arrow
profile_image
Jiřka 50
od 21. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jiřina

Ahoj všem, jsem 5 týdnů po operaci horních a dolích víček současně. Jizvy na horních víčkách docela jdou, řekla bych že i spodní jizva pravého oka se docela dobře hojí. Levé spodní víčko mám ale stále zarudlé a trochu oteklé a i více citlivé. Po ránu to docela jde , ale odpoledne a k večeru mám oko zarudlé až k lícní kosti. Vím že 5 týdnů je krátká doba, máte ale někdo taky po operaci dolních víček problémy a můžete poradit?

arrow
profile_image
Daníček
od 1. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No nevím, já byla jen na horních, ale po 2 týdnech už nebylo skoro nic poznat. Příbuzná byla na spodních, a taky po 2 týdnech už O.K.
Podle mě 5 týdnů - to už musí být zahojené, nebo se pletu? Co na to doktor?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak hlásím že jsem byla 7.4. na horních a spodních víčkách najednou. Jsem totálně zmasakrovaná že mě pomalu nepoznává ani vlastní rodina. Přesto že jsem neustále ledovala se mi utvořily obrovské krevní výrony a otoky celého obličeje, hrůza nikdy jsem u nikoho nic podobného neviděla. Počítala jsem s modřinama a oteklýma víčkama, ale že druhý den vůbec neotevřu oči a to ani mechanicky to mě opravdu nenapadlo dost mě to zaskočilo. Dneska je to 4. den, sice už můžu malinko koukat, ale pořád vypadám naprosto příšerně, modřiny a otoky mám až skoro na bradě. Jsem zvědavá jak to bude vypadat příští týden kdy jdu na vyndání stehů. Zajímalo by mě jestli máte některá podobnou zkušenost. Až to půjde tak vložím nějaké fotky aby jste si udělaly obrázek.

Reaguji na Evelyn:
Ahoj,
co očka dnes, je už líp? Nemám zkušenost jako ty, měla jsem jen horní a bez jediné modřinky, dobře se hojím. Ale mamka je po horních i dolních a přestože jí to nebolelo ani trochu, otoky a modřiny přes celý obličej odcházely opravdu dlouho, zeptám se na fotku. Je ten typ, co se drcne o roh stolu a má modřinu přes celý bok. Někdo nám poradil mražený hrášek v sáčcích a vázala jsem jí je obinadlem kolem hlavy( i sobě po horních) a ležela na zádech a chladila.(přes oči měla tampony z lékárny namočené v borové vodě) Vstřebává se to dlouho, ale vstřebá. Já odcházela z kliniky a i s otoky jsem měla oči otevřenější, než při příchodu. Mamka naopak, docela trvalo, než se naplno otevřela. Sledovali jsme pak denní zlepšení a dnes je i po letech nadšená. Já musím do léta opakovat.
Držím moc palce, ať tě to netrápí dlouho. Stojí to za to.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na LMonito: Ahoj, moc děkuji za podporu, už jsem si opravdu začínala myslet že to není úplně normální, ale když to tvoje mamka taky měla tak oteklé a modřiny všude tak to asi nebudu žádná rarita. Mě se to lepší, hodně pomalu, ale jistě. Fakt je že mám pořád jestě prasečí očka a ještě se dobarvuju, tam kde jsem první dny neměla modřiny tak tam je mám, ale otoky pomalu splaskávají. Je trochu blbé že mi to nezakryjí ani sluneční brýle protože ty modřiny jsou prostě všude. Dneska jsem musela jít nakoupit a lidi na mě koukali jako na zmlácenou chudinku, ale nedá se nic dělat, musím to vydržet. Doktor říkal že to hodně krvácelo tak to bude asi důvod. Ve středu jdu na vyndání stehů tak jsem zvědavá co na to bude říkat.

arrow
profile_image
Jiřka 50
od 21. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj,
trochu jsem se ted odmlčela, ale už jsem opět tady. Jsem 2 měsíce po operaci, přesně 14.1 mě operovali a 20 vyndavali stehy.. Operace vůbc nebolela, domů mě vezla dcera. první dojem byl, že jesm si říkala, že oči nemám ani moc modré. Postupně ale dostávali barvu a když jsem šla vyndat stehy, modřiny mě nezakryly ani brýle. Měla jsem je až k bradě. Vypadala jsem jak oběť domácího násilí. I když jsem si oči myla borovou vodou, měla jsem je pořád plné hnisu. To ale přestalo vyndáním stehů. Týden jsem spala na zádech v polosedě. Oči jsem si ledovala gelem v sáčku, který jsem si koupila v lékárně. Doktor mi poradil jizvy potírat krémem, tedy on je to gel STRATADERM. Měl by být dobrej. Přečti si o něm na internetu. Je to malinká tuba a dost drahá ale snad pomůže, mažu si je ještě deď. Minulý týden jsem byla na kontrole, kde doktor říkal že je vše jak má být, a že musím počkat tak 3 měsíce, někdo prý až půl roku. Mohla bych být spokojená. Jen mám levé oko spodního víčka ještě citlivé a k večeru mi oči i otečou a pod levým okem zrudnu jak kdybych byla po flámu. Když se namaluji, tak vypadám dobře. Musím tedy domalovat a poopravit pod jedním okem linku permanentního make-upu. tam se mi trochu hnulla, ale před létem to chci jít opravit, pak uvidím. A ve středu jdu k oční doktorce na kontrolu zraku, tak jsem zvědavá na její názor. Pak vám ho písnu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak to utíká a už to budou pomalu 3 týdny co jsem po. Horní víčka jsou o.k., ale spodní víčka nic moc, zatím to nesplňuje moje očekávání, pod jizvami jsou zatvrdlé hrbolky, oči jsou stále ještě oteklé a slzí, jizvy červené, tak doufám že to není konečný stav a ještě se to upraví. Koupila jsem wobenzym, tak už druhý týden zobu.
Konečně mi dcera stáhla fotky z mobilu, tak se můžete mrknout do galerky aby jste si udělali představu jak je taky možné vypadat po operaci víček, pro mě to teda nebyla taková brnkačka jak jsem tady četla a jak jsem si představovala.

arrow
profile_image
dianne99
od 9. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, v pátek jdu na operaci spodních i dolních víček současně. Přečetla jsem zde snad už všechno, mám smíšené pocity a co člověk to jiný názor. Někdo radí jít na to zároven, někdo nedoporučuje. Někdo radí mazat, jiný nemazat. Chci se zeptat když jste se postavily z toho operačního lůžka jaké to bylo, nebylo vám špatně? Hrozně se už ted bojím že jim tam vytuhnu a že nebudu doma vidět. Nemáte někdo zkušenost s MUDr. Válkem? Děkuji za všechny možné reakce a odpovědi.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na dianne99: Ahoj, mě špatně nebylo, operaci jsem snášela celkem dobře, bolest byla snesitelná, ale než jsem dojela domů tak jsem opravdu přestala vidět. Druhý den už jsem oči neotevřela vůbec a to ani když jsem si víčka chtěla rozevřít prsty, měla jsem je slepená hnisem a krví a musela jsem si je vymývat oční vodou kterou jsem po operaci dostala. Byla jsem tak strašně oteklá že jsem neviděla asi týden a bylo úplně nemyslitelné jít mezi lidi. Byla jsem černá až na krku, ale fakt je, že primář říkal že to jak vypadám není běžné a že jsem jeden případ z 500 operací, takže tě nechci strašit, každý to tak nemá. Jinak s výsledkem jsem nadmíru spokojená, bylo to sice náročnější, ale zase odbyté při jednom.

arrow
profile_image
dianne99
od 9. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Evelyn: moc děkuji evelyn, teda já už jsem tak vyděšená že přemýšlím jestli do toho vůbec jít..neumím si představit že týden nebudu vidět.....

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na dianne99: Je mi líto jestli jsem tě vyděsila, neboj se, jdi to toho, budeš to mít odbyté při jednom, jak jsem psala, každá to tak nemáme. Když jsem jela na stehy, bylo to už v pohodě a mohla jsem i řídit, modřiny jsem měla, ale bylo to dáno tím, že mi to i při operaci dost krvácelo a já na ně trpím. Počítej s tím že budeš 5-7 dnů ležet, ledovat, ale rozhodně to nemusí být tak dramatické jak jsem ti to líčila u sebe. Kdybych se měla rozhodovat znova, stejně bych se rozhodla pro oboje najednou, ten výsledek stojí za to, jenom je rekonvalescence trošku delší.

arrow
profile_image
dianne99
od 9. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Evelyn: doufám že se do pátku nezesypu, a zvládnu to díky moc, já už se pak toho hojení nebojím, nic mě netlačí, budu doma....právě jsem si říkala že když půjdu jen na horní že to pro mě bude takový zážitek že spodní už nedám...tak když už tak už....mám naplánovanou nějak tak celou rekonstrukci tohle je počátek, tak snad to vyjde...moc díky

arrow
profile_image
Jiřka 50
od 21. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahoj dieanne 99,
bát se fakt nemusíš. Nebolí to, jsem skoro 2 roky po operaci horních a dolních víček. Ví o tom jen mých pár nejbližších a lidi z kanceláře, jelikož jsem tam chodila oteklá. Ale dnes už ale nikdo nic nepozná. Ono to u každého asi trvá jinou dobu, než to celé slehne. Chce to ale opravdu pečlivě mazat. Kup si předem STRATADERM., Mě ho poradil operující lékař, fakt to pomáhá na jizvy, hodně leduj, nejlépe gelovými sáčky, které jsem měla stále v mrazáku, a na modřiny TRAUMEEL S mast, docela rychle se po ní vstřebávají. Jinak jestli ti mohu poradit, tak týden před operací začni ožívat WOBENZYM a tak jestě 14 dnů po operaci. Lépe se vše hojí. Mě tedy říkal lékař že stačí 14 dnů po, já ho ale užívala ještě 3 týdny. Dnes jsem ráda, že jsem si splnila svůj sen, výsledek je dle mých představ a vůbec toho nellituji. Držím ti palce a dej vědět, až budeš po operaci.

arrow
profile_image
dianne99
od 9. 11. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Jiřka 50: moooooocinky děkuji, za povzbudivé slova i za rady...snad to nějak zvládnu, jen tě poprosím s tím ledováním, jak to mám dělat, nenachladí se pak dutiny když budu přikládat na oči led? a kde jsi koupila ty gelové sáčky? mně doktorka řekla že mně pak dají nějaké gelové brýle, ale nevím zda je to ono...mastičky si zajdu koupit, moc děkuji, budu poctivě natírat..bohužel wobenzym nemůžu, je mně z něho špatně od žaludku, já jsem takový tragéd...

arrow
profile_image
Jiřka 50
od 21. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

pokud ti dá brýle, tak by to mělo být to samé, jsou gelové, ale kup si ještě jeden sáček, ať múžeš ledování měnit. Dutiny ti nanastydnou, protože ten sáček nebo brýle, zabalíš do kapesníku, abys právě to ledové neměla přímo na očích. Koupila jsem ho v lékárně. Ten wobenzim je škoda, že nemůžeš, ono se to lépe hojí. Možná, že existuje nějaká jeho nahrážka, pokud se zeptáš v lékárně. Už se ti to blíží tak ti držím palce. Jo a nenech se po pár měsících odradit, pokud to nebude splňovat hned tvoje předpoklady, mě doktor říkal, že to chce čas, a každému trvá jinou dobu než se vše urovná. Pokud budeš chtít předem ještě popovídat, písni mi na email tel. číslo a já ti zavolám. Ráda ti poradím, nebo řeknu mé pocity po operaci. Ahoj Jiřina. **********************

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené