arrow
profile_image
Nell07
od 7. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den,
máme devítiměsíční fenku bernského salašníka. Od začátku jsem se ji snažili vychovávat, aby zvládala alespoň základní povely - sedni, lehni. Celkem je ovládá, ale venku absolutně neposlouchá, na povel ke mně přiběhne pouze, pokud ví, že máme u sebe piškot. Když uvidí cizího psa, nebo jiné zvíře, tak se může zbláznit a letí za ním, na odvolání absolutně neposlechne. Trénink přivoláni jsme také trénovali už od malička. Dalším problémem je, že s fenka bojí cizích lidí. U jiných berňáků jsem se s takovou povahou nesetkala, vždy byli přátelští. Takhle, když naše fenka potká cizího člověka, tak na něj štěká a snaží se mu vyhnout. Když se ji někdo snaží pohladit, tak uhýbá. Nikdy jí nikdo nic neudělal. Máme strach, aby nezačala být agresivní. Na nás je absolutně závislá. Poradíte mi prosím?

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jéje, to je jak kdybys popisovala moji čubu na devíti měsících! U přivolání to vždycky dotahujte do konce (všichni z domácnosti), vždycky musíš být ten, kdo vyhraje, i když to holčičce bude chvíli trvat, než ráčí přijít. Prostě si to vynucuj tak dlouho, dokud opravdu nepřijde k tobě. Tohle je takovej pošahanej věk, kterej člověka stojí dost nervů, ale vytrvejte. Chodili jste s ní na cvičák nebo do nějaký cvičící skupinky? Tam se tyhle situace odvolávání dobře trénujou... Možná i stopovačka by ti mohla pomoct...nechce se jí přiběhnout, když ty chceš, tak zadupnout, vrátit do reality, nazdar bazar. No a s těmi cizími lidmi... hele moje čuba dělala úplně to stejný, začalo to tak kolem toho 9.měsíce, po druhým hárání se úplně normalizovala, teď je z ní normální zdravě sebevědomá fena, vyštěkává už jenom ošklivý chlapy s kapucí, což i oceňuju, neměla bych z agresivity teď obavy, srovná se to. Mimo to nevidím důvod, proč by si měli mého psa hladit cizí lidi.

Já mám teda čivavu, a nebylo to na 9 měsících, ale asi tak mezi 10 a 11 měsícem mě vycvičený pes venku taky přestal poslouchat, jako sedni, lehni to dělala i v kuchyni když viděla, že se tam připravuje nějaká dobrota, ale to "ke mně" to jsem se teda ztrapňovala zbytečně, no tak šla pak na vodítko, to zas byla zvyklá chodit u kotníku, tak se zas nevyčurala...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené