arrow
profile_image
Megan9
od 8. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, studuje někdo z vás finance - vše nebo ies - fsv? Byla bych ráda, kdybyste se podělili o své názory na tyto obory.Jak zvládáte studium?
Trochu se bojím matematiky....nemám s ní velké problémy, ale nejsem úplně nejlepší.
Stíháte při studiu brigády? Jaká je úroveň jazyků?
Předem děkuji za jakékoli odpovědi.

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-61600200- studium-ekonomie-je-popularni-nejlepsi-nabizi-faku lta-socialnich-ved-univerzity-karlovy

Nedávno jsem četla tenhle článek, takže pokud by si se rozhodla pro FSV, tak víš, že jde o kvalitní obor. Jazyky má obecně lepší Karlovka, vím, že před pár lety si mi kamarádka z VŠE stěžovala na jazyky u nich, ale nevím, jak jsou na tom teď. Ani jednu školu nestuduju, takže nemůžu hodnotit, ale pokud bych si měla vybrat, tak vezmu Karlovku

Dle mého má IES lepší reputaci, ale matika je tam prý opravdu těžká. Studovala tam kamarádka (teda ještě studuje, teď končí). Matik měli xxx, je to celkem dost teoreticky zaměřené. Ona je děsná bedna, bakaláře končila s červeným diplomem, neustále prospěchová stipendia, ale myslím, že je výjimečná. Pokud bys chtěla vyjet do zahraničí, třeba na Erasmus, myslím, že je více možností z UK.

arrow
profile_image
Ekonomka
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je těžké, jde o to, co chceš studovat.
Pokud bakaláře, tak tam je IES náročnější, pokud magistra, tak tam je to na stejné úrovni s VŠE (znám lidi, co studují těžší obory (finance, banko, finanční inžen.,eko. analýzu)) na VŠE a zároveň navazující na IES.
Na IES na navazujícím je většina na oboru finanční trhy, bankovnictví a finance (nějak takhle se to jmenuje, ted se mi to nechce hledat), zlomek je pak na ekonomický teorii a tom druhým teoretickým oboru spojeným s hospodářskou politikou.

Od bakaláře na IES čekej hlavně slušnej příděl teoretický matiky (včetně dokazování-podle mě pro obor ekonomie zbytečnost), statistiky a ekonometrie, na navazujícím už matika není, ten obor na navazujícím je náplní srovnatelnej s oborem finance na FFU. Známý studoval ekonomickou analýzu na NF a finanční trhy na IES a hodnotil to tak, že na IES je těžší mikro, na VŠE zase makro, jehož vysokou úroven drží Pavel Potužák.

Co se týče jazyků-na IES se obecně strašně málo čte, na VŠE (třeba NF) se čte naopak hodně - hodně paperů v angličtině, takže tím si tu angličtinu zdokonalíš lépe než při hodinách angliny.

Co se týče Erasmu, tak lepší univerzity nabízí jednoznačně VŠE, IES pro bakaláře a magistry nabízí spíše průměrné evr. univerzity ( už ani snad ne Čínu, USA...)..., ale zase s IES může vyjet do zahraničí kdokoli, jsou místa téměř pro každého...,na doktor. stupni se s IES pak už můžeš podívat taky na velmi dobré školy.

Jinak IES je spíš vědecká instituce a za nějakou dobu má sloužit čistě k vědeckým účelům, VŠE naopak vzdělávací.

IES má výhodu, že je úzce spojenej s CERGE, s jehož přispěním nabízí i jeden navazující obor, CERGE IES táhne značně nahoru.

Jinak z IES budeš Mgr., z VŠE Ing.

Pokud chceš subjektivní hodnocení, tak můj známý tvrdí, že VŠE mu nabídla jednoznačně víc než IES. U IES se sice patláš s těžkým mikrem, ale jeho využitelnost, přidaná hodnota je rovna téměř nule.

VŠE je v zahraničí známá a považovaná za velmi elitní instituci, nebála bych se do toho jít.

PS: Ale samozřejmě, nemůžeš s IES srovnávat lehčí obory na VŠE-této chyby se dopouští hodně lidí, VŠE není monolit a není tu jen jeden obor na bakaláři (a tři na navazujícím) jako na IES, ale hned 27.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené