arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
Zajímal by mě váš názor. Od začátku střední jsem se pokoušela zhubnout, ale spíše to mělo opačný vliv a nakonec jsem nabrala do konce čtvrťáku několik kilo.
Stále jsem přemýšlela a přemýšlím v čem by mohl být problém. Na mém případu je přesně vidět, že člověk není spokojený s tím, co má . V 15 letech jsem při výšce 158cm vážila 63kg, ano byla to nadváha, ale co koukám na fotky, nevypadala jsem nijak extra oplácená (a co bych teď za to dala), s nástupem na střední se mi snížilo náhle sebevědomí a já prostě chtěla zhubnout a naopak jsem přibrala. Snažila jsem se jíst zdravěji, ale bez výsledku.
Když porovnám svůj životní styl na konci základky, tak jsem obvykle jedla i čtyřikrát za den bílý rohlík, suché salámy, malý pitný režim a mnohem víc, ale za to jsem chodila na procházky se psem, ze školy jsem chodila pěšky domů nebo pokud bylo hezky, tak jsem jezdila na kole. Naopak na střední jsem se snažila jíst pravidelně zdravěji, více zeleniny, menší porce, když už pečivo, tak žitné, chodila jsem zde i dokonce na obědy, které jsem naopak má základce neměla, ale pohyb zmizel. Všední dny vypadaly tak, že jsem jako "nervák" přijela ze školy mezi 3 a 4, dala svačinu, sedla tak na hodinu k TV a pak se šla učit, potom se umýt, atd. Cesta do školy a ze školy byla autobusem a ve čtvrťáku se k tomu přidalo auto.
Ráda bych teď konečně po maturitě něco shodila a zajímal by mě váš názor, zda by to mohlo být především tím pohybem? Opravdu jsem většinu dne spíše prosděla . Dokonce jsem si teď i koupila jídelníček od MJT, ale musím uznat, že mi moc nevyhovuje, přemýšlím, že bych to zkusila zkombinovat s recepty od Břichače Toma, přemýšlela jsem, zda bych i nezkusila používat malý talířek a hlavně, že bych aspoň 2x za týden chodila na zumbu a přidala nějaké procházky. Co myslíte?

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
takhle se špatně radí, když neznáme celý tvůj jídelníček.. Každopádně, pohyb ti prospěje. Už půl hodina procházky denně je skvělá. Měří ti kroky telefon? Denně bychom měli ujít cca 10 000 kroků, což je asi 7 km. Zumba a nějaký aktivní pohyb bude určitě také super. Můžeš mrknout i na Kaylu Itsines Ale hlavně si najdi něco co tě bude bavit.
S jídelníčkem, tam bych dala pozor, jestli nejíš něco okatě špatnýho a třeba si to ani neuvědomuješ - třeba super hyper cereálie, které jsou sladké, džusy... Také je možné, že nejíš dost a tělo si šetří. Co si to kontrolovat podle kalorických tabulek ať víš, že jíš tak akorát? Dala bych pozor hlavně na to sladké a nepřeháněla to ani s banány. sladkým ovocem. Zkus dodržovat pár měsíců, výsledky by měli být vidět) Pokud ne, je to asi na návštěvu lékaře, odborníka na výživu. Můžeš si taky skočit k doktorovi, jestli máš v pořádku štítnou žlázu.

arrow
profile_image
Zoukalka
od 3. 4. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě přijdete ten pohyb ten je základem celého hubnutí a pravidelná strava tím se mi podařilo kdysi hodně zhubnout..nejhorší je když člověk dělá sedavé zaměstnání a ten pohyb prostě není...

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rebarbora: Přiznám se, že tím, jak se snažím hubnout, tak moje stravování je jak na houpačce, někde se dozvím, že jím málo, tak začnu jíst více, někde zase že je to hodně, tak začnu jíst méně. Co se týká stravování tak obvykle si dávám k snídani ovesnou kaši s banánem nebo žitný chleba s eidamem, jiným sýrem či něčím jiným a k tomu zelenina, ke svačině pak jeden (třeba řecký) bílý jogurt s oříšky nebo ovocem, zelenina s mozzarellou či také žitný chléb s něčím a k tomu zelenina, k obědu si pak dávám obvykle kuřecí maso s rýží s brambory nebo kuskusem na různé způsoby - rizoto, opečené plátky (hledám inspiraci na interneru, knihy Břicháče Toma nebo jsem s k tomu jídelníčku od Michala Josefa Thota dostala pouze pár receptů, k odpolední svačině, pak žitný chléb opět s něčím plus zelenina, saláty zeleninové nebo nedávno jsem si dala cottage sýr a k tomu knackebroty, k večeři jsou pak podobné varianty jako ke svačinám nebo k obědu.
Jinak mobil mi nějakým způsobem kroky měří (s tím, že ne vždy ho mám u sebe) a denně ujdu tak okolo 3000 kroků.
Kalorických tabulek se upřímně mírně děsím, nejsem moc na vážení jídla a počítání si kalorií, mám i celkem strach, že z nich asi nedokážu vyčíst, co dělám špatně, kde přidat, co kdy jíst, apod. Ale děkuji za tip. Štítnou žlázou to asi ani není, ani snad žádnými špatnými hormony v těle - byla jsem asi před rokem na vyšetření, jelikož se mi nedařilo hubnout. Nic se neprokázalo, ani na endokrinologii s hormony (mám menší problém s tím, že mi na krku a u uší rostou tmavé chloupky, žádné špatné hormony se také nenašly), jsem zdravá snad jako rybka .

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zoukalka: Ten problém jsem právě mívala během školy a teď, jak si na to člověk zvykl bohužel mírně zlenivěl . A jinak děkuji za odpověď, pokusím o to

arrow
profile_image
Enola
od 1. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

ahojky, taky bych potřebovala zhubnout a přijde mi, že se v tom plácám jíelníček od michala mám taky, už nějakou dobu, ale moc podle něj nejedu. já nejsem na vážení a tak. jinak základ je strava, zbytek pohyb. ale u mne je ta strava největší problém, protože pracuju jako au pair a můžu ti říct, že se cítím hooodně blbě, když si tam mám vařit každopádně, kdyby jsi chtěla, mohly bychom se dát do hubnutí společně, psát si třeba výsledky, co jsme jedly a podobně. protože přece jen ve dvou se to lépe táhne

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc se omlouvám za pozdní odpovědi, ale jinak děkuji moc všem za komentáře. Pokusím se tedy asi ze začátku jednoduše vrátit mírně ke svému starému životnímu stylu, ve kterém bylo o hodně více pohybu tedy než dnes a kde jsem sice jedla nezdravě, ale k tomu se vracet opravdu nebudu .

Reaguji na Enola: Já právě taky, na vážení nejsem a co si budu nalhávat, na vaření taky extra nee, ve většině případů se odbudu spíše něčím rychlým, i když teď si na brigádu snažím vařit obědy. Jídelníček od Michala si nechám, ale asi to ze začátku zkusím jednoduchou formou - normální velikost porcí, pravidelnost, pitný režim a hlavně aby to bylo zdravější, lepší než třeba 5x za den rohlík, jako třeba v mých 15 letech a ještě navrch samozřejmě pohyb. Ale nejsi sama, někde na netu se dozvím tohle a tamhle zase něco jiného a jsem z toho zmatená pak

Reaguji na kanica007: Též děkuji za reakci. A určitě časem, zatím mi jde hlavně o to, abych shodila těch několik kilo, které jsem během střední, kdy jsem blbnula náhle s nízkým sebevědomím a nebyla spokojená s tím co mám, dala dolů. Rozhodně potom, co jsem našla své kalhoty z prváku se do toho musím pustit

arrow
profile_image
MRudova
od 23. 1. 2019
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Hodně lidí si myslí, že když jdou do fitka vyfotí se u zrcadla a mají vyhráno, já se nadřela chodím do fitka půl roku nějaké výsledky jsou, ale je to hodně i o stravě a jiném pohybu protahování, jóga atd.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené