Má na vás (nebo měla) pozitivní, či negativní účinky? V poslední době se v mém okolí objevuje stále více žen, které jsou neplodné a bylo mi řečeno, že je to vlivem užívání HA. Jedná se o ženy od 20 do 35 let. 3 z mých kamarádek podstoupily umělé oplodnění a musím konstatovat, že člověk musí zažívat hotové peklo. Vytoužený výsledek (děťátko) se ne vždy dostaví. Já osobně HA beru již 9 let a začínám mít trochu obavy (je mi 25). Otázka zní: Preferujte užívání HA, či ne? Jaké máte zkušenosti s užíváním a následným vysazením? Nastaly někdy nějaké komplikace?

arrow
profile_image
Blonde Princesss
od 11. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji sarkakh: Preferujte užívání HA, či ne? Jaké máte zkušenosti s užíváním a následným vysazením?

HA neberu, brala jsem necelý rok a už ji nikdy nechci. Přibrala jsem, byla náladová, věčně mi bylo špatně, ale nejhorší následek pro mě bylo zhoršení pleti. Vždy jsem měla pleť jako samet, po nasazení HA se mi začala kazit, a už nikdy po vysazení se nevrátila do původního stavu. Teď je mi 25, HA neberu 5 let a problémy s pletí mám pořád. A nebylo to nesedící HA, vyzkoušela jsem jich víc, nesedla mi žádná.
Jinak co se týče neplodnosti, taky jsem o takových případech slyšela. Ale já si šetřím na sterilizaci, ty problémy co jsem při užíváni HA měla, mi za to nestojí.

arrow
profile_image
drosera
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě spíš zaráží přístup některých holek k antikoncepci..přístup beru 3 platíčka za sebou a doktorka mi řekla, ež je to v pohodě, přece se nebudu trápit s bolestmi, když můžu mít krámy, jen 4krát do roka..To mi trošku vadí..s neplodností bych taky souvislost viděla, nicmémě těžko říct, jestli je to tím, že se nasazuje např. i při nepravidelném cyklu a tělo se pak samo "nesnaží" a po vysazení pak vznikají problémy..
Já osobně jsem brala dvě..po první sem měla strašné nálady a po vysazení mi bylo mnohem líp. U druhé sem nic nepozorovala, ale pak jsem chytla úžasnou infekci spodku, které se nemůžu zbavit už rok a mám podezření, že spolu se stresem tam antina určitě hrála svou roli..(i už je negat. vliv na tyto infekce u nízkohomonálních prokázaný). Nicméně po vysazení se mi šíleně zhoršil obličej..a užívám si s nepravidelností cyklu..ale je mi bez prášků líp..Nicméně podle mě je toto strašně individuální..takže brát či nebrat...to si musíme rozhodnout každá sama..Ale myslím si, že by to spousta holek měla přestat brát jako neškodnou pilulku a trošku se zamyslet nad tím, jestli klady převáží zápory..obvzlášť pak holky, které mají gen.dispozice k tvorbě trombů..u spousty lékařů se to zanedbává..protože jde o byznys..což sem silně pocítila u svého předchozího lékaře. Prostě si to chce dát všechno dohromady a vyvodit si pro sebe, co je menší zlo

arrow
profile_image
fish
od 15. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

brala jsem několik let, vysadila jsem (především kvůli trombóze) a cítím se dobře

Cituji drosera: u spousty lékařů se to zanedbává..protože jde o byznys..

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Cituji drosera: ..s neplodností bych taky souvislost viděla, nicmémě těžko říct, jestli je to tím, že se nasazuje např. i při nepravidelném cyklu a tělo se pak samo "nesnaží" a po vysazení pak vznikají problémy..

to zní docela logicky... jenže pokud je to pravda, bude neplodných žen víc a víc . Každopádně to, že hormony z HA, které jsou kolem nás - např.ve vodě - přispívají všeobecně ke klesající plodnosti lidstva, bylo nedávno vědecky dokázané, ne?
Jinak já jsem proti HA tak jako tak, brala jsem před lety pár platíček a pak se ve mně vytvořil blok a teď už opravdu nikdy pilulku nesním, pro mě HA = jed . Stejně jsem i při ní měla menstruační bolesti (mírné, jako předtím) a nečistou pleť. Myslím že je lepší, ať tělo (cyklus) pracuje podle sebe, co asi může přebytek hormonů v těle udělat .

Cituji drosera: jde o byznys..což sem silně pocítila u svého předchozího lékaře.

Můžu potvrdit... "Na všechno je nejlepším lékem braní HA".. a ještě mi pořád cpal jen jednu, to je ale náhodička...
Já brala asi tak rok, možná dva, ani sama nevím, to mi bylo 18-20... jedno platíčko jsem ještě zbaštila tak před rokem, ale jinak neberu a je mi fajn a teď už to do sebe ani cpát nehodlám... měla jsem taky založenou diskuzi, kde baby dost psaly, jaké měly po užívání problémy, bohužel téma zrušili, ale i to mi stačilo si ujasnit názor na HA

arrow
profile_image
sestrenka
od 9. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já zase naopak musím říct, že jsem neměla s otěhotněním kvůli antikoncepci jediný problém. Po asi 8 letech užívání HA jsem po vysazení okamžitě, opravdu doslova napoprvé otěhotněla. Po šestinedělí jsem opět začala antikoncepci užívat a po dvou a půl letech, opět, okamžitě po vysazení druhé těhu. Takže já jsem v tomhle směru asi z těch šťastnějších

arrow
profile_image
Nicolen
od 29. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Holky, já nevím. Moje gynekoložka má dceru, s kterou se normálně znám a bavím a ta taky bere HA od 16-ti let. Kdyby to bylo až takové svinstvo, tak si myslím, že by jí to jako matka asi nenechala brát , ne?
Určitě souhlasím s tím, že na někoho to může mít negativní vliv, ale to neznamená, že na všechny. Spíš se najde víc těch negativních reakcí, protože ti lidé to napíšou. Ten kdo s HA nemá problém, taky nemá důvod do diskuzí psát.

Když měla dříve žena problémy s otehotněním, jeden z pokusů jak otěhotnět bylo, že pacientce se dávalo HA na nějakou chvli a pak už to třeba i šlo. V dnešní době mi příjde, že je mnohem více faktorů, který mají za následek toho, že ženy jsou čím dál tim více neplodné.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji drosera: Mě spíš zaráží přístup některých holek k antikoncepci..přístup beru 3 platíčka za sebou a doktorka mi řekla, ež je to v pohodě, přece se nebudu trápit s bolestmi, když můžu mít krámy, jen 4krát do roka..

??
Ono to totiž v pohodě je
V čem je teda podle tebe menstruace prospěšná?
Ženské tělo je určené k tomu, aby rodilo, ne aby menstruovalo. Když některá díky HA menstruaci nemá, nic se neděje. Jestli je pak díky tomu plodná/neplodná je ale věc jiná a rozhodně v tom nehraje roli to, jestli si na menstruaci pauzu dělá, nebo ne.

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kamarádka vysadila a za za dva týdny otěhotněla

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[cituji=malutka][/cituji] holka přepsala odpověď a moje pak už nedávala smysl

takže - většinu historie lidstva holka, co začla menstruovat vzápětí otěhotněla - nemenstruovala, po porodu intenzivně kojila - nemenstruovala, odstavila dítě, párkrát zamenstruovala - otěhotněla atd. menopauzy se většinou nedožila, takže je naprosto OK menstruovat 2x ročně vlivem kontinuálního braní HA, ono neustálé dělení buněk děložní sliznice nebude úplně bez rizika, co se chyby týče a tedy nějakého špatného bujení, ale rozhodně HA není univerzální všelék

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

...

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji drosera: přístup beru 3 platíčka za sebou a doktorka mi řekla, ež je to v pohodě, přece se nebudu trápit s bolestmi, když můžu mít krámy, jen 4krát do roka..s neplodností bych taky souvislost viděla,

Souhlas.Já zastávám názor, že u některých případů se špatným znovunaskočením menstruace nebo dokonce s neplodností může mít takové užívání souvislost - i když si myslím, že gynekolog to nepřizná.

Cituji sarkakh: Má na vás (nebo měla) pozitivní, či negativní účinky?

Prvních 7 let užívání jsem HA chválila do nebes. Zbavila mě akné, upravila menstruaci, neměla jsem kvůli ní jeden jediný problém. Pak jsem skončila na JIP interního oddělení s plicní embolií způsobenou užíváním HA...takže za mě HA = tichý zabiják.

Užívání HA s neplodností rozhodně může souviset, ale neřekla bych, že je to u všech..tozn. že by letité užívání HA znamenalo hned neplodnost. Prostě někomu může s plodností zamávat, jiný otěhotní týden po vysazení. Takže je to případ od případu.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

Cituji Nicolen: Moje gynekoložka má dceru, s kterou se normálně znám a bavím a ta taky bere HA od 16-ti let. Kdyby to bylo až takové svinstvo, tak si myslím, že by jí to jako matka asi nenechala brát , ne?

tak můj táta je taky gynekolog a nechal mě brát prášky , sám mi je navrhl kvůli pleti. Samozřejmě že si nemyslí, že jsou špatné nebo nebezpečné (všeobecně, ne např. při trombóze), což tak vidí asi většina doktorů. Ale zase si říkám, že fakta o nebezpečnosti antikoncepce se začínají rozšiřovat, potvrzovat teprve teď, posl. pár let, dřív byla antikoncepce braná jako úplně normální a neškodná (si myslím), takže názory doktorů nemusí o ničem vypovídat . Navíc je tu silný vliv farmaceutických firem - jak na vědecké výzkumy, tak na doktory - které z toho mají zisky, takže ne všemu se dá věřit .
Já jsem neměla žádné problémy, taky jsem HA brala krátce, ale přesto mám prostě takové vnitřní přesvědčení, že antikoncepce je škodlivá a nepřirozená, a podle toho se řídím .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené