Jak žijete s Hyperhidrozou? Co proti ní děláte? Existuje vůbec něco,co opravdu pomůže?
Začala jsem jí trpět v období puberty a trpím doteď. Díky tomu jsem přestala mít ráda léto Je to jediná věc,která mi tak ničí život.Tak ráda bych chodila v létě ven ať je venku i 30° C,ale díky tomu čekám až na večer až se ochladí.Jak tak ale všude pročítám diskuze zjišťuji,že lidé trpí nadměrným pocení snad stále více.Do podpaží používám driclor.Ten jediný mi pomáhá,i když v poslední době jak ho používám již delší dobu se mi zdá,že už není tak účinný.Nejhorší jsou pro mě ale spocené ruce, v létě i obličej,trochu záda a vůbec si nevím rady s nohami.Na nohy používám od Batavanu pudr a do bot filtry.Obojí pomáhá,ale tak průměrně takže výsledky tak 40%..Jsem z toho strašně zoufalá a vadí mi,když nejsem ani ve stresu,jdu v klidu,pomalu a stejně se mi hned spotí nohy,ruce atd.Už nevím jak proti tomu bojovat....

arrow
profile_image
Aimee
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud je pocení silnější, je nutné přistoupit k jiným metodám, například k iontoforéze. Ta může pomoci spíše lidem, které trápí pocení dlaní a nohou. Poměrně účinná je léčba různými léky, je ale třeba dát si pozor na vedlejší účinky. Téměř stoprocentní výsledky může podle vyjádření lékařů kliniky přinést injekční aplikace botulotoxinu. Tato léčba ale účinkuje jen několik měsíců a pak se musí zopakovat. Je navíc poměrně finančně náročná. Posledním a nejradikálnějším řešením je chirurgický zákrok.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

žije se mi s ní blbě, holka zlatá hlavně když mi deset patnáct let lékaři říkali kecy typu, že pocení je zdravé, že si to nemám tak brát, že to přejde...že existuje driclor, jsem se dověděla až na omlazku (!) a to jsem byla asi u všech doktorů v okolí.
na tu operaci se jít bojím, i když vesměs si to lidi chválili, co jsem tak četla.

léta se taky bojím, hlavně nemůžu chodit naboso, boty zničím tak po měsíci...nemůžu nosit skoro žádné, neb na všech jsou vidět solné mapy

imoen
já úplně závidím těm co se vůbec nepotí..nemusí se furt hlídat, nikde nemají žádné fleky..strašně mi vadí když v létě mám na zádech batoh páč musím tahat dost sešitů a mám problémy se zády tak kabelka s tolika sešity a učebnice nepřichází v úvahu a sundám si batoh a na zádech mám taky mokro z batohu..
boty mám v pořádku,ale po 2měsících at se o ně sebelíp starám prostě už úplně nevoní a jsou v takovém stavu,že je už nechci nosit..
na jaro zas nevím co nosit..v botaskách horko,hned spocená noha,v balerínkách se silonkami je to ještě horší...
o operaci jsem taky přemýšlela,ale zas nevím jaký to má účinek,aby to za ty peníze stálo

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
účinek to má, zkus pohledat diskuze na netu, kdysi jsem si o tom četla. nebezpečí je jen tzv. druhoté pocení (potíš se někde jinde, než dřív, třeba na hýždích) + samozřejmě komplikace, pokud se to nějak nepovede, jako ostatně u každé operace.
jinak mně docela (ale jen krátkodobě) pomohly koupele nohou v dubové kůře.
chystám se na botox dlaní. je to krátkodobé, ale stojí mi to za to. aspoň už se mi nepovede zničit smlouvu tím, že na sáhnu. podpaží zvládá driclor, stačí mi ho používat dva tři dny a pak tři týdny je klid. je to zázrak nad zázraky. akorát mám citlivou kůži, tak se jím vždcky spálím (au au).
no a v létě...mám jedny jediné sandále, které mají vevnitř semišek, páč v jakýchkoli jiných botách mi "mlaská" noha jak je vlhká. nebo nosím silonky. ano, bohužel i když je třeba 31 stupňů.

imoen
no tak to by bylo dá se říct bez účinku kdyby ses sice přestala potit na jednom místě,ale začala na druhém..určitě ale pak dej vědět jak si dopadla až to podstoupíš..a to má být jako na pořád nebo jen cca na rok jak je to s tím botoxem do podpaží?
myslíš z té dubové kůry to co je na tom obrázku? něco takového? ale tohle je konkrétně gel..
když já mám fakt pocit,že jak něco užívám už dlouhodobě-driclor,pudr od batavanu,že už to účinkuje míň..možná jen pocit,nevím..když to podpaží mám tak nějak vyřešené tak ruce atd s tím bych žít nějak dokázala,ale aspoň chci hlavně ty nohy vyřešit..tolik botů co bych mohla mít a všechny tak po 4 měsích jsou totálně na odpis

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
mně by osobně bylo úplně jendo, kdyby se mi potil zadek kdybych měl konečně suché ruce, mohla tančit a normálně se dotýkat lidí, neklouzaly by mi nohy v botách, a neměla pořád mokro pod nosem jenže - ono by to stejně všecko nešlo. operace je o tom, že ti přeruší nerv, a od té úrovně nahoru se přestaneš potit. bohužel nohy se takto myslím ani zachránit nedají (ale je to dávno, co jsem o tom četla, možná kecám)
no já prostě nakrouhala kůru z dubu, povařila a v tom si máčela nohy ale pomáhá to aspoň mě jen poměrně málo, a kdo má tu kůru pořád někde hledat...chtěla jsem se poptat v lékárně na nějaké podobné alternativy, ale zapomněla jsem na to, takže příště.

botox účinkuje jen dočasně a je drahý. ale je okamžitý, a není u něj to riziko, že ti přeseknou nerv, a stejně to nebude fungovat. myslím, že botox funguje tak cca půl roku. někomu déle, někomu méně.

imoen
aha já myslela,žes právě měla tu dubovou kůru taky z lékárny jak už tu bylo někdo zmíněno..zítra jdu k doktorovi tak se ho schválně zeptám zda mi něco doporučí..kdyby se to aspoň o 50% snížilo budu ještě chvíli doufat,že se mi to s věkem vytratí
doktorka na kožním mě už posílala právěže na vyšetření i na štítnou žlázu atd,ale vše mám dobré..tak nevím no..čím je to u mě způsobeno,protože dědičné to moc být nemůže..u nás se nikdo tak moc nepotí...a v létě si chci dělat řidičák tak mám úplně hrůzu z těch spocených rukou a stopy na trikách jak budu v tom vedru v autě a vynervovaná

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
pořiď si rukavice já mám bílé zahradnické, a jak mi je v nich při řízení dobře. oblečení nutno vrstvit. dřív (před driclorem) jsem měla takové ty jakoby síťové halenky všelijakých druhů a pod to nosila trička s krátkým rukávem. jinak to nešlo. já se "naštěstí" potím fakt jen v podpaží, na rukou, nohou a horním rtu. jinak nikde, záda se mi nepotí ani při fyzické námaze. a mám to od narození, nebo zkrátka co pamatuju.
už jsem s tím docela smířená, ale dřív to byl opravdu strašný mindrák, zůstala jsem zakomplexovaná neuvěřitelným způsobem, sebevědomí už asi nenabudu, a nejspíš si nenajdu ani přítele...nesnáším totiž, když se mě někdo dotýká, nebo se mám já někoho chytit (nejhůř za ruku). nejvíc mě štve, že to jen a jedině chyba doktorů, kteří můj problém soustavně zlehčovali. o hyperhydroze mi nikdo nikdy neřekl ani slovo. a přitom stačil hloupý driclor nebo botox a mohla jsem krásná léta mládí prožít dost jinak

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

hafatko
jináč, jak to vzniká, je taky záhada...já to taky nemám dědičně. i když táta se tedy docela potí, ale normálně, po těle, když je horko...jen víc, než běžný člověk. ale toto nemá u nás jinak nikdo.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji hafatko: o operaci jsem taky přemýšlela,ale zas nevím jaký to má účinek,aby to za ty peníze stálo

Na té operaci jsem byla. Za ty peníze to určitě stálo - platíš totiž jen pobyt v nemocnici, operace je hrazena zdravotní pojišťovnou. A i kdyby to stálo 50000, tak na ni jdu, protože se mi změnil život.
Někde tu je na tu operaci diskuze, kdysi dávno jsem do ní přispívala, tak pohledej.

Cituji imoen: bohužel nohy se takto myslím ani zachránit nedají (ale je to dávno, co jsem o tom četla, možná kecám)

Jj, už dají. Operace se jmenuje bederní sympatektomie a jde se dovnitř břichem. Při hrudní jsou v každém podpaží dvě jizvičky, téměř neviditelné, ale při bederní je jich víc a navíc jsou někde ve středu břicha. Mně se tou hrudní sympatektomií (která je na ruce a na podpaží) přestaly potit i nohy tak o 50%. V létě v botech se mi potí furt, ale v běžných situacích, když jsem doma a tak už skoro vůbec. Předtím se mi potily pořád.
Je to nádherný pocit smět někoho chytit za ruku, pohladit a tak... předtím jsem byla taková úzkostlivá, uhýbavá, lekavá...ta operace mě vnitřně strašně moc zklidnila.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kvetena
páni, tak to je novinka, že to jde o břichem a máš pravdu, vzpomínám, že jsem četla, že i hrudní operací se někomu méně potily i nohy...
tak to ti gratuluju, že se to povedlo a pocity chápu, já nemůžu chytit za ruku ani sama sebe natolik mi doteky vadí. jdu na ten botox. dost možná, že částečně to už mám psychického původu, takže když se nějakou dobu potit nebudu, zlepší se to i po odeznění botoxu. a když ne, asi na tu operaci půjdu taky.

Tohle téma si okamžitě přidávám do oblíbených, hyperhidróza je totiž můj celoživotní problém Potím se příšerně na rukou, v podpaží, nohy...V létě i na zádech. Na Driclory a podobné účinnější antiperspiranty typu Vichy, Excipial Deo Forte už dávno kašlu...nějak se řídím pravidlem "na každém šprochu pravdy trochu" a co když je to s tím aluminiem pravda, že...pak si na kom, co vezmete...Nic! A Driclor mi stejně pomáhal jen na podpaží a to tak ze 30%. Já vyzkoušela opravdu leccos od dubové kúry, účinnější antiperspiranty z lékárny, pití šalvějového čaje... Nic 100% nepomohlo a navíc ještě ta otrava pořád třeba v něčem omývat ruce, nohy...Děsné! Fakt je ten, že možností, jak se tohoto problému zbavit moc není: 1. hrudní sympatektomie (fungující na ruce a podpaží, mají zústat malé jizvičky v podpaží) 2. bederní sympatektomie (ta má fungovat i na nohy, jizvy mají být poměrně dost viditelné na břiše, ale řekla bych, že s touhle operací moc lékařů v souvislosti s pocením, nemá moc zkušenost, nedělá se tak často jako ta hrudní). U obou operací ale hrozí druhotné pocení, tzn. že se člověk začne potit jinde...např. při hrudní se člověku začnou potit víc nohy nebo záda...To druhotné pocení je upřímně věc, kvůli které jsem se k ani jedné z operací zatím ještě neodhodlala. Pokud je totiž větší horko, potím se na zádech, bříšku i tak...bez operace. Kdyby se to ještě mělo zhoršit, tak fakt nevím Pak se ještě dělá 3. smartlipo, ceny jsou různé..většinou okolo 30tis., je to bez operace a je to nějaké zničení potních žláz laserem (jestli jsem to správně pochopila), ALE...co tak vím, tak nadšení lidí, co toto podstoupili není veliké...prý to moc nefunguje Takže babo raď. Samozřejmě, existuje ještě botox, ale to si myslím, že pro notorické potílky není řešení, ten kdo se potí takto intenzivně: ruce, podpaží, nohy...tak to asi nemá smysl, efekt botoxu je 6-12 měsíců (někdo říká, že už po 3 měsících je to pryč) a ta cena, průměrně 10000Kč stojí podpaží A teď ještě ruce a nohy. No šílené

Jinak na ruce a nohy má existovat ještě iontoforéza, ale to se snad smí používat jen na ruce a nohy, je to nějaké vedení malého el. proudu do těch míst. Ale ten efekt je asi taky dost sporný a trvalé to nebude...Iontoforéza se snad používá i pro jiné účely v kosmetice, takže to krom doktorů dělají i různé salony.

Jo a jinak já zkoušela na ruce i hypermangan, to abych teda dodala všechno, co jsem vyzkoušela Efekt to mělo ten, že mi začaly záhadně brnět ruce a potila jsem se stejně A i kdyby to fungovalo, máčejte se každý den pořád v něčem...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené