arrow
Neprodává v Bazaru

Hezký den všem dívkám. Řeším teď takový problém.. Brala jsem antikoncepci a asi před třičtvrtě rokem jsem vysadila - můžete si představit, co přišlo - hrozné akné, ze kterého se stále léčím. Kvůli tomu jsem teď začala HA opět brát. ALE! Našla jsem článek o nehormonálním tělísku a tak mám teď dilema - mám znovu a nadobro skončit s antikoncepcí ? Budu mít pleť ještě horší než teď ? Pořád přemýšlím třeba nad tím, že si nebudu moct oddálit menstruaci na dovolenou a podobně, ale zase nebudu do sebe cpát zbytečně hormony.. Budu ráda za každé vaše rady, zkušenosti a názory Děkuji

Cituji Allys: si nebudu moct oddálit menstruaci na dovolenou

Přečti si něco o oddalování mestruace, konkrétně o norethisteronu.

A pak doporučuju k přečtení diskuze o tom, jestli brát HA jen kvůli akné, názory se různí, tak si musíš udělat vlastní. Mě osobně to přijde jako blbost.

Ale s tím akné s Tebou soucítím. Mám to totiž uplně stejně. Pleť po vysazení HA mám otřesnou, ale opravdu to není důvod, abych přemýšlela o znovunasazení. Opět je tu spousta diskuzí, jak na akné

arrow
profile_image
MoulinRouge
od 10. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem si nechala předepsat HA, doktorka mě samozřejmě informovala o nežádoucích účincích a rizicích. Říkala jsem si: "Jaká je pravděpodobnost, že se to stane zrovna mně?, Takových holek to bere..., tak proč zrovna já?". To stejné jsem si říkala, když mě den před štědrým dnem hospitalizovali na interně s hlubokou žilní trombózou. Od té doby to říkám kde můžu - ta rizika nejsou kec a skutečně se to stává. Bylo mi asi 23 let, ležela jsem mezi babičkama s nemocemi stáří a Štědrý den jsem probrečela. Když chodili doktoři na vizitu, vždycky se divili, co tam dělá tak mladá holka. A pak dodávali, že to je stále častější (předpokládám, že to spíš souvisí s rozšiřováním HA). A že ty holky jsou pořád mladší. Prostě do sebe cpeš hormony. Léčila jsem se půl roku, nosila jsem punčochu, sledovala jídlo, abych se potravinami nenaředila moc a nezačala krvácet. Bylo to náročné i na psychiku. Teď mám nehormonální tělísko. HA už nikdy nebudu moc mít a ani bych nechtěla. A už se to s tebou táhne. Hlídali mě v těhotenství, ředili mě při porodu.

Nic mi do toho není, ale kvůli akné (a že s ním mám problémy ) bych HA nebrala.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Allys: Za mě je nehormonální tělísko určitě menší zlo než HA, ale tvůj problém s pletí to podle mě nevyřeší, což HA vlastně taky ne. Jen na čas překryje problém.

Cituji MoulinRouge: doktorka mě samozřejmě informovala o nežádoucích účincích

To máš dobré, že tě alespoň informovala. Mně neřekl nikdo nic. Kožní řekla nechte na akné dceři napsat HA, tak se šlo na gyndu. Tam jsem byla za dvacet minut vyřízená, žádné testy, jen dotaz na nemoce v rodině a šup pro ta-ble-ty . O šest let později jsem si to vyčítala..

Cituji MoulinRouge: Bylo mi asi 23 let, ležela jsem mezi babičkama s nemocemi stáří

Mám stejnou zkušenost, akorát že já měla ještě o krok závažnější a už život ohrožující plicní embolii a k tomu plicní infarkt. Ležela jsem mezi 80letýma babičkama s Alzeimerem a nemocemi srdce.

Cituji MoulinRouge: Když chodili doktoři na vizitu, vždycky se divili, co tam dělá tak mladá holka

Tak u mě se doktoři nedivili, asi je to tam běžné mít problémy z HA, ale divily se návštěvy pacientů.

arrow
profile_image
Morgan le Fay
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pročti si téma o akné po vysazení antikoncepce, a téma o nitroděložních tělískách obecně, plus tu jsou ještě témata o konkrétních tělískách.

Cituji TheCarex: Gynekoložka říkala, že se mám zase připravit na menstruační bolesti, premenstruační syndrom, na nepravidelnou menstruaci (pokud si ji předtím měla)

Takové strašení....tohle se přece netýká všech žen !....i když je fakt že tyhle problémy jsou čím dál tím častější.

Podle mého názoru negativa HA převažují nad pozitivy, takže bych radila radši nebrat a používat jiné metody antikoncepce, i když jsou méně pohodlné.

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MoulinRouge: s hlubokou žilní trombózou

Cituji Mia_Sofia: Mám stejnou zkušenost, akorát že já měla ještě o krok závažnější a už život ohrožující plicní embolii a k tomu plicní infarkt.

Holky to je hrůza... jak se vůbec něco takového může dostat na trh z léky I když vím, že člověk atikoncepci bere a ty rizika zná a v podstatě vědomě hazarduje se životem! Já ji beru taky achjo ... Nevím jestli mi pomáhá na akné, ale

Cituji TheCarex: dyž máš teď HA a necháš si dát tělísko, počítej s tím, že pleť se zase zblázní, ale časem se tvé tělo dostane do stavu, kdy ti bylo náct a žádnou HA si nebrala. Gynekoložka říkala, že se mám zase připravit na menstruační bolesti, premenstruační syndrom, na nepravidelnou menstruaci

Kdybych se měla dostat zpátky do "puberty", tak moje akné bylo hrozné a chodit s tím pak do práce a znova mít to co na střední, tak se zblázním

Jinak 2x jsem byla v nemocnici s velmi hodně silnou migrénou, zvracením, špatným viděním a s brněním a mravenčením končetin, jazyka krku atd. - tam jsem hlásila, že beru antik. ale nikdo neřekl, že to bylo kvůli toho... Když se to stalo po druhé a já byla přesvědčená, že za to může ona tak jsem nevysadila - jen přešla na nízkohormonální - a ani doktora v nemocnici ani gynegologa to nijak nezajímalo .... Zatím musím zaklepat 2 roky mám klid.

Taky už jsem přemýšlela o jiných metodách... ale pořád to odkládám, že až po dítěti... tj. ještě několik let

Antikoncepci z části beru jako pohodlnost... slabá menstruace, žádné bolesti... přesně víš kdo ji dostaneš takže tě nepřekvapí třeba o týden dříve (alespoň u mě) + to vymizení akné... Pokud je stálý partner tak se vlastně už o žádnou jinou metodu ochrany před s.xem nemusíš starat. atd. Ale jak čtu ten zbytek, je mi z toho těžko....

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Midlinkaaa: Holky to je hrůza... jak se vůbec něco takového může dostat na trh z léky

Každý lék má nežádoucí účinky, i acylpyrin, paralen i vitamín A (ten je ve velkém množství dokonce toxický a teratogenní), to chceš zakázat všechno? I bylinky mají nežádoucí účinky.

Cituji TheCarex: že tě doktorka nepoučila? K čemu je příbalový leták a proč je na něm napsáno, že si ho máš před začátkem užívání důkladně přečíst?!

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kikulina: Každý lék má nežádoucí účinky, i acylpyrin, paralen i vitamín A (ten je ve velkém množství dokonce toxický a teratogenní), to chceš zakázat všechno? I bylinky mají nežádoucí účinky.

Jasně, toho jsem si vědoma... Vím, že je to dobrovolné, že nikdo nikoho do ničeho nenutí ... Obyčejný paralent atd. ale nebereš X let, že..... Možná jsem to blbě formulovala....

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TheCarex: K čemu je příbalový leták a proč je na něm napsáno, že si ho máš před začátkem užívání důkladně přečíst?!

Cituji TheCarex: K čemu je příbalový leták a proč je na něm napsáno, že si ho máš před začátkem užívání důkladně přečíst?!

Podívej, bylo mi 16 když mi byla HA na doporučení kožní napsána. O rizicích se tenkrát nepsalo, nemluvilo, to až teď je každý děsně chytrý. HA byla chválená a já byla ráda, že jsem se zbavila beďarů, natož řešit hlubší problémy. A všechny pokyny jsem dodržovala a leták za šest a sedm let užívání četla nespočetněkrát. Co se tam jako dočteš? Že nemáš kouřit, máš si držet váhu, nemáš užívat, když máš vysoký tlak, vyšší věk, nemoce v rodině a nemoci srdce? No však já žádný z těchto problémů nikdy neměla, v rodině tento problém nikdy nebyl a přesto jsem skončila s embolíí!
Nesnáším, když mě někdo poučuje a sám neví, o co jde.
Mám problém s krví, na který se dá přijít pouze pomocí testů. A to že jsi neslyšela o testování před začátkem užívání neznamená, že se nic takového nedělá.
A říkej si co chceš, doktorka je prostě povinná 16leté a i jinak staré holky informovat o možných následcích.

Když spolužačka z vedlejší třídy po roce a půl braní v nedožitých 18 letech vlivem HA přišla o život (stalo se jí to samé co mně), tak je taky velmi vhodné napsat

Cituji TheCarex: jste bohužel ve skupině, na které dolehly i nežádoucí účinky, je jen smutné,nic víc.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TheCarex: Zase jsem se zasmála, většina léků léčí projevy, ne příčiny!

možná když jsi u toho léčení projevů, tak bys měla vědět, že HA je primárně vytvořena jako antikoncepční ochrana, nikoli lék na akné!

arrow
profile_image
Midlinkaaa mojeid
od 26. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TheCarex: Počkej, ale jsi to ty, kdo jde poprvé na gynekologii a žádá HA, ty si jí chtěla po gynekoložce, vědělas, že ji budeš brát XXX let, tak na co si teď stěžuješ? Mezi námi, kdyby to bylo tak škodlivé, tak to gynekologové nepíší ve velkém a nefičí na tom 90% moderní světové populace.

Nestěžuju si... psala jsem, že o rizikách vím a že ji přesto beru. Vím, že všude jsou nežádnoucí účinky, ale možná nic nerozhází organizmus tak jako když vysadíš antik.
To je jedno. Možná jsem tu větu špatně napsala....

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mia_Sofia: O rizicích se tenkrát skoro nepsalo, nemluvilo, to až teď je každý děsně chytrý

zlato, v letáku to bylo vždycky, jestli jsi si to nepřečetla a nebo přečetla a nebyla schopná pochopit, není problém nikoho jiného, než tvůj, měla jsi smůlu, je to strašné, je to smutné, ale holt jsi si v loterii života vytáhla tu krátkou slámku ty, život není spravedlivý ani peříčko

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na TheCarex: Díky že ses vyjádřila k celému příspěvku .Reaguješ jen na to, co se ti hodí.

Cituji TheCarex: tak to gynekologové nepíší ve velkém a nefičí na tom 90% moderní světové populace.

Neskutečný byznys. Můj hematolog a i primář interního oddělení mi nezávazně na sobě řekli, že kdybych věděla, co se v tom všechno točí za peníze, tak bych se nedivila, proč HA předepisují jako lentilky.

Cituji TheCarex: Sama sis podřezala větev tím,že máš ve svém profilu napsáno, že příčina embolie neprokázána. Stejně jako na HA to můžeš svést na stres, ten se dneska vyjmenovává skoro u všech nemocí jako původce

co to ? Když o tom nic nevíš, tak prosím nepiš takové bludy Nebylo prokázáno, KDE se vytvořila a následně utrhla krevní sraženina, děje se tak asi z 80% v noze a břiše, ale ne že příčina nebyla prokázána! Nauč se prosím číst. Bereš si ze všech informací jen to, co se ti hodí a ještě to totálně překroutíš. Větev podřezáváš sama sobě tím, že neumíš číst!

Cituji Kikulina: zlato, v letáku to bylo vždycky, jestli jsi si to nepřečetla a nebo přečetla a nebyla schopná pochopit, není problém nikoho jiného, než tvůj, měla jsi smůlu, je to strašné, je to smutné,

zlato si nech. Nevytrhávej jednu větu z kontextu. Jestli jsi přečetla celý můj příspěvek, tak tam píšu, že jsem si přečetla vše a co se tam jako dočteš? Znovu tvrdím, že jsem v žádné rizikové skupině nebyla a všechny pokyny poctivě dodržovala.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TheCarex: HA je taky dobrá jako prevence myomů a cyst

Stejně jako je "dobrá" k vytváření myomů a cyst. Možná by to chtělo nevidět jen jednu stranu mince. Zkus si o tom něco najít, informovat se. Rozhodně netvrdím, že pro některé ženy není HA přínos. Určitě je vhodná na některé hormonální problémy, ale stejně tak a podle mě v daleko větší míře problémy vytváří.

arrow
profile_image
MoulinRouge
od 10. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TheCarex: To je mu líto, ale jak sama říkáš, gynekoložka tě informovala, pokud sis řekla, ne mě se to nestane, ale stalo se ti to, je to smutné,ale je to fakt.

Chtěla jsem tím dát najevo, že rizika existují a jestli je nutné toto riziko podstoupit kvůli špatné pleti...?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené