arrow
profile_image
Seeby
od 30. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sem na oční nebyla asi 4 roky. Teda vlastně 3,,kdy sem byla naposledy na přeměření zraku a pro čočky v optice.
Když sem tam chodila pravidelně, pořád mně zvyšovala dioptrie a teď je mám 3 roky stejné a vidím pořád dobře a zvyšovat je v žádném případě nechci. Možná kdybych šla na kontrolu, tak by zase doktorka zjistila, že potřebuju silnějí, ale ty já nechci.

arrow
profile_image
Bridget Jones
od 23. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chodila bych jednou za rok. Je to kravina přijít, až když se Ti horší dioptrie. To přece není jediný problém s očima, který může nastat. Taky nitrooční tlak by se měl asi čas od času kontrolovat a u nositelů kontaktních čoček případná vaskularizace. A to jsou jen dvě věci, které mě jako laika napadly. Určitě je i spousta dalších parametrů, které by se měly hlídat.

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Jsem krátkozraká, měla jsem na každém oku téměř 1 dioptrii, ale brýle jsem odložila.
Prostě mi nedělaly dobře a čočky nesnesu.
Nejmíň dvacet let jsem nebyla na očním, až nedávno. A víte co?
Zrak se mi zlepšil o půl dioptrie na každém oku.
Kdybych bývala nosila brýle, teď už bych měla nejníň 2 dioptrie

Tak tohle jsem si říkala taky před 15 rokama, že jsem blbec lezla na oční. Kdybych vydržela, mohla jsem dnes mít ušetřených 60000,- (můj taťka i brácha to překousli a k doktorovi nešli a časem se jim zrak zlepšil! ) Jenže jsem nechtěla sedět v první lavici ve škole a tak jsem si tam zašla a už se to táhlo. Každý rok o min. čtvrt dioptrie navíc. Brýle jsem nesnášela, vadily mi. Když jsem začala jezdit autem, tak mi vadily. Pak to došlo tak že jsem už nepoznávala lidi přes ulici, a to jsem měla jen 2 dioptrie na jednom a 1,5 na druhém, a musela jsem je nosit nafurt. To bylo hrozný, v zimě věčně zapocený, v létě opálený obroučky... Pak se mi narodily děti a to byla katastrofa...Po druhým porodu jsem se rozhodla pro operaci. Dnes jsem 2 roky bez nich a úplná paráda...
Ale k věci. Já na konroly chodila každý 2 roky a při té poslední mi doktorka taky řekla, že nemusím tak často a mám přijít jen tehdy, kdyby něco...ale to už jsem jí oznámila svoje úmysly a ona mi to jen požehnala

Reaguji na anetadela1:
Jenže já jsem například víc než rok nosila brýle o 1,5 dioptrie nižší a přesto se mi to začalo o dost zhoršovat. Navíc jsem i tak pořád seděla v první lavici. Jinak 1 dioptrii jsem měla asi pět let a nijak se to neměnilo. Brýle jsem v tu dobu nenosila. Když jsem začala dospívat tak se mi zhoršovali i oči. Určitě se dá něco odvrátit, ale moc nevěřím, že mých 7 dioptrií co nyní mám bych nějakým nenošením brýlí zastavila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené