arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslela jsem, že se v tématu bude probírat třeba opakování zkoušek a ono, proboha! Chodím na PFMU a tyhle jedničkářky jsou rády, že se tam vůbec dostaly... To, že jsi na gymplu patřila k nejlepším moc neznamená, ona na některých gymplech ta úroveň není moc valná. Kluk co měl u nás trojky, myslím i čtyřku teď má A,A,A,B. Já jsem se učila na každou zkoušku tak týden a chtěla jsem jet na stipendium a nakonec mám B,B,C,C a stipendium v háji už po třetí známce. Zvykej si.

arrow
profile_image
Ewiczkaaa
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

27

Po tom co jsem viděla nejmenovaného pana docenta opravovat zápočtovou písemku stylem ''vyhodím papíry do vzduchu,kdo mi spadne na stůl splnil,kdo na zem nesplnil'', přestalo mě štvát,že se mi na prospěchovém listě objeví třebas i to D. Najít si systém v učení mi také dělalo problém,jsou toho kvanta a kvanta, nakonec jsem najela na starý dobrý systém 'vybarvování'' si poznámek,doprovodných obrázků a hlavně četba. A k poznámce,že někdo zvládá 4 zkoušky za týden.....ono je to občas třeba. Když nám zimní zkouškové trvá 6 týdnů a já mám 15 zkoušek tak to jinak nejde(počítejme do toho i druhé termíny )

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jak máte vůbec v Praze známkování? Jako my, A-E( 1,1.5,2...-3,F=4) nebo jak ve škole 1,2....-5. Jestli ten druhý případ, tak bych totiž komentář napsala úplně jinak .

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Gigglik: nebo jak ve škole 1,2....-5

jen pro upřesnění, na vejšce když jsou klasicky čísla, tak je to 1, 2, 3 složil zkoušku a 4 - nesložil zkoušku......
Jinak třeba my na matfyzu máme stále ještě klasický číslicový způsob hodnocení....Ale mám ten pocit, že jsme jedni z posledních

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně si nemyslím, že by právnické fakulty byly samy o sobě nějak extrémně těžké. Těžká je možná tak medina nebo nějaká jaderná fyzika, ale práva zdaleka neee Sama je studuji, sice ne na UK, ale znám tam pár lidí, kteří nemají se zkouškami problémy a zvládají je na dvojky bez nějakého extra velkého učení. Taky záleží, ve kterém jsi ročníku. Pokud je 91 ve tvém nicku rok narození, tak bych to viděla na prvák... no holka, nechci tě strašit, ale prvák je oproti dalším ročníkům úplná malina. Počkej si na postupovky z občana, tresta, obchod, správu - chuťovka Nemůžeš srovnávat gympl s VŠ. Je to úplně jiný systém učení. Jde hlavně o to umět ke všemu něco říct. Musíš občas i trochu riskovat, improvizovat a hlavně musíš být u těch zkoušek v klidu! Žádné mechanické učení, snaž se spíš pochopit princip a na tom pak můžeš stavět.

Cituji Michalelka91: Nebo jedete na červený diplom? : )

No já moc nechápu význam červeného diplomu... o člověku to nic nevypovídá a zaměstnavatel si spíš bude vážit tvé práce, kterou odvedeš, než známek na VŠ Takže hlavní je prolézt, jasné?

Cituji Káča88: Nějak nechápu proč by se nedaly zvládnout čtyři zkoušky v jeden týden a usuzovat z toho, že je škola jednoduchá?

S tím souhlasím. Taky se mi "poštěstilo" tohle zkouškové mít 4 zk v jeden týden (protože prostě nevypsali víc termínů, aby se to nějak dalo rozptýlit), ale s tím, že jsem se na ně musela učit ve dne v noci. Takže nesouhlasím, že to vypovídá něco o tom, jak je škola lehká nebo těžká

Jinak myslím, že je nás takových dost - na střední jsem mívala vyznamenání a šlo to v pohodě a na VŠ jsem ráda i za nějaké D nebo E. Ze začátku mě to štvalo, ale pak jsem viděla, že to tak má i hodně spolužáků. Prostě se tím netrap, sice je to pěkný pocit, když má člověk dobré známky, ale na druhou stranu se tě na ty výsledky už nikdo moc ptát nebude A navíc - některým učitelům se prostě zavděčit nedá, i kdyby se člověk rozkrájel

arrow
profile_image
kaTUZKA
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vůbec nechápu, jaký má smysl známky řešit. Jasně-pokud se snažíte o nějaké stipendium či vám na známkách záleží kvůli nějaké obdobné záležitosti, tak budiž. Jinak je vám do budoucna ale naprosto k ničemu, zda jste z dané zkoušky získala Ačko nebo Dčko. Já mám například několi Áček, ale ani půlky z nich si nevážím tolik, jako některých Cček, které vím, že jsem získala z opravdu těžké zkoušky, na které půlky lidí propadla. Dokonce mám dvě Ečka, na které jsem snad i "pyšná" , když vím, že jedno z nich jsem vybojovala u ústní zkoušky s horečkou 39,5, kdy sem o sobě skoro nevěděla, a druhé jsem získala v prvním semestru bakaláře z magisterského předmětu, který jsem si natruc dala, jelikož mě moc zajímal, a u kterého jsem si tak mákla, jak u ničeho doposud..
Jednoduše se vykašli na známky. Dívej se na to, jaký pocit z té zkoušky máš ty, kolik si díky tomu předmětu získala vědomostí- nesoustřeď se jen na ty hloupá čisílka/ písmenka

arrow
profile_image
EmaMaira
od 4. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky studuju PF UK, jsem už v pátým ročníku, takže jsem už zjistila, že tohle prostě musíš brát jako fakt a nic s tím neuděláš Mám spousty kamarádů, kteří se učí na zk dva dny na státnice týden... z toho by mě švihlo Jinak co se týká obtížnosti školy, myslím, že je to velmi individuální. Já myslím, že na jakékoli ekonomce bych měla problém a to ty práva mám celkem bez větších problémů.

arrow
profile_image
navstevnice
od 20. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tohle téma mě docela zaujalo, ale úplně z opačného hlediska já jsem na gymplu patřila k průměru, známky mi kazily hlavně předměty, které mě nezajímaly a věděla jsem, že je v budoucnu vůbec nevyužiju ( chemie, fyzika atd.) A když jsem nastoupila na ekonomku, tak jsem konečně začala mít zajímavý předměty a škola mě začala bavit a jít... I tak chápu, že pro jedničkáře z gymplu je to těžkej šok, pár jich osobně znám (hlavně medici), jsou zvyklí být ti nej a teď zjistí, že existuje konkurence

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj,já tedy gympl nestudovala,nicméně 5 lidí z mé základky se dostali na vyhlášené akademické gymnazium-složili maturitu a ani jeden z nich se nedostal na státní vysokou školu.Ostatní spolužáci kteří studovali střední školu se povětšinou dostali třeba na UK nebo VŠE.Občas mi docela vadí jak si každý z gymplu myslí že je lepší než student střední školy a počítá s tím že VŠ pro něj bude brnkačka,přitom systém a učení je úplně někde jinde...ale to není k tématu,myslím že s takovými známkami si rozhodně nevedeš špatně,všichni které znám říkají že je to opravdu jen o tom naučit se učit takže hlavu vzhůru

arrow
profile_image
Dazzle
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslela jsem, že zakladatelka nezvládá studium a opakuje zkoušky a ono jde o to, že nemá A. Ale tyhle pocity jsou zcela běžné. Já je třeba měla na gymplu, na základce jsem se nikdy neučila na nic a najednou jsme přišla na gympl a chtěli po mě po 14 dnech školy a rozkoukávání naučit se 8 stran (!! no hrůza ), ale všechno se utřepalo. V prváku na VŠ jsem si taky zvykala, jiný přístup, žádné průběžáky, nic...najednou se naučit na zkouškové kvanta látky, ale člověk si zvykne a hele ono to šlo. Měla jsem taky takové nepěkné známky a dneska mám víceméně A, ale ty zkoušky se mi nezdají už tak těžké, nevím, no!
Prostě prvák je prosejvák cílem je vylít lidi, aby zůstali ti kdo na to mají, eventuelně, co v tom umí chodit

Jinak: Zkoušky v jeden týden 2 a víc, někdy se to sejde. Prostě se nevypíší jiné termíny nebo profesor je na studijní ceste a nejde to jinak a člověk si pak mákne a udělá to, nic jiného totiž nezbývá.
A úplný OT : Neřekla bych, že je třeba házet všechny humanitní směry do jednoho koše. To je jako říct, že všechny soukromé školy jsou fuj a jen ty státní jsou kvalitní, apod.

arrow
profile_image
Luiza
od 16. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kaTUZKA: Vůbec nechápu, jaký má smysl známky řešit. Jasně-pokud se snažíte o nějaké stipendium či vám na známkách záleží kvůli nějaké obdobné záležitosti, tak budiž. Jinak je vám do budoucna ale naprosto k ničemu, zda jste z dané zkoušky získala Ačko nebo Dčko.

Záleží asi na budoucím zaměstnavateli a na tom, co přesně chceš dělat - mě se tedy běžně ptali při pohovoru na studijní průměr. Už je to ale pár let, možná že je jiná doba.

arrow
profile_image
matty28
od 10. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Luiza: na VŠ medicíně jsem sice nebyla,ale 1 rok jsem studovala zdravotnické lyceum a když nás strašili s maturou a známkami a my vykřikikovali že budem rádi za čtyřky,tak nás učitelka somatologie vždy tímto odrovnala- a vy byste snad chtěli letět letadlem které kontroloval mechanik se čtyřkami? takže tady bych zaměstnavatele celkem chápala

Taky jsem měla opačný "problém". Gympl jsem prolézala s odřenýma ušima za 3 a pak obrat. Obě VŠ mě strašně bavily a obě jsem dala s červeným diplomem. K tomu jsem i pracovala 2dny v týdnu. Takže když mě potká nějaká učitelka ze střední, je to pro ní šok
Jinak taky doporučuju zvýrazňovače + podle mě je důležité umět říct ke každé otázce něco. Já se vždy naučila min. 5-10min monolog a v posledním ročníku už jsem měla takovou pověst, že mě třeba po 10ti větách profesor zastavil, dal mi do indexu 1... aniž by tušil, že za dvě minuty by bylo hrobové ticho, protože víc neumím .
Dle mé zkušenosti je dobré u ústní zkoušky i působit sebevědomě, mluvit jakože tomu rozumíš (víš o čem mluvíš), nekuňkat atd. To dělá hodně.

arrow
profile_image
bono2
od 27. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VŠ je hlavně o taktice, nejde se vše naučit. Někteří zkoušející dají hlavně na strukturu, někdo kladně hodnotí "perličky z oboru", o kterých se zmínil na přednášce, někdo hodnotí podle toho kolik procent ze zkoušky zabral tvůj monolog. Nejraději jsem měl zapálené vědátory, nejčastěji starší profesory, u kterých jsem dostával výbornou jen díky tomu, že jsem si je prozkoušel z nových vědeckých poznatků. Většinou to zabralo
Rada: vykašli se na zkoušky a hledej dobrou praxi.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené