Ahoj holky,

jak název tématu napovídá, vykonávám práci, která mě neuspokojuje, a ráda bych načerpala nějaké rady, které by mi pomohly můj problém vyřešit.

Mám vysokoškolské vzdělání a i řadu zkušeností v mém oboru, avšak vzhledem ke krizi jsem nakonec byla nucena vzdát se mého krásného povolání a čistě z finančních důvodů přijmout práci sekretářky. A v této pozici trpím, přestože jde o sekretářku na prestižním pracovišti. Vím, že je to hloupé, ale jen velmi těžko se vyrovnávám s mojí profesní degradací. Dostala jste se už někdy některá z Vás do této životní situace? Jak jste ji řešili?

Pochopitelně přijímám všechny nápady ...

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

dneska hodně lidí dělá práci,která neodpovídá jeho profesní úrovni...kamarádka kamarádky měla mgr. a přesto dělala recepční přes rok a půl než se ve firmě dostala výš..to dělá hodně firmem...neberou hned na vyšší místa..chtějí si nového člověka do firmy "udělat" samy, tak i ho procvičí a uvidí jestli na to má...snaž se a uvidíš, že brzo se pohnou ledy a postoupíš výš

arrow
profile_image
Cassidy01
od 26. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Janissinka: dneska hodně lidí dělá práci,která neodpovídá jeho profesní úrovni...

Bohužel je to pravda. V menších městech (jako je to mé) je to spíše pravidlem Vlastně nevím, co poradit. Samotnou mě to docela děsí - prošla jsem spousty brigád - a upřímně byla bych nešťastná, kdybych některé práce musela dělat celý život Jenže když si tu bude situace žádat, zase jen tak doma bych také být nemohla...

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Právě tím procházím taky, už několik let. Nemohla jsem se po vysoké bez praxe nikde uchytit v oboru, tak jsem vzala práci mimo obor. Sice jsem se vypracovala na ředitelku, plat mám zhruba třetinový než bych měla ve svém oboru ale dá se z toho slušně žít.....Jenomže já se tak nudím! Mám pocit že by to zvládla i cvičená opice a připadá mi že mi tady zakrní mozek. S kolegy si nemám co říct, jsem tady jediná s vysokou, ne že bych shazovala lidi bez.... ale tihle jsou fakt někde jinde.
Mezitím je v mém oboru tolik novinek, nových postupů a nových přístrojů, že bych na tu vysokou snad musela znova, takže se k němu asi nikdy nevrátím.
Takže ti neporadím, protože sama netuším jak z toho ven.

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Cassidy01: V menších městech (jako je to mé) je to spíše pravidlem

jj i moje máma má DiS. a dělá práci jen pro středoškoláka, ale je teda ve svém oboru...
táta je bezpečnostní technik a dělá logistika...takže nic moc
bratránek je ing. dopravy a taky maká v pozici pro středoškoláka...
dnes dělat v oboru, není úplně jednoduché...nehledě nato, že prostě moc managerských pozic není....zvlášť pro lidi, kteří nedělali na té pozici x let a nemají už nějakou pověst...

Cituji Janissinka: dneska hodně lidí dělá práci,která neodpovídá jeho profesní úrovni...kamarádka

Toho jsem si vědoma, také se uklidňuju tím, že mám být ráda, že mám práci. Ale i vzhledem k tomu, že už nejsem žádný absolvent a mám 5 let zkušeností v mém oboru, tak mě to stresuju o to víc.

Cituji Haniccino: já se tak nudím! Mám pocit že by to zvládla i cvičená opice a připadá mi že mi tady zakrní mozek.

Přesně to mám já ...

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

jediná rada - zkoušet hledat dál a tohle vzít jako veliké plus k dalšímu postupu (lepší nějaká praxe, než pracák)
hledat jen pozitiva, která ti pomohou dál, třeba i u jiné firmy

nechci se některak navážet do vysokoškoláků - situace je taková, že vás je moc (předně těch ekonomických, marketingových, manažerských), pracovních příležitostí na těchto pozicích zatraceně málo a ten pocit, že studujete, něco vás to stojí, a že by pak následující práce měla odpovídat tomu, co jste se učili, je pěkná, realita bohužel jiná

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

23

Reaguji na matadi:
matadi pěkně si to vystihla! Já jsem taky jedna ta Ing.,současně hledjící práci a přiznám se že vysokoškolská místa jsem hned vzdala.Pozice pro středoskoláka mi vůbec nevadí,naopak s mým malým sebevědomím se raději někde radši zašiju ale mě nechtějí ani na takové místo a to mě štve nejvíc..

nezbývá ti nic jineho než zatnout zuby a hledat dál,v dnešní době je člověk rád že vůbec nějaká prace je

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sigrunn: jak říká matadi vysokoškolák je dnes každý druhý...před takovými deseti lety, ten kdo byl bc. byl někdo a mohl si říct o vysoký plat..ale dneska??
dneska s nadsázkou i na vedoucí pokladí musíš mít voš...
takže jestli tady nemáš uplatnění, tak zkus vyjet za hranice pokud tě tu nic nedrží....to se na životopisu vyjímá nejlépe...
jinak jestli si ekonomicky vzdělaná, tak težko, těžko se tu hledá
dneska je poptávka spíš po technicky a přírodovědně vzdělaných vš (chemici, lékaři, stavební ing. atd.)

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sigrunn:
A co máš vystudované? Pokud např. nějaké dejiny umění nebo gender studies, tak se nemůžeš divit. Dnes je vysokoškolák každý a nedá se moc počítat s tím, že po škole člověk hned sežene super práci, ve které zůstane až do důchodu. Musíš se snažit a umět se prodat.

Cituji matadi: nechci se některak navážet do vysokoškoláků - situace je taková, že vás je moc (předně těch ekonomických, marketingových, manažerských),

To souhlasím, ale já mám poměrně specializovaný obor a specializovanou dovednost, míst pro moji specializaci je málo, nedostala jsem se, o chlup mi utekl konkurz, tak jsem holt vzala alespoň sekretářku.

Cituji EvianT: nezbývá ti nic jineho než zatnout zuby a hledat dál,v dnešní době je člověk rád že vůbec nějaká prace

To máš pravdu, obvykle mi to jde, ale občas mi prostě rupnou nervy ... kdyby měl někdo nějaký figl na to, jak to zvládnout, budu ráda. Jinak toto povídání si o mém problému je moc dobré ... vídím, že v tom nejsem sama.

Cituji DanielaM: A co máš vystudované?

Angličtinu a švédštinu na FF UK. Pracovala jsem jako tlumočník a překladatel na volné noze, pak u Evropské komise. Hovořím i plynně francouzsky a německy. Ovládám terminologii EU, ale holt už nemůžu překládat, ale dělám sekretářku. A ničí mě to.

arrow
Neprodává v Bazaru

Název tématu přesně odpovídá tomu, co jsem dělala já. Přes 5 let jsem dělala barmanku v herně, koukala na gamblery, feťáky, děvky, zloděje atd. S nikým se nemůžeš pořádně bavit, protože většina z těch lidí jsou uplně tupý a úroveň všeobecného přehledu a znalostí nula nula nic. Já sama mám maturitu, nepovažuju se teda za kdovíjaký eso, mám obchodku, v kanclu jsem dělala rok, jenže to mě nebavilo. Takže jsem šla dělat tohle a dělala jsem to jen a jen kvůli prachům, který teda byly luxusní a obávám se, že nikde jinde si tolik peněz nevydělám. Každý den jsem to řešila, jestli jít s penězma a úrovní dolu a dělat něco, co mě bude uspokojovat, nebo ještě zatnout zuby a vydržet. Člověk v podstatě peněz nemá nikdy dost... Osud to vyřešil za mě, onemocněla jsem vážnou nemocí, beztak z toho zakouřenýho prostředí a stresů tam, takže už jsem půl roku doma a aspoň mám o čem přemýšlet. Že v podstatě nic neumim, zato mám takovou školu života, že mám kolikrát nadhled a názory o 20 let starší ženský, cynická, bez iluzí o čemkoliv. I to se stává...

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Reaguji na Sigrunn:

ber to prostě pozitivně, minimálně můžeš v životopise ukazovat nějakou praxi, jsi o krok dál, než ty, co zatím jen hledají a nemají nic

mimochodem, myslím si, že sekretářka je dost dobrý odpich (komunikace, organizace, , . .

arrow
profile_image
EvianT
od 26. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

23

Cituji Sigrunn: Angličtinu a švédštinu na FF UK. Pracovala jsem jako tlumočník a překladatel na volné noze, pak u Evropské komise. Hovořím i plynně francouzsky a německy. Ovládám terminologii EU, ale holt už nemůžu překládat, ale dělám sekretářku. A ničí mě to.

no a co takové ty pozice kde vyžadují jen jazyk a titul..jsou velmi dobře placené!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené