arrow
profile_image
xmartinax
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, chci si s přítelem vzít letos hypotéku na baráček.
jsem zaměstnaná pod agenturou do konce roku, následně bych měla dostat smlouvu od firmy, ve které pracuji ale na dobu určitou. po roce by se měla změnit na dobu neurčitou od 1.1.2014. plat mám 12500 čistého+ stravenky, poté co bych dostala smlouvu novou od firmy bych měla cca 18000 čistého + prémie. přítel má smlouvu neurčitou s platem cca 20000 čistého+ prémie. máme šanci na hypotéku? chceme si vzít buď každý zvlášť nebo dohromady 3mil.. nebo máme větší šance, kdyby jsme se vzali? děkuji za info a vaše zkušenosti.

arrow
profile_image
jana81 mojeid
od 13. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

moderátorka

46

To, jestli jste manželé nebo ne, na to vliv nemá. My si s přítelem taky chceme vzít hypotéku, měli jsme několik schůzek s finančním poradcem, taky jsem se na to ptala, ale řekl, že je to jedno. Jinak finančního poradce můžu doporučit, na první schůzce s námi probral naše příjmy atd., jak vysokou bychom potřebovali hypotéku, a do příští schůzky nám připravil orientační plán s výpočty splátek a vše kolem toho.

arrow
profile_image
Didli
od 8. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak nejlepší by byla asi se obrátit na nějakého nezávislého finančního poradce. Ty vaše přijmy celkem ujdou, ale chce to si udělat opravdu důkladnou domácí finanční analýzu-kolik peněz dáte na energie, jídlo, osobní útratu a pod...vzít třeba i na vědomí, co děti-zda časem budou nebo ne...a vzít si hypotéku takovou, že když jeden přijde o práci nebo se něco stane, tak aby jste to zvládali platit popř. měli dost našetřeno. Ze začátku si vzít třeba hypotéku na co nejdelší dobu a spořit k tomu bokem a to pak dodat při refinancování po skončení fixace.Nějaké pojištění proti nemožnosti splácení je celkem drahá záležitost a dost na nic, protože člověk musí splňovat x podmínek. Na netu najdeš jistě dost hypotečních kalkulaček, takže si můžeš spočítat výši splátek, dozvíš se úrok. Nezávislý poradce ti pak může vyjednat i trošku lepší úrok, než když budeš s banku jednat přímo. Popř. na banky zatlačit, že tam a tam vám nabídli toto a jestli oni jsou taky schopni toto nabídnout...Jinak ještě: nekoukejte jen na výši splátky a úrok, koukejte na banku a hypotéku tak nějak celkově-na všechny podmínky, platby za cokoliv, pak jaké jsou podmínky po fixační době a pod...
My máme hypo na něco málo přez 2mega, platíme kolem 10.tis a máme to na 30let, hypo máme momentálně rok. Za čtyři roky chceme přefinancovávat a naspořit 0,5mega a snížit dobu splácení. Ale to je vše budoucnost...na domě i na novostavbě je pořád co dělat a ty náklady kolem to jsou dardy...

Reaguji na xmartinax: Po příjmové stránce Vám hypotéku nejspíše dají, ale další otázkou je, kolik Vám dají! Pokud si budete chtít půjčit 3 mil. Kč, tak hodnota nového baráčku (bytu, ...) bude muset být okolo 4 mil. Kč. Celou částku nového bydlení Vám nikdo nepůjčí. Určitě bude dobré vše probrat s dobrým finančním poradcem, který Vám pomůže vše zařídit a vyjednat podmínky.

arrow
profile_image
xmartinax
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Didli:
Ano tak k finančnímu poradci jdeme příští týden,tak uvidím.
s tím se samozřejmě musí počítat jako jsou děti, ztráta práce a můžu diktovat do nekonečna.. samozřejmě že šetřím co můžu, ale na ty peníze prostě nesáhnu, jenom kdyby bylo nejhůř...
doba je opravdu hrozná, když nic nedostaneme nebo nepodědíme tak máme ***, tak co jinýho nám mladým zbývá než si opravdu vzít hypotéku a zadlužit se?
doma dobře, ale dobrotu to opravdu neseká, potřebujeme už bydlet sami.
do paneláku se nám nechce ani náhodou...
tak snad nám to nějak dopadne

arrow
profile_image
xmartinax
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dadulik:

taky si myslím že nám nepůjčí, nebo příteli by půjčit mohli ale mě asi určitě ne dozvím se za týden

arrow
profile_image
Bertidlo1
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jak to dopadlo?

Cituji dadulik: Celou částku nového bydlení Vám nikdo nepůjčí.

To nie je pravda, nám dali 100%-nú hypotéku.

Reaguji na Katarínka85: Také jsem si myslela, že nikdy nikde nedají 100 %!

arrow
profile_image
Rain
od 6. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jestli je odhadnutá cena nemovitosti vyšší než hypotéka, kterou chcete, tak samozřejmě ano. Ale řekla bych, že je to velmi, velmi ojedinělý stav .

Cituji Quananishia: Také jsem si myslela, že nikdy nikde nedají 100 %!

Dajú, ale majú podmienku a to je ručenie inou nehnuteľnosťou, ktorá má hodnotu ako kupovaný byt/barák.

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Katarínka85: Dajú, ale majú podmienku a to je ručenie inou nehnuteľnosťou, ktorá má hodnotu ako kupovaný byt/barák.

No tak to ale neni hypoteka jen na to co kupujes, ale jakoby na i tu druhou nemovitost. Obe dohromady maji vetsi hodnotu nez hypoteka, takze ti nedavaji 100 %.

Reaguji na Katarínka85:
Není to pravda. Jsou finanční instituce, které dají 100% hypoteční úvěr a nemusíte ručit jinou nemovitostí. Pravda, je jich málo, ale je to reálně. Jsem nezávislý hypoteční poradce a tak mohu srovnávat nabídky různých institucí. Jak řikám, 100% hypotéku poskytuje malé procento bank. Např. u ČS je zapotřebí být/stát se klientem + být bonitním klientem (což platí pro jakoukoliv hypotéku).
Kdyby měl někdo zájem, určitě mě kontaktujte ráda pomohu.

arrow
profile_image
xmartinax
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak jsme se byli ptát v ČS, tam by nám půjčili. přítelovi až 2200 000,- a mě 1200 000,- , ale ptali sme se i lidí kteří s tím pracujou a není vše tak jak řeknou. 100% hypotéka, to je malá šance, ale máme čím ručit na nějakou dobu. Samozřejmě budou i nějaké bonusy za to když si u banky uděláme účet, pojištění atd atd. byli jsme nadšení když řekli že půjčí ale jak se schyluje ke koupi baráčku, tak vyplývají na povrch samé novinky, a přítěže okolo, které nám jaksi v bance neřekli, akorát navnadí lidi a *** z toho... i se smlouvou určitou by prý půjčily ale teď ? teď je to přítěž a kdoví zda nám ve finále půjčí.... opravdu když vidí že jste nezkušení tak Vám napálí to nejhorší co může být...

arrow
profile_image
janča88
od 24. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Je toho strašně moc, co musí člověk splnit, aby mu půjčili peníze, co? A to chce jen vlastní bydlení nic víc. Na 100% hypotéku musíš většinou příjem aspoň 30 000 Kč, a kdo je dneska má, že jo? Určitě bych ale volila cestu přes nějakého hypotečního makléře nebo poradce, který zastupuje víc bank, abys měla větší šanci projít, každá banka má jiné podmínky a každá kouká na něco jiného. Pro informace doporučuji taky stránku www.facebook.com/hypoteky.do.naha, i mě dost pomohla, a to jsem si myslela, že toho o hypotékách vím dost

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené