arrow
profile_image
Ridge
od 5. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, holky.
Za 14 dní jdu k mudře, ale zatím bych se chtěla trošku informovat i tady.
Brala jsem prášky cca 5 let, po čase mi zblbly a vystřídala jsem několik druhů, než jsem je vysadila. Po nějakém půlroce bez prášků jsem si našla nového přítele a zkusila to znovu, ovšem se stejným výsledkem. Týden po pauze začnu špinit ( někdy míň, stačí intimka a někdy je třeba tampon ) a špiním až do další pauzy, semtam se objeví den, kdy ne. Mohla bych si podle toho řídit hodinky. Mudra mi už kdysi nabízela tělísko, ale tehdy jsem ho nechtěla a ani se o to moc nezajímala, teď měním názor a poptám se jí na to. Jen by mě zajímalo, jestli je tu některá z vás, která taky měla tenhle problém s práškama a šla do tělíska. Lámu si hlavu s tím, jestli se pídit spíš po hormonálním nebo nehormonálním, které si teda zatím moji důvěru úplně nezískalo... Zase nevím, jestli by bylo dobré zkoušet hormonální, když prášky mi dělají to, co dělají? Mělo by horm. tělísko stejný efekt? Samozřejmě vím, že každá ženská na to reaguje jinak, ale každá zkušenost dobrá. Něco už jsem přečetla, ale tohle jsem neobjevila. Jo a děti ještě nemám. Dík za reakce a hezký zbytek pátku

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já taky brala prášky X let, vloni v květnu jsem vysadila. Ted se právě taky chystám v lednu na tělísko. Jsem rozhodnuta pro nehormonální - kvůli ceně a hlavně je to jen proti otěhotnění a to chci. Nechci do sebe cpát další hormony - prý teda nepůsobí v celém těle jako prášky, ale jen v tom místě, ale i tak - hormony, jako hormony. Doktor mi taky nutí hormonální, ale já se rozhodla.

Budu taky ráda, za další komentáře

arrow
profile_image
Ridge
od 5. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Pajia: to mi právě keží v hlavě, jestli by to hormonální tělísko mohlo způsobovat tohle otřesné a pravidelné špinění nebo ne, když ten hormon působí jen tam dole. Mudra v podstatě neví, proč špiním - veškeré záněty, které jsem měla, mi vyléčila a nic se nezlepšilo... Tomu nehormonálnímu úplně nevěřím a z hormonálního mám zase strach, tak já nevím :-D

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ridge: Ať už hormonální nebo nehormonální může klidně způsobovat nepravidelné krvácení/špinění. Nehormonální v důsledku dráždění děložní sliznice, hormonální právě hormony. Hormonální tělísko slibuje odstranění nebo minimalizování krvácení, ale rozhodně to není pravidlo, jak se dočteš na mnoha diskuzích. Spousta žen právě při hormonálním tělísku nepřetržitě krvácí/špiní dlouhé měsíce. Já mám zkušenosti s nehormonálními tělísky (3 pokusy), pokaždé muselo být odstraněno pro krvácení, jednou odešlo samo. S hormonálním zkušenost nemám a ani mě to neláká. Odrazují mě možné vedlejší účinky - zadržování vody, padání vlasů, akné, cysty... ikdyž ti bude gynekolog tvrdit, že se to stát nemůže, může. Stačí si přečíst příbalový leták Mireny/Jaydess a zkušenosti některých žen.

arrow
profile_image
zip
od 8. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ridge:
Ahoj, mám hormonální tělísko už druhé v pořadí (jsem po dětech a žádné další nechci).
Zkušenosti mám takové, že každý měsíc mám menstruaci (je mnohem slabší), stačí mi intimka, ale v průběhu cyklu jsem špinila v prvních třech měsících.
Moje tělísko je Mirena a i dr. se diví, že mám menstr., ale jak sám říkal, každá žena je jiná
a každé tělo jinak reaguje...

arrow
profile_image
Ridge
od 5. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

To je mi jasné, že mi taky nemusí sednout. Ale prášky mi takhle blbnou už dlouho a ani po pauze se to nezlepšilo. Málem bych si podle toho špinění mohla řídit hodinky :-/ Jak udeří osmý den, nejpozději desátý po MS, začne to a prakticky nepřestne až do další MS. Jsem z toho na nervy, mám neuvěřitelnou spotřebu intimek, jezdím na kole, takže i tamponů a plno zničených kalhotek, protože někdy ani ta intimka nestačí :-( Nehledě na intimní život, to nemá ani cenu komentovat. Když už "to" jde, stejně jen trnu, aby nebyla nějaká nehoda. Kolikrát za celý den nic a večer to vypadá jako slabší menstruace :-/ Takže prášků se chci co nejdřív zbavit a jiným metodám ochrany nevěřím, už to nehormonální tělísko se mi úplně nepozdává, ale z hormonálního mám strach... Dočetla jsem se spousty negativních zkušeností, ale ona taky spousta spokojených uživatelek nechodí po forech a nechválí to, vždycky jsou víc vidět ty nespokojené. Příští týden jdu k mudře, tak uvidím, co mi řekne, ale dík za vaše reakce :-)

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ridge: álem bych si podle toho špinění mohla řídit hodinky :-/ Jak udeří osmý den, nejpozději desátý po MS, začne to a prakticky nepřestne až do další MS. Jsem z toho na nervy, mám neuvěřitelnou spotřebu intimek, jezdím na kole, takže i tamponů a plno zničených kalhotek, protože někdy ani ta intimka nestačí Nehledě na intimní život, to nemá ani cenu komentovat. Když už "to" jde, stejně jen trnu, aby nebyla nějaká nehoda. Kolikrát za celý den nic a večer to vypadá jako slabší menstruace :-/

Vůbec se ti nedivím, že jsi z toho rozhozená. Já jsem to měla podobné s nehormonálním tělískem - třeba celý den v pohodě a jakmile přišla chuť na sex, začala jsem krvácet a cítila jsem se hrozně trapně... později to vypadalo tak, že jsem buď menstruovala a nebo špinila, "čistý den" byl tak jednou, možná dvakrát do měsíce. Spolykala jsem nespočet ascorutinů a stejně to bylo k ničemu. Teď jsem bez tělíska, bez prášků (které mi dělaly zase jiné problémy), používám Ladycomp a jsem moc spokojená.

arrow
profile_image
Ridge
od 5. 6. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Michaela18: S nehormonmálním? No potěš. Jsem zvědavá, co mi doktorka řekne a pokud ho dostanu, co mi to udělá. Nejvíc věřím právě práškům, to mám pod kontrolou sama, ale třeba kondomy s přítelem nemáme rádi a nějaké krémy apod., jako když přijde chuť, opravdu se mi nechce patlat se s nějakým krémem, kterému stejně nevěřím... O tom Ladycompu jsem četla, ale do toho bych nešla, už jen pro tu cenu :-D

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ridge: Ano s nehormonálním, bylo to hrozné . Držím pěsti, aby ti tělísko sedlo, je to jinak určitě super ochrana (pohodlná, vysoce spolehlivá), pokud sedne .

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené