Zdravím chtěla bych se zeptat zda-li by se tady našel někdo kdo studuje/val Fyzioterapii v Olomouci - chtěla bych vědět o přijímacím řízení + studium a také poté pracovní zařazení - nemocnice, osobní podnikání a různé varianty co by se poté dalo dělat + plat . stím související děkuji

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Obor sice nestuduji, ale třeba také poradím. V Olomouci se toto studuje na dvou fakultách: fakultě zdravotnických věd a fakultě tělesné kultury. Formálně jsou oba obory totožné, Bc. fyzioterapeut, prakticky rozdíly samozřejmě budou, už jen podle zaměření obou fakult. O obor je každoročně opravdu velký zájem. Já jsem dělala přijímačky na FZV, sice na jiný obor, ale je to stejné, jen fyzioterapeuti potřebují více bodů. Byly 2 testy, jeden z biologie člověka, druhý všehochuť - trochu fyzika, chemie, trochu jakoby něco ze scio studijních předpokladů.

arrow
profile_image
misssa
od 11. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kamarádka dělala letos na FZV i FTK. Na FTK jsou přijímačky z bioly (50), fyziky (25), chemie (25) a angličtiny, kde bylo 21 otázek a pouze 10 bodů takže těžko říct, jak to počítali. Potom se přesunuli na bazén, kde museli do určitého času odplavat libovolným stylem, čas byl myslím 2:35 takže úplně v pohodě pro všechny - 10 bodů, pak následoval pohovor, kde bylo několik komisí a každá to pojala jinak, kamarádka musela popisovat celou nervovku, svaly a hormony, kdežto jiná holka, která byla u jiné komise se ptali proč chce daný obor studovat, takže celkem na nic, když to nebylo sjednocený. Za pohovor 25 bodů. Jinak jiná kamarádka studuje na ftk fyzio a je z toho nadšená, v zimě měla povinný lyžák a přes léto taky nějaký kurz.

Reaguji na tara123: děkuji na FTK berou prý více lidí nevíte náhdou zda-li je to pravda?

Reaguji na misssa: jo tak na FTK jsou ty přijimačky teda dobré no pokud by z té tělovýchovné části chtěli pouze plavaní tak to není problém dobré body na víc ale ta ustní část mě dostala teda. Nevíte kolik berou na FTK slyšela jsem že je to asi 3x tolik jak na FZV :/ a u FZV je také ustní pohovor?
děkuji. V jejich stránkách se nevyznám a nenašla jsem žádné forum fyzioterapeutů např jak mají medici a tak

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bluerid:
Když se podíváš na www.upol.cz, v sekci zájemci o studium si pomocí filtru najdeš vše potřebné.

Reaguji na tara123: jo jo tam je to, ale já bych raději nějaké to doporučení třeba od někoho kdo tam je, abych věděla co a jak

arrow
profile_image
misssa
od 11. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

co vím, tak na ftk i na fzv brali okolo 30 lidí, takže žádný výrazný rozdíl. Na fzv není ústní pohovor.

Reaguji na misssa: jo už jsem se dívála no na ftk 30 a na fzv 25 - ale sem se hlasilo 500
a na ftk 166 což je rozdíl.
fzv - tak to je dobré nemám ráda ustní pohovory děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené