arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, máte některá zkušenost, že jste musely podstoupit genetické vyšetření kvůli přenašečství určitého genu? Potřebovala bych zjistit, jestli jsem přenašečkou jedné vážné dědičné nemoci a nevím, jak postupovat. Musím prvně k praktickému lékaři, nebo se mohu rovnou někam objednat?
Děkuji moc předem.

arrow
profile_image
timini
od 30. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak pokud se obáváš, že bys mohla přenášet určitou nemoc, tak předpokládám, že v rodině máte někoho, kdo touto geneticky přenosnou nemocí trpí. A tomu dotyčnému přeci někdo musel tu nemoc diagnostikovat, někdo musí kontrolovat jeho zdravotní stav a řešit případné zdravotní problémy, musí mít u nějaké specialisty zavedenou kartu. Tak třeba tam?

Jsem na tom stejně, máme v rodině geneticky přenosnou nemoc a ten dotyčný, který jí trpí, pravidelně chodí na kontroly, případně pokud má problémy, do jedné konkrétní nemocnice k jednomu lékaři. A tento dotyčný lékař mě také kontaktoval, že je tu určitá pravděpodobnost, že bych mohla danou nemoc přenášet, tak ať se za ním stavím, že mi udělá genetické testy. Ale dělá se to pouze mezi blízkými příbuznými, pokud jsi nějak vzdálenější, tak tě zřejmě nikdo (zadarmo) neotestuje.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené