arrow
profile_image
MichalLo
od 14. 1. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s tímto magisterským oborem Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK (prezenční)? Měl bych několik otázek. Jaká je tak náročnost studia? Není to jen načítání tuny knížek a nic pořádně praktičtějšího? S tím mám totiž až moc bohaté zkušenosti Z popisů předmětů si nedovedu představit, co se tam přesně učí, jak prostě tak celkově výuka vypadá? A pak, jestli jde studium zvládat, i když nemám bakaláře vůbec z tohoto směru a i moje bakalářka se týkala něčeho uplně jiného (jestli pak třeba nebude problém s diplomkou, zdali si musím s tématem přijít sám nebo se vypisují a jestli pak školitel vybírá na základě napsané bakalářky)?

Díky moc za případné reakce!

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MichalLo:
Náročnost studia na "mediálkách" je údajně velmi nízká (na tom se shodují absolventi + mi to potvrdil i jeden můj známý, co to studoval jako svou 2. školu), otázkou však zůstává, zdali se dostaneš, berou totiž celkem málo lidí.

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MichalLo: jestli jde studium zvládat, i když nemám bakaláře vůbec z tohoto směru

Tak jestli uděláš přijímačky, které jsou snad myslím z látky probrané na bakaláři, tak proč ne..., nejedná se přeci o jaderný inženýrství.

sama tam nestuduju, jen jsem se hlásila, ale mám tam dost kamarádů a většinou se shodují na tom, že je to velice jednoduché, ale že nemusím litovat, když jsem se nedostala - že podruhé by tam nešli (všichni si to dávají jako druhou školu, případně jako takovou pohodlnost při práci).
Nicméně přijímačky byly docela prosévací - hlásí se hodně lidí a test (v mém roce) byl takový, že bylo možné 1- 5 správných odpovědí, přičemž neexistovali nějaké půlbody nebo podobně, prostě si musela dát všechny správné odpovědi - ani víc, ani míň. Takže já odcházela s dobrým pocitem, jak mi žádná otázka nepřipadala těžká, a výsledek byl pak dost tristní, k přijetí mi chybělo asi 4 nebo pět bodů

arrow
profile_image
EkonomzVŠE
od 15. 10. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji truksajda: všichni si to dávají jako druhou školu, případně jako takovou pohodlnost při práci

Jo, to bude asi celkem odpovídat.

Na druhou stranu - po vystudování je na absolventy (podle mě) nahlíženo asi trochu jinak, než je tomu obvykle - přednost před mozkem bude mít spíše pohledná tvář, eventuálně sexy figura dotyčné.
Osobně bych to viděl jako celkem vhodný obor pro modelky, které touží po nějakém tom "glejdu", že disponují i jistým orgánem v dutině lebeční.

Nicméně - nechci nikoho odrazovat, i když podle známého byl přínos tohoto studia naprosto minimální - a v tomto případě bych mu i (zcela výjimečně) věřil. Takže osobně doporučuji spíše jen jako 2. školu.
GL

arrow
profile_image
Korika
od 28. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
omlouvám se, jestli lehce odbočím od hlavního tématu. Chci se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti nebo ohlasy na tento obor, ale bakalářské studium. Vím, že je pouze kombinovaně, což mi vyhovuje protože pracuji. Jenže na stránkách píší, že by uchazeč měl pracovat v odvětví nebo studovat podobný obor což u mě tak úplně neplatí. Netušíte, jestli je to opravdu tak důležité pro studium?

Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené