arrow
profile_image
AmayaYakushi
od 25. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím,
Jsem na gymplu a přemýšlím kam dál. Velmi mě zaujal obor fyzioterapie. Cítím, že je to něco čemu bych se opravdu chtěla věnovat celý život... Od podání přihlášky mě ale odrazuje platová situace nelékařských pracovníků ve zdravotnictví. Plat pro mě rozhodně není nejdůležitější kritérium, ale nechci studovat do 24 let a potom mít nějakých 13 000,- čistého.
Proto bych se chtěla zeptat na několik otázek
1. Je platová situace fyzioterapeutů v nemocnici opravdu tak hrozná?
2. Jak je to s uplatněním? (Trochu mě děsí ten počet lidí, kteří mají VOŠ, Bc., masérské kurzy....)
3. Fyzická náročnost? (Nemyslím si o sobě, že nemám fyzičku, ale přece jen jsem žena a sil bude do budoucna jen ubývat....)
4. Je těžké otevřít si v současnosti soukromou praxi? Jak velká je konkurence?
5. Pokud někdo studujete, máte zkušenosti s tímto oborem uvítám jakékoliv informace.
Děkuji

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na AmayaYakushi:
1. Peníze jsou většinou skutečně nic moc. Neznám situaci úplně všude, ale v nemocnici si víc vydělají sestry, které pracují na směny. Pevná pracovní doba, většinou pondělí až pátek, ale zase může být třeba pro maminku s dětmi velká výhoda. V lázních je to ale zase jinak, tam můžou být fyzioterapeuti víc vytížení o víkendu, v době dovolených apod. Pak jsou fyzioterapeuti zaměstnaní třeba u sportovních klubů ..... tam jsou peníze, pracovní doba apod. výhradně dohodou.
2. Uplatnění asi jako u všech zdravotníků: doba, kdy všechny nemocnice přijímaly s otevřenou náručí, je pryč, ale pořád se práce hledá daleko lépe než lidem v některých jiných oborech.
3. Fyzicky práce náročná je, o tom není pochyb. Pokud má fyzioterapeut vážnější zdravotní problémy, zejména pohybového charakteru, je to s prací špatné.
4. Praxi si otevřít může kterýkoliv fyzioterapeut, který splní dané podmínky. Nicméně pojišťovna s ním nemusí uzavřít smlouvu. Pokud si tedy seženeš klienty, kteří ti budou přímo platit, můžeš takto podnikat. S pacienty na pojišťovnu to tak jednoduché není.

Podívej se třeba na stránky Unie fyzioterapeutů http://www.unify-cr.cz/

No ještě bych si to rozmyslela.. Ale kamarádka dělá tento obor ve špitále pracuje a ten plat teda nic moc no..15 tisíc..ale víc ani stejně skoro nikde nedostaneš...
Náročnost tam je, bolí záda a pro mě to je nepředstavitelné šahat furt na lidi ...na to nemám žaludek
Druhá kamarádka strašně moc chtěla dělat tenhle obor ale na škole byla rok, říkala mi pak, že je zklamaná, že si to představovala úplně jinak a že končí ..to nemluvím o tom že hubla a chodila dřít, aby udělala zkoušky fyzické, které tam byly..
Na další otázky odpovědi neznám...

arrow
profile_image
ryamara
od 6. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Finance opravdu nic moc. Znám rozmezí 12 - 15 000 čistého - nemocnice, stacionáře, lázně. K tomu ještě připočítej výdaje za různé kurzy. Sbírání kreditů je pro fyzio opravdu finančně náročné. Nestačí chodit jenom na nějaké přednášky, semináře, musíš mít i dlouhodobé kurzy - a ty jsou už dražší (např. 60 000), málokterá nemocnice na ně má a málokterý fyzioterapeut na ně má. Sice je to jednou za nějaké období (dříve bylo 6 let, nyní asi 10 - tím si nejsem jistá), ale přesto. Když si neuděláš registraci, budeš muset pracovat pod odborným dohledem a to jsou zase nižší finance. Fyzicky to náročné je, záleží také na tom, kde budeš pracovat. Ale znám mnoho žen po 45, které si stěžájí na různé bolístky spojené s tímto zaměstnáním. Svým způsobem je to nádherná práce, ale finančně naprosto podhodnocená. Nicméně, jsi mladá, nauč se pořádně německy nebo anglicky a po škole jeď do zahraničí - tam je fyzioterapeut placen od 2. 200 euro - spíše víc.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[

Cituji calipsso: to nemluvím o tom že hubla a chodila dřít, aby udělala zkoušky fyzické, které tam byly..

Je trochu rozdíl, zda je obor vyučován na fakultě zdrav. věd, ev. lékařské nebo např. v Olomouci na fakultě tělesné kultury .... tam jsou fyzické testy mj. i součástí přijímaček.

Cituji calipsso: nepředstavitelné šahat furt na lidi

Pokud někdo uvažuje o studiu zdrav. oboru, toto mu asi nevadí .... anebo si prostě zvykne.

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ryamara: Sbírání kreditů je pro fyzio opravdu finančně náročné. Nestačí chodit jenom na nějaké přednášky, semináře, musíš mít i dlouhodobé kurzy - a ty jsou už dražší

Souhlas. Průběžné vzdělávání je nyní samozřejmé u všech oborů ve zdravotnictví. Nicméně u fyzioterapeutů je to dle mého výraznější. Kurzy nejsou třeba jen pro kredity, ale hlavně pro praxi. Jaksi z podstaty věci se Vojtova metoda e-learningem nenaučí

Fyzioterapeuti pracují většinu svého času samostatně, jen s klientem /pacientem. To je na jedné straně prima, že nemají neustále "drába za zády", ale zároveň je tím na ně kladena větší zodpovědnost.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Konkurence je veliká, ale kolik z těch konkurentů je opravdu dobrých? Píšu zkušenosti z druhé strany, jakožto pacienta a "zákazníka". S přítelem oba chodíme k fyzioterapeutovi, po dlouhé době, co přítel lítal po nemocnicích a nikdo nevěděl, co s ním, mu pomohl až tento náš. Z podezření na boreliózu a nevím co všechno se vyklubali zablokovaná žebra, tím pádem stáhnuté plíce a stížené dýchání. I mě moc pomáhá, vím že dělá i v nemocnici i soukromě, kam za ním chodíme. A platíme 600kc/h, ja jsem hodně šetřivá, ale tahle investice, ikdyž je to při pravidelném chození dost peněz, se vyplatí. Co tím vším chci říct, je víc cest jak se takto živit a pokud to, co budeš dělat, tě bude bavit, myslím si, že tě to i hezky uživý. Protože v tom budeš i dobrá. Lidé si o tobě řeknou a budou se vracet

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Giia: vím že dělá i v nemocnici i soukromě

Jo, je dost časté, že si fyzioterapeuti takto přivydělávají. U jiných zdravotnických profesí to většinou z povahy věci možné není. Ještě pozor na to, že zaměstnavatel nemusí svému zaměstnanci povolit podnikání ve stejné oblasti, kterou provozuje on sám.

Cituji Giia: myslím si, že tě to i hezky uživý. Protože v tom budeš i dobrá. Lidé si o tobě řeknou a budou se vracet

Nezáleží jen na tom. V menších městech a chudších oblastech se platící klienti shánějí těžko. Také hraje roli dostupnost těchto služeb na pojišťovnu .... tomu dá většina lidí přednost.

arrow
profile_image
AnDo
od 19. 10. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den. Zajímalo by mě,jestli se dá fyzioterapie studovat i dálkově.Popřípadě jestli jsou i nějaké vyšší odborné školy,které nabízejí její studium.Děkuji za odpověď

arrow
profile_image
tara123
od 4. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji AnDo: Dobrý den. Zajímalo by mě,jestli se dá fyzioterapie studovat i dálkově.

Nedá, obor vyžaduje velký rozsah praxe. Kombinovaná forma je pro fyzioterapeuty, kteří mají obor vystudovaný dřív na jiném typu školy a chtějí VŠ vzdělání.

Cituji AnDo: estli jsou i nějaké vyšší odborné školy,které nabízejí její studium.

Nejsou. Studuje se v bakalářském a event. navazujícím magisterském programu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené