Včera mi kamarádka řekla že zastává názor že ten kdo studuje na SOU je méně inteligentní než ten kdo studuje gymnázium nebo střední školu s nějakým zaměřením ..já s jejím názorem nemůžu souhlasit protože podle školy přece nemůže posuzovat inteligenci člověka ..Co na to říkáte vy?

arrow
profile_image
Janissinka
od 21. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já bych řekla, že inteligence není závislá na škole...jsou lidi co maj x škol a nikam to nedotáhli a třeba můj kamarád je topenář udělal si na to firmu a ve 23 letech má první milion na účtu..chová se slušně, ví kam v životě chce dojít....to neví kolikrát člověk s 5 tituly..

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak řekla bych, že je to člověk od člověku. Znám tolik lidí, co mají VŠ, dokonce jeden má doktorát a jsou to tupouni, kteří žijí s hlavou v oblacích a naopak středoškoláci, co mají lepší uvažování. Společnost je bohužel taková, že mnohdy se nehledí, co umíš, ale co máš za školu. Neříkám ale, že je to pravidlo.

Rozhodně ne, přesně jak řekla Janissinka jen ten, kdo je namyšlený, může o sobě říct, že je více inteligentní, protože studoval tu a tu školu

Určitě se takto inteligence posuzovat nedá. Ale bohužel se musím přiznat, že občas také pohlížím na člověka s učňákem trochu s despektem, než na člověka s gymplem.. Budu muset tohle "škatulkování" odbourat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ano hodnotím

musim říct že mně docela názor co kámoška zastává mrzí ale vyvracet jí ho nebudu asi by to ani nemělo smysl

arrow
profile_image
maggggda
od 20. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak samozřejmě takhle absolutně se to říct nedá. Ale upřímně, pokud je člověk přirozeně inteligentní, tak si opravdu spíš vybere střední školu nebo gympl než učiliště.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MissSteamy: Ano hodnotím

Já ani náhodou, i když, daleko lépe se dívá na Ing. nebo JuDr. než na nic , ale já to rozhodně nějak nerozeznávám. Mám plno přátel obyčejných a plno s titulem a někteří s titulem jsou fakt mimo a uvažují úplně jinak (divně), jsou namyšlení (někteří samozřejmě) a myslí si, že jsou mistři světa, když mají titul a deset vysokých škol.

Reaguji na maggggda: To sice ano, ale kolik znáš v dnešní době šikovných řemeslníků s inteligencí? .. já popravdě asi jednoho a tomu je 50 let. Takže ať tam ti inteligentní a manuálně zruční klidně chodí - bude to jen dobře

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

I když na učiliště chodí většinou ti co na ZŠ měli horší prospěch nebo je nebaví učení, stává se, že to pak v životě dotáhnou dále než ti, kteří vystudovali VŠ. I když to taky nemusí znamenat, že jsou inteligentnější než ti vysokoškoláci.
Ale když o tom tak přemýšlím na inteligentní člověk přece nepůjde na učiliště a zase ten co má čtverky nepůjde studovat vysokou, takže to má i něco do sebe.
Kariéra nutně o inteligenci zase být nemusí.

Jeden moudrý učitel mi jednou řekl:
"Velikost IQ nesouvisí s tím jak skvěle se kdo dokáže něco našprtat"

Jinak ale když potkám někoho a dozvím, že studuje třeba Fyziku, MatFyz nebo Medicínu tak na první dojem asi působí chytřeji než třeba nějaké ty rychlo-školy aj. ... ale to jen první dojem...
Např. včera jsem se seznámila s chlapcem z MatFyzu a většího vo*la jsem dlouho neviděla

Cituji Nympha: Např. včera jsem se seznámila s chlapcem z MatFyzu a většího vo*la jsem dlouho neviděla

To mě pobavilo taky znám takový případ dokáže hodiny a hodiny mluvit o matematice, vzorcích a o sudoku

Cituji Viiny: dokáže hodiny a hodiny mluvit o matematice, vzorcích a o sudoku

to pro mě ale není vůl, pokud je někdo natolik zapálený do svého oboru tak je to jeho věc a já třeba matematiky obdivuji...
Ale tohle byl vysolárkovaný hňup, který nepochopil o čem se ostatní bavili (akce chemiků) a jen tupě čuměl... měl hloupé řečičky, povrchní myšlení a posmíval se všem okolo...
Nechci nikoho urazit ale prvně jsem si myslela že je třeba z VŠE (byly jsme v tomto areálu) a zjištění, že je z MatFyz mě upřímně rozesmálo

Inteligence nemá nic společného se vzděláním, člověk může být hodně inteligentní i třeba bez vejšky nebo gymplu. Ale i inteligentní člověk (s nejvyšším vzděláním) může být nekultivovaný a negramotný, nebo naprostý ignorant. Znám konkrétně jednu paní, která je velice inteligentní, ta každému přeříká celou historii včetně přesných datumů, má za sebou i doktorát, ale její vystupování je na úrovni 12ti letého dítěte. Nemá žádné cítění pro společenské chování a někomu může připadat, že je naprosto neinteligentní. Spíš bych to shrnula tak, že kultivovaný člověk je člověk, vzdělaný, který přesně ví jak se vytříbeně chovat ve společnosti a pevným, rázným a zároveň taktním chováním.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené