arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Vendyha: Když budeš mít nadřízenou,která nastoupila do zaměstnání až po Tobě a za tři měsíce se stala mistrovou,donášela,nechala Ti srážet prémie,podlézala šéfové,byla zlomyslná a radovala se z neštěstí druhých,tak ty budeš naprosto v pohodě,chacha,tomu sama nevěříš,vid?

Ne nebudu v pohodě, patrně mě to bude pěkně štvát.
ale to je tak vše, co s tím můžu udělat.
Byla řeč o pomstě, a ani ne tak o Tobě, jako o Dainty.

Cituji PardGalen: A není lepší naučit se bránit než se učit mstít?

Víš, dítě se bránit nedokáže, když nemá podporu nejbližší rodiny......

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dainty: Víš, dítě se bránit nedokáže, když nemá podporu nejbližší rodiny......

Jistě máš nějaké zranění z dětství. Poznamenalo Tě to natolik, že se cítíš být stále dítětem a reagovat tak?
Pokud Tě to nijak nezatěžuje, celkem nemáš důvod s tím něco dělat.
V případě, že bys cítila, že to není "správné", tak bys to asi nedělala, a hledala jiné formy obrany.
Druhému člověk těžko může něco vnutit. Tak to prostě cítíš, s tím nikdo jiný nic dělat nemůže.

Je to zajímavé takhle číst, jak to mají jiní.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Venuše: Ne nebudu v pohodě, patrně mě to bude pěkně štvát.
ale to je tak vše, co s tím můžu udělat.
Byla řeč o pomstě, a ani ne tak o Tobě, jako o Dainty.

Spíš jsem reagovala sama za sebe na Tvou otázku,jestli cítím radost

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: Taky už jste prožili něco, čemu se říká zadostiučinění nebo satisfakce? A třeba s velkým zpožděním, nebo je to třeba až příliš kruté pro ty osoby, co se dříve "měly"?
Třeba v první třídě jsme dostali protivnou starou učitelku a lavice byly staré a omšelé. Béčko mělo učitelku mladou, pořád s nima nacvičovala tanečky, vystupovali s tím v tělocvičně třeba při tehdejších oslavách VŘSR. Lavice měli neomšelé a směrem dozadu se zvyšovaly, aby všichni viděli. Jenže pak se v našem městě postavila nová škola a přesunovali třídy, to jsem chodila do šesté třídy. Naši třídu dali do modernější a novější školy, co byla jen pár metrů od té staré, a ta druhá třída v té staré škole zůstala.
Nebo co říkáte na to, když někomu náhle prořídnou vlasy, někomu, kdo je měl dříve záviděníhodné a docela s tím i provokoval?

Ta příhoda ze základní školy mi přijde malicherná. A to s těmi vlasy? Každý má od přírody jiné přednosti, určitě je nebudu závidět a přát mu ať se něco stane a přednosti přestanou být přednostmi. Celkově-nikomu nepřeji nic špatného, spíš aby si uvědomil co udělal druhým (a to už je pro rozumného člověka trest s¨ám o sobě) a neopakoval to. Důležitější je naučit se odpouštět než žít v myšlenkách, že se mu snad přihodí také něco zlého.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji vosmajda: Zajděte někdy na třídní sraz, hvězdy třídy jsou pohublé, mají ztrhané rysy v obličeji, mají za sebou i pár rozvodů a rozchodů. A nenápadná holčička, co dojížděla z vesnice, je teď za dámu. Já jsem zase byla pořád outsiderka, taková jedničkářka, které se ale posmívali, a na srazu mě ocenili, že jsem byla vždycky čestná, neschopná křivárny.

A co když to není božími mlýny, ale chováním zmiňovaných, které si to sami zavinily?

Cituji vosmajda: Závistivá jsem a přiznávám si to

A nebojíš se, že tě semelou kvůli závisti?

Cituji Ponožka pruhovaná: Dainty
Chápu tě jak to myslíš, ale je jedno, jestli toto provádíš proto, že ti někdo ublížil, i kdyby ti ublížil sebevíc, oplácíš mu to, a to není dobré. Pro tvůj pocit možná ano, ale jinak mi to zavání stejnou "černotou" jak to tady psaly holky.
I zlo, co ti někdo udělá, pro tebe nutně nemusí to zlo v konečné fázi znamenat. I přes bolest rosteme (někdy možná jen díky ní). To, že se to snažíš nějak vracet, je hraní si na Boha, a to není dobré. Bojím se, aby se ti to jednou ošklivě nevymstilo

Přesně. Navíc vždy je lepší když se někdo zachová ke mě hnusně, ukázat, že já se nemusím snižovat a chovat se jako on = i něco oplácet.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji shilly: Např: když mě podvede partner, tak se s tím buď srovnám nebo ho opustím. v životě by mě nenapadlo spřádat po nocích a manipulovat s jeho životem tak, abych mu ublížila...jasně, ve vzteku možná...ale pak?

Přesně a takto to beru asi ve všech situacích. Buď odpustím nebo se snažím být od toho daného člověka co nejdál (rozchod, konec přátelství apod.) ale to neznamená že mu to budu mít za zlé do konce života-zároveň pokud to necítím hned na odpuštění tak rozhodně neodpustím hned, až to v sobě zpracuji.
Tak nějak to odpovídá i mému založení-neříkám o sobě že jsem optimista ani pesimista, ale idealistický realista-realista=vidím věci tak jak jsou, nepřikrášluji si je, ale ani zbytečně nevidím vše černě, idealistická část=věřím že ta daná situace (a to nejen mě, ale komukoliv) dobře dopadne. Nemám kolem sebe/v sobě ráda negativní energii. Pokud mi někdo ublíží nepřeji mu nic špatného, ale myslím, že se může potrestat sám-tím jaký je, jak se chová k druhým, jak uvažuje a to beru, ale jinak ne.

arrow
profile_image
T_e_a
od 8. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Někde v skrytu duše věřím, že zlo bude potrestáno, ale realita je bohužel jiná. Neznám nikoho kdo by za své špatné skutky trpěl. Osobně si myslím, že pokud je něco špatného záměrně spácháno na dobrém člověku, měl by ten vykonavatel poznat na vlastní kůži čeho se dopustil na někom jiném. Nemluvím o pomstě - mluvím o Božích mlýnech.

Mívala jsem stejný názor jako framboise, ale člověk míní, život mění... Nedokážu napsat svůj příběh kvůli kterému jsem změnila názor, ale věřte, že je odporné co někteří lidé dokáží a jsou určité životní situace, kdy sice můžete odpustit, ale nechcete a na druhou stranu strašně chcete zapomenout, ale nemůžete... Zvláště když trpí i rodina a děti...

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky četla jsem si tuto diskusi a musím říci,že na boží mlýny věřím..ale faktem je,že se jim někdy opravdu musí malinko pomoci...je to vše o té psychice člověka...Každý člověk má tu moc změnit osud někoho jiného.Tak to prostě je.Jen se člověk musí umět dobře dívat..není to o tom,že budu po nocích splétat pomstychtivý plán a užírat se touto myšlenkou-jen abych se pomstila!O tom to vůbec není!Boží mlýn je něco jako černé kolo,co navíjí všecky zlé myšlenky,něco jako hodiny-které odpočítávají čas.....ale né vykonavatel pomsty.Vykonavatel pomsty je ten člověk sám-ten kterého se to týká..jeho svědomí,myšlenky..to že nedokázal odpustit.A ten člověk od kterého chceme satisfakci.Je to něco co ho žene ku předu.Když někoho přesvědčíte,že jste silnější..tak vám na nějaký čas uvěří ale nemáte jistotu že se jednou nepostaví proti vám.Také záleží o co jde..o jakou křivdu,jak a proč ten a nebo onen člověk ublížil vám..a proč vám jde o to aby jste ho nějak donutili aby se vám omluvil.Každý člověk je pomstychtivý a ten kdo říká že by se nikdy nepomstil-tak lže...je to můj názor..každý jsme jiný.Ale vztek,závist.....to je v každém.Tak jako DOBRO A ZLO.Každý člověk se chce pomstít když někdo ublíží někomu koho miluje,na Kom mu opravdu záleží...Ale né vždy se člověk prostě dočká ,někdy to trvá hodně let.A uspokojení s toho?Ano je..a velká úleva..né radost,že se tomu člověku také něco stane..
Ale s toho-že si pak řeknete...ŽE BY TA SPRAVEDLNOST FAKT BYLA?A to stačí..pak jdete dál.Není těžké dosáhnout někdy satisfakce..ale těžší je odpustit.Mnohdy ta satisfakce je právě to odpuštění...

arrow
Neprodává v Bazaru

Dainty
Chápu dobře jak to myslíš..jen si dávej pozor aby jsi jednou nepotkala a nebo neublížila člověku jako jsi ty.Pak by se ti to mohlo hodně vymstít.Někdy člověk může ublížit někomu i nevědomky...a vše má svou dan.Někdy je člověk slabý navenek..ale uvnitř je silný.Víš jak to myslím?Měj se hezky

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

framboise
To víš, že se bojím, že mě semelou. A to, když někomu prořídnou vlasy a je to natrvalo a nezmění se to, to se mi zdá moc kruté, i když by byl předtím pyšný, vychloubal se a ubližoval mi.
A z té školy je to malicherné, ale prvňáček to cítí jako velikou nespravedlnost.

Cituji Lenas: Není těžké dosáhnout někdy satisfakce..ale těžší je odpustit.Mnohdy ta satisfakce je právě to odpuštění...

No právě, že odpuštění není satisfakce, je to už vyšší dívčí a je to to nejtěžší se naučit. Ale kdo se naučí, tak před tím smekám...
Jinak u Dainty jsem si myslela, že v tom hraje roli dítě, tam to docela chápu, i když nikomu to nejspíš nepomůže (myslím ta odplata).

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lollo: No právě, že odpuštění není satisfakce, je to už vyšší dívčí a je to to nejtěžší se naučit. Ale kdo se naučí, tak před tím smekám...

Nedá se to naučit. K tomu člověk musí dozrát.
Dítě se nemůže naučit chovat dospěle. Může kopírovat chování dospělých, ale proto nedospěje rychleji. Všechno má svůj čas.

Cituji Venuše: Nedá se to naučit. K tomu člověk musí dozrát

No někdo to má vrozené. Zrovna toto je totiž vlastnost, kterou člověk může mít vrozenou a někdo se ji holt musí naučit a nebo k tomu dozrát.

arrow
profile_image
Tulipan
od 19. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

na tohle já věřím úplně, všechno,co zlého člověk udělal se mu vrátí, možná ne hned ale vrátí a dostihne ho to....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené