arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, potřebuji znát váš názor na můj "problém"... S přítelem chodím a žiju už skoro tři roky a jako v každém vztahu i v tom našem máme nějaké mouchy, doma občas Itálii a podobně. Ale nikdy to nebylo nic tak hrozného, že by se to nedalo vyřešit. Jenže poslední dobou je to jiné... Přítel je doma na nemocenské a celý dny od rána do večera sedí na Facebooku. Což by mi ani tak moc nevadilo, ale problém je, že on tu svoji pr... nezvedne ani když příjdu z práce, aby mě třeba přivítal nebo mi pomohl s nákupem. Pak se mi "věnuje" maximálně 5 minut (při čemž ho ani nezajímá co v práci, jaký jsem měla den...) a sedne si zpátky k počítači a vybavuje se dál se svýma "kamarád(k)ama", kterých má stovky... Docela mě to mrzí, protože spolu skoro nemluvíme, netrávíme spolu žádný čas a už to není otázka pár dnů, ale spíš týdnů.
Ještě musím dodat, že já příznivec facebooku nejsem, nemám potřebu se někde vystavovat, ale neukamenujte mě za to.

arrow
profile_image
luxinka mojeid
od 5. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Madlenka84: já příznivec facebooku nejsem, nemám potřebu se někde vystavovat, ale neukamenujte mě za to.

Ahoj, tak já osobně jsem také tomuto šílenství nepropadla a to z jednoduchého důvovu, je to hrozný požírač času! Stačí mi tady Omlázko, kde také na můj vkus trávím dost času Facebook nemám také kvůli svému příteli, prtože je žárlivý a tohle by prostě nerozdýchal, ví, že se mužům líbím a tohle by byla dost snadná cesta, jak se seznámit.

No a k tvému problému - zkus si s přítelem o tom v klidu promluvit a zeptat se ho, jestli tak nutně potřebuje Facebook k životu a jestli si uvědomuje, kolik času tam stráví. Jsme živým důkazem, že to jde No a jestli si chce s kamarády pokecat, tak uspořádejte párty

A dělá to tak, i když na nemocenské není?

Asi bych zkusila dělat vše jinak ,než jsi dělala doteď. Nespěchala bych z práce domů, nepřeháněla to s nákupama a staráním se o něj. Dala bych mu trošku najevo, že si umíš udělat program i bez něj, chodila bych se bavit a domů chodila jen s dobrou náladou a vymyslela si zábavu i doma(film, knížka) Když on se nezajíma o tebe a nekomunikuje, dělala bych to stejné co on. Mluvila bych s ním jen na půl pusy, strohé a rychlé odpovědi, žádné debaty. Vím, že to není řešení, ale pokud on se ti nechce věnovat, tak ho ničím nepřinutíš( je to přece chlap). Čím víc do něj budeš hustit ať je víc s tebou, ať se ti věnuje, tím víc mu asi polezeš na nervy. Úplně bych otočila a uvidíš, že si všimne, že se něco děje. Třeba ho to přestane bavit .

arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rover
Tak to bych nechtěla vidět jeho reakci... Už když se zdržím v práci, tak mám doma výslech kde a s kým jsem se tahala. A jít ven nedej Bože s kamarádem, to jsem zkusila jednou asi před rokem ado teď to mám na talíři.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

No já bych to řekla jednoduše - tohle není otázka facebooku, stejně tak by mohl sedět na chatech, hodiny se vybavovat po telefonu nebo hodiny hrát pc hry. Prostě a jednoduše jsou lidé, kteří prostě virtuánímu světu propadnou a s tím se fakt nedá nic dělat. Ale je pravděpodobné (zvlášť pokud FB nemá moc dlouho), že ho to časem přestane bavit, nabaží se. Jinak jako u všeho, i tady je to o přístupu. Já na FB kouknu párkrát za den, mám necelých 50 přátel což jsou lidé, které vídám i v reálném světě, moc tam toho o sobě nepíšu, fotku tam mám jen profilovou, ale je to pro mě dobrý droj novinek o mých přátelích, kteří jsou třeba v zahraničí atd. Dle mého je jediná šance, že ho to přestane bavit, protože ty s ním nijak nehneš (znám to z domova - brácha pro změnu celé dny hraje hry....)

arrow
profile_image
lili09
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Madlenka84: celý dny od rána do večera sedí na Facebooku

Cituji Madlenka84: vybavuje se dál se svýma "kamarád(k)ama", kterých má stovky

to ten můj taky, naprostý závislák, nechápu co na tom mají

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Madlenka84: Už když se zdržím v práci, tak mám doma výslech kde a s kým jsem se tahala. A jít ven nedej Bože s kamarádem, to jsem zkusila jednou asi před rokem ado teď to mám na talíři.

Tak s takovým člověkem bych tedy nedokázala žít a ani by nemusel rávit moc času na FB. Přece si partneři musí alespoň trošku věřit. Já mám třeba kamarádů docela dost a fakt bych nebyla s člověkem, který by mi vyčítal, že s nima chodím ven.
postě a jednoduše, tohle nebude problém FB ale jeho charakteru, který se mi dle Tvého vyprávění vůbec nelíbí.

arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji luxinka: a jestli si chce s kamarády pokecat, tak uspořádejte párty

Jenže problém, je že těch "kamarádů" má na FB nějak moc, kolem 200 a to snad ani nejde, ne? Navíc když bydlíme v malém městě, kde tolik mladých lidí ani není... Připadá mi docela pokrytecké mít za přítele někoho, koho znáš jen od vidění...

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Madlenka84: Jenže problém, je že těch "kamarádů" má na FB nějak moc, kolem 200 a to snad ani nejde, ne? Navíc když bydlíme v malém městě, kde tolik mladých lidí ani není... Připadá mi docela pokrytecké mít za přítele někoho, koho znáš jen od vidění...

No, j nevím, ale někdy mám pocit, že někteří lidé soutěží o to, kdo bude mít co nejvíc přátel. protože znám i takové, kteří mají třeba 500 přátel.........I mě už žádali o přátelství pro mě naprosto cizí lidé. 200 přátel mít může, pokud se na FB seznamuje a přidává si mezi přátele i lidi, které zná jen odtamtud. A zase sme u přístupu - někdo si mezi přátele dá kohokoliv, někdo jen opravdové známé z reálného života......

arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: ho to časem přestane bavit

V to taky doufám, ale zatím se to spíš stupňuje k horšímu... A už mě to nebaví, poslední dobu nežijeme spolu, ale vedle sebe a tak jsem si vztah po 3 letech nepředstavovala.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Madlenka84: A už mě to nebaví, poslední dobu nežijeme spolu, ale vedle sebe a tak jsem si vztah po 3 letech nepředstavovala.

Mě se stalo něco podobného a nebyl k tomu potřeba ani FB. Prostě to tak třeba má být, holt ne každý vztah je navždy..........

Madlenka84
Vidím, že asi nebude jen problém, že sedí u počítače. Problém je nejspíš v tom, že je to sobec, který tě ke všemu ještě omezuje. Myslím, že jsi dospělý a svobodný člověk a po práci si můžeš zajít s kamarádkou na kafe, nákupy atd. Tohle není vztah, to je vězení! Takového člověka bych si nedokázala vážit To jsi s takovým člověkem z dobré vůle? Vzala bych nohy na ramena a utíkala.

arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji luxinka: Facebook nemám také kvůli svému příteli, prtože je žárlivý a tohle by prostě nerozdýchal, ví, že se mužům líbím a tohle by byla dost snadná cesta, jak se seznámit.

Tak to jsme na tom asi stejně... A na druhou stranu ani já bych nechtěla vědět, kolik on tam má kamarádek (a jeho ex), protože jsem docela žárlivá. Jen jednou jsem se zeptala na jednu holku, kterou jsem neznala a on mi udělal takovou scénu, že jsem stíhačka apod., tak mi to začalo být podezřelé, že zrovna ONA mu stojí za to, že spolu nemluvíme...

Madlenka84
Měla by sis sama probrat, proč jsi s takovým člověkem. Plusy a mínusy. Omezuje tě a to nemáte děti. Nemuže tě doma zavřít a zakázat ti kamarádky a kamarády. Dovedeš si představit, že by tak žila zbytek života? Ve vztahu musí fungovat naprostá důvěra a musíte navzájem tolerovat vaše známé, koníčky, sny atd.

arrow
profile_image
Madlenka84
od 13. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji rover: Tohle není vztah, to je vězení!

To už jsem mu taky několikrát říkala... Asi to budu muset začít řešit, jenže problém je, že kdyby došlo k nejhoršímu, tak nemám kam jít

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené