jaký na to máte názor ......... já mám tři děti,14,11 let a devět měsíců. Existuje podle vás ideální věkový rozdíl ?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím si, že je to hodně individuální záležitost. Jestli chce maminka brzy do práce, jaký má vztah k dětem, stejného partnera. Jestli by třeba rodiče jedno dítě neupřednostnovali, tím pádem .sourozenci nebudou mít hezký vztah, budou na seb žárlit.

Sama netuším, ja na tom budu, ale nevadilo by mít děti s malým věkovým rozdílem. Takové si spolu více rozumějí, mají podobná veselá i obtížná období. A třeba když budou podmínky a chut, ještě jedno za osm, deset let.
To už ale asi nestíhám, ještě nemám ani jedno a ve čtyřiceti bych už se na to asi necítila, nelíbí se mi když ženy vypadající jako babičky jsou maminky(tím se nechci nikoho dotknout!)..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ne. Mám dvě sestry - mladší o dva roky a starší o 8 let. S tou starší si nemám co říct, nikdy jsem neměla. S tou mladší jsme spolu jako malé hodně válčily, ale na druhou stranu teď jsme v podstatě nejlepší kamarádky. Když to tak vezmu, vlastně jsem si vždycky měla s kým hrát. Ovšem pro matku je to dost náročné, když máte mimino a k němu roční holčičku

Ano...3 roky...ideální podle mě je, když je starší kluk

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Děti nemám, ale předpokládám, že okolo 2 nebo 3 let. Každopádně pokud je věkový rozestup víc než asi 6 let, tak podle některých psychologů z dětí budou spíše dva jedináčči.

arrow
profile_image
Markvitka mojeid
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji danca187: Ano...3 roky...ideální podle mě je, když je starší kluk

Takhle to mám doma já, bratr je o tři roky starší a byla to hrůůůůůza! Údajně od té doby, co jsem se naučila lézt a začala jsem mu brát jeho věci, takže cca od 3/4 nebo roku, tak mě začal nesnášet a bojovali jsme spolu zhruba do mých sedmnácti. Dost dlouhá doba šikany z jeho strany Tohle fakt nikomu nepřeju I když teď už je to v poho

Ty starší dvě mezi sebou válčily a válčí , malou milují, tak jsem zvědavá, jak to bude do budoucna

My jsme s bratrem o tři a půl roku. Já jsem ta starší a dost jsem ho jako malého mučila
V pubertě mi to vrátil a teď máme super vztah. Nevyměnila bych ho za nic na světě

arrow
profile_image
Lauritta
od 18. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám mezi dětmi stejný rozdíl jako mezi mnou a sestrou-7,5 roku a vše v pohodě.Myslím si, že to spíš záleží na přístupu rodičů k oběma sourozencům než na věkovém rozmezí.

Cituji Angel11: malou milují, tak jsem zvědavá, jak to bude do budoucna

budou mít malou ségru,ale za pár let odejdou někam na školy a malá ségra se odcizí bude vyrůstat jako jedináček.Předpokládám,že má i jiného otce.

Věkový rozdíl je dobrý buď co nejmenší,pak si děti spolu hrají a mají podobné zájmy a nebo pak pořídit dva jedináčky - velký věkový odstup.

arrow
profile_image
Janiczkad
od 12. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na danca187:
Jsem prostřední, mám dva bráchy, jsme od sebe 3 roky každý...a podle mne to závisí jedině na povaze člověka... Se starším bráchou nejsme schopni doteď vyjít (ale s ním těžko kdo vychází, pán si myslí, že je mistr světa), s mladším bráchou je to lepší (aspoň se teda pořád nehádáme) a to oba bráchové jsou narozeni ve stejném měsíci, skoro stejné datum, jen o 6 let jinak. Podotýkám,že ani mladší brácha s tím starším nevychází nějak extra...

arrow
Neprodává v Bazaru

Je to na rodičích ale podle mě je super 2-3 roky,ideál

arrow
profile_image
mishenka
od 19. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já mám segru o 4 roky starší a jde to. Ale podle mě lepší je tak 2 roky, mají si co říct jsou skoro ve stejném věku. Jinak bejvalej měl bráchu o 6 let starší a druhýho o 8 let bladšího. Příšerný, každej byl jedináček a každej byl mamánkem, nikdy víc.

arrow
profile_image
Kleriska mojeid
od 9. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám bráchu o 2 roky staršího...jasně že jsme měli válečná období, ale teď, když už je nám oběma přes 20, tak je to v pohodě a máme se rádi Navíc máme společné přátele. Dva roky jsou pro mě ideální, víc bych asi ani nechtěla.

arrow
profile_image
Issabell28
od 29. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Angel11:
Já jsem s bráchou o 1rok a 4měsíce a vždycky jsme si spolu hráli, drželi spolu a zůstalo nám to i nadále. Jinak mám tedy kluka 18měsíců a kamáško má přesně o rok starší holčičku a hrajou si spolu super, děti se zabaví a já si odpočinu. Ale mít děti rok od sebe, to je pro určitě hodně velkej záhul.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené