fakta. Muslimští imigranti, nebo mohamedáni (jak je nazýváme my a jim se to tak strašně nelíbí) si s sebou do nového života logicky přinášejí nejen své geny, ale i své náboženství. Přesto se v současné době a za platnosti zákonů cílové země musí ve větší míře podřídit způsobu zdejšího života.

Pokud křesťanská porodnost klesá, pak to znamená, že klesá počet této populace, nezávisle na tom, jak moc roste populace muslimská. Pokud se tyto dvě populace smísí dohromady v rámci jednoho státu, pak to bude znamenat, že budeme na ulici potkávat mohamedány, ale nemusíme si je brát a nemusíme s nimi mít děti.

V dlouhodobém vývoji se může stát, že v příštím životě se narodím v České republice jako muslimka do muslimské rodiny. Nebudu chodit do kostela, ale do mešity a budu doufat, že moderní vývoj společnosti byl natolik silný, aby nedovolil imigrantům podmanit si zákonodárství a ustavení společnosti do extrému, jakým jsou islámské země (např. Saudská Arábie, či Írán), které mají jako jediný pramen práva Šaríyu (doslovné slovo boží) a Korán praktikují stejně tak, jak byl napsán (tedy 7.století) a snaží se dodržovat stejná pravidla i ve století 21. Základem Šaríy je právě Korán.

Pak je ovšem celá řada zemí, která má kromě šáríy i sekulární typ práva (kdy je nábožeství na nižším stupni a řeší většinou pouze manželské a rodinné právo) a ostatní oblasti jsou řešeny "normální" zákony.

Jinými slovy, to, co nás děsí a potencionálně ohrožuje je, že by mohamedán přišel do naší vlasti a snažil se nás měnit a nutit dělat věci, které nechceme. Buď násilím, nebo právem - a to by znamenalo nutnost prosadit rovnost náboženství = zákonodárství, tj. mimo jiné i uplatnění šaríy. Nemám nejmenší představu, jak snadné nebo obtížné by bylo tohoto dosáhnout.

Radikální organizace v Evropě i v ČR se snaží o uzákonění prvků Šaríjy do zákonů pro zde žijící muslimy.

Doporučuju si přečíst knihu od Roberta Spencera - Islám Bez Závoje, kde řeší přesně to, jaké předpoklady a důvody má islám k expanzi do Evropy. Zabývá se tam vznikem islámu, jeho fungováním, atd.

Nikdy jsem nad tím takto moc nepřemýšlela ale když to vezmu je pravda,že cizinců je u nás víc a víc. Ale zase ne všechny můžeme házet do jehnoho pytle,že. Tím neříkám,že by časem své přesili u nás nemohli využít

Cituji RomanKaS: Radikální organizace v Evropě i v ČR se snaží o uzákonění prvků Šaríjy do zákonů pro zde žijící muslimy.

Takže chápu dobře tvůj článek, že i kdyby tady žily tak by snad nikdo nedovolil aby si tady prosadily to své stupidní nábožensvtí a práva? To doufám, ale proč se tady stěhují když je tady nikdo nechce a nikdo nechce ani ty jejich zvyklosti? to nechápu Když jim to v jejich státě dovolí tak ať si tam zůstanou ne?

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji everything.is.possible: i kdyby tady žily tak by snad nikdo nedovolil aby si tady prosadily to své stupidní nábožensvtí a práva?

pravděpodobně ne, určitě ne hned. Pokud by u nás za stovky let už nežil už nikdo jiný než mohamedáni, tak si tady budou moci dělat, co chtějí. Jejich náboženství není mírumilovné, jako jsme zvyklí u ostatních náboženství. Bezvěrce je třeba převychovat, nebo zabít, jak je psáno (ne doslovně) v koránu. Takže to je částečná odpověď na extremistické organizace a různá hnutí páchající atentáty na západě. Vykládají si to doslovně tak, že to činí ve jménu boha všemohoucího, jehož slova jsou zapsána v Koránu, jediné doslovně zapsané vůli boží.

Já to taky nechápu a když vidím nějakou ženskou (češku) v tom hábitu a s muslimem, mám vždy vztek...Já jejich kulturu atd. prostě nesnáším!!

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Téma už existuje, takže spojuji......
Můj názor je, že jednou tu ty "menšiny" převáží, protože původní "bílé" obyvatelstvo má nízkou porodnost na to, aby mohla populace dlouhodobě růst (na to by byly třeba alespoň 3 děti na pár/ženu). Můžeme jen doufat, že zde narodivší se děti migrantů budou více přijímat naši kulturu a více se asimilovat a že se, až jejich počet převáží, nevrátí ke zvykům z původního rodiště svých rodičů.
Každopádně já bych to viděla jako dlouhodobý proces, rozhodně to dle mého nehrozí za pár let, spíše to možná čeká příští generace (naše děti a jejich děti), ale nás ne.
Jediné, co proti tomu můžeme dělat je:
a) Zvýšit porodnost většinové populace (což jaksi nejde dohromady s tvrezními některých zde a jinde, že dítě má mít jen ten, kdo si ho může dovolit) - což vyžaduje prorodiná opatření a to zrovna naše vláda nečiní
b) Snažit se děti přistěhovalců co nejlépe asimilovat - je otázkou, zda je dobré to činit zákazy nebo spíše nějakými pobídkami.....

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji everything.is.possible: Takže chápu dobře tvůj článek, že i kdyby tady žily tak by snad nikdo nedovolil aby si tady prosadily to své stupidní nábožensvtí a práva? To doufám, ale proč se tady stěhují když je tady nikdo nechce a nikdo nechce ani ty jejich zvyklosti? to nechápu Když jim to v jejich státě dovolí tak ať si tam zůstanou ne?

Kolik Ti je? Stěhujís e sem (lépe řečeno spíše do ještě západnějších zemí, protože my pro ně ještě stále nejsme nijak atraktivní - maximálně jako "brána" na západ), protože jsou tu peníze Protože doufají v lepší život, že tu udělají "štěstí" a budou se mít finančně dobře. Ale své víry se logicky vzdávat nechtějí.......

Cituji RomanKaS: Jejich náboženství není mírumilovné, jako jsme zvyklí u ostatních náboženství.

U kterých kromě budhismu? Většina náboženství si prošla "agresivní fází". Muslimové jsou holt bohužel právě v období křižáckých válek

Cituji everything.is.possible: Takže chápu dobře tvůj článek, že i kdyby tady žily tak by snad nikdo nedovolil aby si tady prosadily to své stupidní nábožensvtí a práva?

Pokud ta menšina nezačne být natolik silná, že bude mít své představitele v parlamentu a nezačnou se snažit své požadavky prosazovat touto cestou.......Některé anše strany jsou schopnés e spojit kvůli vládnutí s kýmkoliv - bohužel

Cituji bakalářka: Téma už existuje, takže spojuji......

škoda teď téma zalezlo a nikdo nebude přispívat

jinak nevím jestli mě to má uklidnit nebo spíš vyděsit

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji RomanKaS: Jejich náboženství není mírumilovné, jako jsme zvyklí u ostatních náboženství. Bezvěrce je třeba převychovat, nebo zabít, jak je psáno (ne doslovně) v koránu.

To jsi asi nečetla Starý zákon Třeba Deuteronomium ti udává důvody, proč lidi ukamenovat k smrti, mimo jiné je tam uctívání jiných bohů, odmlouvání rodičům, cizoložství, znásilnění...Taková zajímavost je, že v případě znásilnění se má ukamenovat i znásilněná žena, protože dostatečně nekřičela

arrow
profile_image
Tarazed
od 29. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ironie: jsem naprosto přesvědčená, že nás muslimové ovládnou za 30 - 40 let

tak brzy to dle mě u nás určitě nebude, ale za takových 100 let možná

Cituji ILChazz: Taková zajímavost je, že v případě znásilnění se má ukamenovat i znásilněná žena, protože dostatečně nekřičela

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ILChazz: To jsi asi nečetla Starý zákon Třeba Deuteronomium ti udává důvody, proč lidi ukamenovat k smrti, mimo jiné je tam uctívání jiných bohů, odmlouvání rodičům, cizoložství, znásilnění...Taková zajímavost je, že v případě znásilnění se má ukamenovat i znásilněná žena, protože dostatečně nekřičela

No to je pravda, ale v Novém zákoně už je vidět vývoj křesťanství. Rozdílem Koránu oproti Bibli /a zřejmě i jiným svatým knihám/ je to, že Korán je brán jako doslovné slovo boží, tj. Korán je kniha, kterou bůh seslal svým věřícím. Proto je doslovně citován a v tradičních islámských zemích /nebo hnutích/ i co nejpřísněji dodržován. V tom je ten vývoj islámského náboženství dost zabržděný. My chápeme Bibli jako knihu, která byla sepsána někým jiným a také ji chápeme v kontextu historického vývoje.

Mírumilovným náboženstvím jsem měla na mysli to, že není psáno, že by se víra měla šířit násilím a že zabití nevěřícího je čin, který bůh ocení. Naopak v Koránu /ne doslovně/ tohle psáno je. Tím také omlouvají teroristé své sebevražedné atentáty. Ve jménu boha. Nemyslím si, že některé jiné náboženství je v tomhle ohledu podobné a že existují jiné skupiny, vyjma různých typů muslimů, které by podněcovaly k tak masovému násilí v duchu náboženství.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji RomanKaS: Rozdílem Koránu oproti Bibli /a zřejmě i jiným svatým knihám/ je to, že Korán je brán jako doslovné slovo boží, tj. Korán je kniha, kterou bůh seslal svým věřícím. Proto je doslovně citován a v tradičních islámských zemích /nebo hnutích/ i co nejpřísněji dodržován.

Bible je kniha, kterou Bůh seslal věřícím, opakovaně se to tam píše Věřící ji doslovně citují a např. v USA ji berou velmi vážně, třetina lidí tam ani neuznává evoluci, protože ta je v rozporu s Biblí. A to je vyspělá země, tak si představ, jak je to v jiných, méně vyspělých částech světa.

Cituji RomanKaS: Tím také omlouvají teroristé své sebevražedné atentáty. Ve jménu boha. Nemyslím si, že některé jiné náboženství je v tomhle ohledu podobné

Tohle snad nemyslíš vážně? Stačí si nastudovat trochu historie. Islám se od křesťanství liší jen tím, že je podstatně mladší, tudíž přiměřeně zaostalejší.

arrow
profile_image
RomanKaS
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ILChazz: Islám se od křesťanství liší jen tím, že je podstatně mladší, tudíž přiměřeně zaostalejší.

Jako že křesťanství prošlo delším vývojem, proto je "modernější"? Tak s tím nesouhlasím.
Náboženství posuzuju podle toho, jak je praktikováno většinou svých věřících. Je jasné, že se najde menšina (třeba v USA, nebo nevím kde), která si vykládá Bibli po svém, důležitý je podle mě vliv, jaký tato skupina má. Nový zákon byl sepsán apoštoly, Korán byl "sepsán" bohem. Takhle jsem to myslela.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené