arrow
profile_image
KityS
od 18. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

méně než
10 příspěvků

Zdravím všechny.

O zarůstání chloupků bylo založeno mnoho diskuzí, bylo dáno mnoho rad. Jenže většinou slečnám, které bohužel skoro neví, co to takové opravdové zarůstání je.

Začnu tím, že chloupků se zbavuji tak od 12 let (závodně jsem tancovala,takže to bylo nutné). Vždycky jsem používala takovou tu pastu a asi dva roky nebyl vůbec žádný problém. Pak se mi jednou nohy opravdu brutálně osypaly a od té doby už jsem žádnou pastu používat nemohla. Přešla jsem na klasickou žiletku a v té chvíli to začalo. Ač jsem používala jenom ostrou, pěnu na holení, změkčovala jsem před holením teplou vodou, chloupky mi zarůstaly. Všude po nohách se mi tvořily obrovské zanícené boule.

Říkala jsem si, že mi teda holení nejspíš nesedne a přešla jsem na depilaci voskovými páskami. Chvíli to bylo super, ale po nějaké době se mi kromě boulí začaly objevovat i chlupy pod pokožkou. Takže jsem se je naučila vytahovat jehlou, protože jakmile jsem to nechala, po nějaké době se opět objevila boule a jizva po ní byla o hodně větší než po jednom vpichu.
Po konzultaci s dermatoložkou jsem se zkusila vrátit k žiletce, tentokrát k pětibřitvé. Ať si kdo chce co chce říká, chlupy mi rostly o hodně tvrdší a kůže se mi postupně holením měnila v papír. P další následné konzultaci mi bylo řečeno, že mám nejspíš hyperkeratinosu a že s tím nejde nic dělat. Ať se prostě neholím, nedepiluju
Teď jsem momentálně zpátky na depilaci, ale je to opravdu jak boj s větrnými mlýny. Chlupy zarůstají pořád (i přes peeling a pravidelnou péči), nepomáhá vůbec vůbec nic. Nohy mám plné velkých jizev. Ještě podotknu, že depiluji stehna i ruce a tam takové problémy nemám. Sem tam se objeví malý pupínek, ale to je vše.

Tak bych se ráda zeptala, jestli tu má někdo podobnou zkušenost a jestli to nějak řeší či vyřešil.

Za všechny připomínky, nápady a zkušenosti budu moc ráda

arrow
profile_image
mishelaa
od 13. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, vím přesně, jaké to je. Podobným problémem trpím také, dokonce se mi objevuje vyrážka na kůži, která souvisí také s touto poruchou a neni to zrovna po holení. Mame zvýšenou tvorbu keratinu, což je bílá hmota, která se tvoří spolu s rostoucím chloupkem. Určitě víš, že když si vytáhneš zarostlý chloupek, tak je u něho i ta bílá hmota. To je keratin. Nám se tvoří víc a blokuje tak ty rostoucí chloupky. Narazila jsem na jeden produkt, ktery pomáhá při tomto problému. Jmenuje se Amlactin a seženeš ho jedině v zahraničí,na ebayi nebo Amazonu a vyjde to kolem tisícovky. Podívej na internet, ja si to tělové mléko budu kupovat. Je to určené právě na tyhle problémy. Hodně jsem to zkoumala a guglila, než jsem došla k Amlactinu. Hodně štěstí!

arrow
profile_image
pepusa
od 28. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Výborný blog je zde:
http://keratosispilaris.blog.cz/

Mně pomáhají tělová mléka s ureou Excipial Lipolotio. Přečti si rady na blogu, jsou opravdu užitečné.
Na chloupky ti asi nezbyde nic jjiného než IPL nebo laser, tak to řeším já. Holením jen zesílí a navíc mám podrážděnou kůži. Depilace byla fajn, jenže chloupky postupně slábnou, neprorazí pokožku a udělají bolák. Nebo si pořiď zastřihávač chloupků. Výborná věc, nepodráždí kůži, ale zase- chloupky postupně zesílí a kůže není úplně pocitově hladká. Záůeží na tvých preferencích.
Já používám IPL a zastřihávač.
Takže shrnuto- peeling, těl. mléka s ureou popř. léčebná kůra retinoidy. A mazat, mazat, mazat ureou.
A hlavně nerýpat, dělají se hrozné jizvy.

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Keratosis pilaris - na rukou - tam jsem dosáhla tak 90% trvalého zlepšení krémem z Polska - Pilarix (Urea 20%, 2%BHA)- víc než rok už ten stav drží.
Horší to je na nohou - žiletkou mě to krvácelo, přešla jsem dávno na depilační strojek.

Cituji mishelaa: Jmenuje se Amlactin a seženeš ho jedině v zahraničí

Amlactin a i Lac-Hydrin z USA obsahují kyselinu mléčnou. Tenkrát jsem našla jedinou náhražku v ČR Bioclin XEROLACT tělové exfoliační mléko 12% (12% kyseliny mléčné).
Jelikož mi to ale nepřišlo na dlouhou trať ekonomické, tak jsem to nastudovala a přimíchávám si 80% kys. mléčnou do tělového mléka. Chloupky přestaly zarůstat. Akorát ale nezmizely úplně ty červené tečky.
Každopádně bych se vyhýbala mechanickému peelingu (přineslo by to jen mechanické podráždění na povrchu). Pouze chemický peeling a urea.
Pokud bude zájem, mám na toto téma celou složku a můžu zde uvézt další možné krémy s keratolytickými účinky.

arrow
profile_image
Anuschka
od 19. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně také bylo řečeno na kožním, že si nemám holit nohy, ale na to jaksi nemám koule

Takže prostě základ pro mě je každodenní celkem drsná masáž lufa žínkou (a někdy i takovou tou drsnou na paty, ale velmi jemně a opatrně) před tím než jdu do sprchy. Fakt se musí pravidelně, aby se odlupovala ta stará kůže a ty chlupy jakoby nebyly v klidu..

Noa holím epilátorem podle potřeby a vydezinfikuju alfou po každém holení...
Žádná mléka nepoužívám, všechna mi nohy akorát podráždí, občas jen nějaký ten olej.
A nejlepší je pro mě léto a nechat nohy pořádně opálit, pak ty škody co se mi na nich za léta udělaly nejsou tak vidět....

arrow
profile_image
Katihlavova
od 11. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě mrkni do zahraničí, tady se ohledně tohoto problému moc nenajde, ale jak říká mishelaa Amlactin je super

arrow
profile_image
Lucka_
od 27. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jamamba:
Také mám stejný problém. S nadšením jsem si objednala krém Pilarix ale zjistila jsem, že jsem si asi objednala jiný, že?
Objednala jsem si tento:
http://lefrosch.com/wp-content/gallery/pilarix-bal sam/pilarix_balsam.jpg

a ten správný je tento, že?
http://static4.i-apteka.pl/pol_pl_PILARIX-krem-100 ml-2129_1.jpg

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucka_:
Měla jsem ten 100ml s modrou vlnovkou Pilarix krem mocznikowy (to znamená urea) (to je ten tvůj 2.odkaz, akorát to má jiné zabarvení, asi tam omylem dali zastaralý obrázek) :
http://lefrosch.com/produkty/dermokosmetyki/pilari x/
Ten, co jsi objednala- Pilarix balsam, je taky na keratozu s ureou, ale neobsahuje tu kyselinu salicylovou. Takže nedovedu říci, jestli to pomůže, ale má to jinak užitečné látky jako ceramidy aj. pro kožní bariéru.
Jinak pro info - tady existuje mast Kerasal s kys.salicylovou a ureou na vazelínovém základě, ale ta mně osobně nepomohla vůbec

arrow
profile_image
mishelaa
od 13. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mléko s ureou Excipial Lipolotio mě nepomohlo - možná jen lehce, jakože jsem měla hydratovanější kůži, ale problém se zarůstáním a s nevzhlednými pupínky mi to nevyřešilo. Každopádně jsem u něho zůstala, používám ho místo pleťového krému na obličej.

Reaguji na jamamba: Můžu se tě zeptat, kde kupuješ tu kyselinu mléčnou? Uvažuji, že bych to zkusila. Mě ještě lokálně pomohlo Glyco A, ale vzhledem k ceně a množství to je jako řešení tohoto problému naprostá hloupost.

arrow
profile_image
jamamba
od 1. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mishelaa: Můžu se tě zeptat, kde kupuješ tu kyselinu mléčnou?

Kupovala jsem tady.- Jedná se o 80% kys.mléčnou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené