arrow
profile_image
barny
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zajímalo by mě,jestli jste si některá nechala dát fixní rovnátka až jako starší,tzn. kolem 35let. Moc děkuji za vaše zkušenosti a rady. Já jsem na to ještě nenašla odvahu,ikdyž vím,že bych je potřebovala. Mám totiž pocit,že čím jsem starší,tím se mi nějak začaly zuby křivit víc.

arrow
profile_image
Efvka
od 9. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Není se čeho bát, moje mamka šla do toho se mnou a dala si je v 42. Máme keramické a málokdo si toho všiml.

arrow
profile_image
barny
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Efvka: A jak dlouho už je mamka má? Mě řekl doktor,že v tomhle věku je to běh na dlouhou trat a až se sundají,tak asi už napořát sundávací rovnátka. K tomu ještě trhání nějakých zubů,ach jo.

arrow
profile_image
Andruscha
od 18. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Barny, ja jsem si nechala fixni rovnátka nandat ve 30 letech, trhani zubu nebylo treba. Mam keramicke zamecky. Doktor slibuje, ze 10 mes.mi je sunda, zuby se rovnají opravdu rychle, mam jen malou vadu. Určitě do toho jdi, krásné zuby za to stojí.

Cituji barny: v tomhle věku je to běh na dlouhou trat

To je vždy u fixních rovnátek. Většina je tak ten rok a půl má.

Rozhodně ale neváhej. Nikdy není pozdě. Nakonec budeš ráda, žes do toho šla.

arrow
profile_image
barny
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Andruscha: Jenže já mám zkřížený zkus a horní patro užší než to spodní,takže žádná malá vada Jsem prostě hloupá,že jsem to nechala dojít tak daleko. Nikdy mě to nepřišlo tak strašný,takhle na oko každý řekl,ale prosím tě,vždyt je máš dobrý. Jenže ted mám poslední dobou pocit tlaku na předních zubech,jako by se mi fakt víc rolovali do předu.

arrow
profile_image
zelenasmoulinka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Připrav se na to, že ze začátku to může dost bolet (pár prvních dní). Já měla vyndávací rovnátka jako dítě a poprvé jsem je vydržela mít nasazený tak 5 minut. A to mi zubařka řekla, že je mám mít celý odpoledne a celou noc. Postupně jsem tu dobu prodlužovala. Celou noc jsem je vydržela mít až tak 2. nebo 3. den. Fixní rovnátka si bohužel nesundáš.
Moje sousedka měla fixní rovnátka ve 40 letech a taky si stěžovala na bolest.

arrow
profile_image
andelka5
od 26. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, mně je 36 a jdu do toho. Mám všechny zuby křivé, hlavně horní jedničky mi už jdou přes sebe. V lednu jsem to "rozjela" a na 13. července jsem objednaná na nasazení zámečků na dolní zuby a na některé horní.
Dole mi už chyběla šestka na jedné straně a na druhé straně jsem měla pouze kořen pětky (po návštěvě pohotovosti), ten šel ven teď v pondělí. U těch mi hrozil můstek, ale rovnátkama se to prý srovná.
Nahoře mi na jedné straně vytrhli šestku (prý byla už mrtvá) a obnažili moudrák (který mi roste vodorovně) a dr. mi ho prý narovná. Na druhé straně mi vytrhli moudrák, který koukal, také rostl vodorovně a tlačil na zuby, což už mě i bolelo. To jsem absolvovala v pondělí, museli řezat i zašívat. Bolest docela šla, ale mám oteklou tvář a je jedna modřina a mám natržený koutek u pusy.
Rovnátka mám "slíbený" na dva roky. Jo a ještě mám alergii na nikl.

arrow
profile_image
barny
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na zelenasmoulinka: Té bolesti se taky bojím a ještě k tomu tomu trhání zdravých zubů,to je právě to,proč to oddaluji. Škoda,že to nejde jako nějaká plastická operace,uspí tě,vzbudíš se a je hotovo

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji barny: Jenže já mám zkřížený zkus a horní patro užší než to spodní,takže žádná malá vada

jak Ti to plánují řešit? Budou roztahovat horní čelist? Já totiž měla stejnou vadu a muselo se to řešit operativně....Ale zase bez toho bych asi brzy přišla o zuby (špatně na sebe dokusovaly = špatný tlak na špatných místech=riziko rozlomení)

Jinak co se týče rovnátek, tak témata o rovnátcích ve starším věku už tu jsou. Rozhodně do toho jdi, ale bacha na to, užší horní čelist než spodní se jen rovnátkama prostě nevyřeší......Je třeba tu horní roztáhnout, pouhé posunutí zubů k ničemu nevede (zuby by pak měly tendence se vracet zpět.....), bez toho skus správný nebude.....Rozhodně si nenech bezdůvodně trhat a případně konzultuj jinde, mě mou vadu léčila nejdřív jiná doktorka právě trháním a nic nevyřešila - teď, po správné léčbě by se mi tam ty zuby krásně vešly......prostě jakmile je skus zkřížený, tak je třeba roztáhnout čelist jinak se nic nevyřeší....

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji barny: Té bolesti se taky bojím a ještě k tomu tomu trhání zdravých zubů,to je právě to,proč to oddaluji.

nenech si zuby trhat - zkus nejdříve konzultovat jinde (pokud jsi z Prahy, můžu Ti dát kontakt na mou ortodontistku - jsem nadmíru spokojená), co vím právě od své dr., tak tato vada se trháním řešit nedá.......

Cituji barny: Škoda,že to nejde jako nějaká plastická operace,uspí tě,vzbudíš se a je hotovo

No tak jednoduché to není, ale já na operaci byla a bylo to právě gró mé léčby Akorát že potom to sranda nebyla, přece jen jsem měla de fakto zlomenou čelist....

Jinak fotky mých zubů a skusu mám v profilu, foto po léčbě zatím bohužel nemám (plánuji si je od mé dr. vzít na přítí kontrole....).

Cituji barny: Té bolesti se taky bojím

Neboj, tak hrozné to není. Každý s tím straší, ale je to spíš tlak než bolest a nic co by se nedalo vydržet. Mě třeba postupně bolí různé zuby. Minulý týden mě 3 dny bolela jednička nahoře, čtyřka a pětka dole. Včera mě bolela druhá jednička nahoře, dneska zas dvojka... Je mi záhadou, jak se ty zuby rovnají... Každopádně to není nic, co by člověka obtěžovalo. Skoro si to ani neuvědomuju. Pokud by to byla velká bolest, tak to bych sakra věděla.

Cituji barny: trhání zdravých zubů

Řešila jsem úplně to samé. Někde jsem to tu už psala, tak se nechci opakovat. Zkus obejít víc ortodontistů. Jen doufej, že se jejich názory nebudou tak extrémně lišit jako u těch mých. Každopádně teď dělám "pokus" bez trhání, pokud to bez toho nepůjde, tak pak trhat.

Jinak, jak psala bakalářka, pokud máš hodně úzkou horní čelist, tak to bez operace nepůjde.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Erinka: Každopádně teď dělám "pokus" bez trhání, pokud to bez toho nepůjde, tak pak trhat.

Dobrá volba. Já nemám idální úsměv právě kvůli zbytečně vytrhnutým zubům.....rostě a jednoduše, moje dr. říká, že trhání zubů by měla být poslední varianta.......

Reaguji na bakalářka:
Já doufám, protože, kdyby se nakonec trhat muselo, hodně by to prodloužilo léčbu. Spíš mi dělá starost co mi provedou s asymetrií dásně. Mám vysokou dáseň a na jedné straně vyšší než na druhé. Možná mě nakonec bude čekat také operace a kousek mi ufiknou. Ale to předbíhám...

Každopádně si myslím, že klidně i ve 40 si člověk má dát rovnátka. Vždyť je bude nosit cca 2-3 roky, ale pořád tu ještě nějaký ten rok bude. Tak proč si ten zbytek neužít s rovnými zuby...

arrow
profile_image
barny
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky,jsem z toho celá špatná. Ale pravda je,že bych měla obejít víc doktorů. Reaguji na bakalářka:
Z Prahy bohužel nejsem,bydlím v Brně. Já ani nevím,jak by mě tu čelist roztahovali,byla jsem se na to ptát tak před 4 lety,jen si pamatuji,ža mě dr. řekla,ža bez trhání se to nemá kam posunout a kvůli té úzké čelisti,aby se to nevracelo,potom doživotní nošení sundávacích rovnátek. Tenkrát jsem se toho zalekla a přestala to řešit,jenže jak jsem psala,mám pocit,že se ted začalo zhoršovat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené