Holky,
psaly jste tu, že je dobré zkusit konzultaci u více ortodontistů, pokud má člověk pochybnosti o navrhovaném způsobu léčby. Chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaké omezení, jak často se může měnit ortodontista, u normálních lékařů to je 3 měsíce, ale na konzultaci u ortodontistky jsem nepodepisovala žádný registrační formulář, tak mám pocit, že u ní jako registrovaná nejsem... Díky.

arrow
profile_image
rosička
od 21. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud jsi nic nepodepisovala a ani nejsi dál objednaná, tak se můžeš určitě objednat na konzultaci i jinam.

arrow
profile_image
tazmnec
od 14. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Při přechodu záleží podle mne jaký bude ortodontista přece jenom jsi jeho pacient a myslím si,že si tě případně jen tak nenechá ujít jinam.
Někteří ordontisti chtějí za konzultaci i finanční obnos.Proto je dobré se rozhodnout ještě před konzultací. Zkus své známé a pohlednout na určitý fakta,které budeš muset respektovat (jako je pracovní doba a případná první konzultace).Ceny se moc neliší.Vždy záleží na tvé ortondoxní vadě.
I v při případné léčbě můžeš přestoupit,pokud ti léčba nebude vyhovovat.Jenom s tím také hodně záleží na nátuře daného ortodontisty a toho nového je-li schopný se dostat do tempa předchazejícího ortodontisty.
Podle mne léčba ortodontistů by neměla být nijak odlišná.

Jen,ale člověk musí počítat s tím,že musíš mít srovnané účty a hlavně může to být takový ortodontista,který bude chtít ještě nejen zaplatit za jiné materiály,ale dokonce ti nemusí vydat tvou kartu. Tento poznatek jsem četl z recenze.Kdy nejmenovaná paní při přechodu si musela znovu nechat udělat veškerou dokumentaci znova.

arrow
profile_image
hanci
od 16. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Alca: po zahájení léčby se přestuuje už obtížněji, takže pořádně se rozhodnout před.....

Sice obtížněji,ale je to možné

Cituji Alca: .Možná by nebylo špatné kdybychom si zvykli na trochu konkurence i v lékařském prostředí, kdy se doktor snaží si pacienta udržet a nepočítá s tím že ho má jistého...z toho totiž nic dobrého nekouká..

Není na škodu to "vybranému" doktorovi nenápadně připomenout - že ortodontistů je více.
A fakt to dělá divy- i ve stylu práce.

Cituji Alca: Takže bych klidně vyzkoušela tak tři ortodontisty a pak se vrátila k tomu, co Tě nejvíce přesvědčí.

Díky, asi to tak udělám

Jinak všem díky za názory.

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Na konzultaci ( před zahájením samotné léčby ) si můžeš zajít třeba k deseti ortodontistů ! To je pouze na tobě...

Pokud se u jakéholiv praktického lékaře rozhodneš skončit - je povinnen ! Ti předat tvou kartu a dokumentaci, popř. zaslat novému ošetřujícímu lékaři !

Je to tvá dokumentace - on si udělá výpis z karty - pro pojišťovnu, ale ty dostáváš složku...

Měla jsem svou kartu u obvodní lékařky - která jí obdržela od mého lékaře ( bez mého vědomí ), neb šel do důchodu ! Tu složku si schraňuju od dětství a skutečně tam jsou záznamy od všech lékařů 31 let ! Paní doktorka mému muži řekla, že složku mu nevydá - že mi udělá jen výpis a složku si nechá..No tak to mě teda zvedlo ze židle ! Doktorka, kterou jsem v životě neviděla, nevybrala si jí, nikdo mě neinforamoval, že k ní nově patřím - mi nedá mou kartu, kterou já si hlídám a nosím sebou celej život ??

Zajistila jsem si novou lékařku - informovala se u ní a ta mi potvrdila,že na to mám nárok a MUSÍ mi složku vydat - jen byla líná dělat výcuc pro sebe...Pro mě by to bylo snažší Ještě jsem zavolala právníkovi a ověřila si to ...

Pak jsem jí zavolala - arogantní sestra mi řekla, že mi žádnou kartu nedá..Kde jsem přišla na to, že na to mám nárok ! Tak jsem jí vysvětlila, že to je informace od mého právníka a nové ošetřující lékařky. A jestli si uvědomuje, že za mě x měsíců - bez mého vědomí a souhlasu ( výběru ) pobírá peníze ( za každého pacienta má na paušál doktor peníze, každý měsíc - agendu jistě pan doktor nepředal bezplatně ).A jak si vůbec dovoluje, doktorka, která mě ani neviděla ! Mi říct, že mi nedá moji kartu ??Pokud mi kartu nevydají, že to budu řešit úplně jinou cestou...Světe div se - vzala si mě paní doktor a koktavě se omluvila.S tím, že jsme se asi nepochopili.... Manžel to možná popletl....Prosila by o strpení - o víkendu si udělá výpis z mé karty a pochopitelně mi jí předá...

Takže - nenechte se odradit a ošidit... Nejdřív se informujte a pak se nedejte

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené