arrow
profile_image
Badynek
od 9. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zakládám toto téma, protože jsem ho nikde nenašla, ale pokud existuje, omlouvám se, že se opakuji. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte, jak dlouho hrozí, že se vytvoří kapsule? Kdy si může člověk oddechnout, že je vše v pořádku a už nic nehrozí? U mně je sice zatím vše v pořádku, ale 25. 10. budu teprve měsíc po a dneska jsem našla na internetu, že se kapsule vytváří nejdříve po 4. týdnu od operace, což mně docela vystrašilo... Moc prosím o jakékoliv info.

arrow
profile_image
Andy21
od 27. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já si myslím, že kapsula se může vytvořit kdykoliv. Ale asi nejvíc to hrozní ten první rok po operaci. Taky mám z toho docela strach, jsem půl roku po operaci a zatím dobrý. Mám celkovou mastektomii tak i o to víc se bojím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám také pocit, že se může vytvořit kdykoliv a spíše několik let od operce, z důvodů těhotenství, kojení, váhové výkyvy atd..

arrow
Neprodává v Bazaru

Čo to vlastne presne je?dosť o tom tu ženy píšu že majú z toho strach,len mne to asi trocu ušlo:$

arrow
Neprodává v Bazaru

Prso ti ztvrdne a deformuje se.Ani to nemusí bolet,někdo s tím vydrží x let.

arrow
profile_image
Heny
od 8. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diablik:
1. Kapsulární kontraktura – vytvoření pouzdra (kapsuly) a její kontraktura (stažení, ztvrdnutí)

Pooperační vytvoření pouzdra (kapsuly) z vazivové tkáně je normální fyziologickou odezvou organismu na implantaci cizího předmětu. Vytvoření této kapsy se objevuje u všech pacientek, a to na různé úrovni, od tenké až po silně zhuštěné.
Jizevnatá tkáň nebo pouzdro se však může stáhnout a stlačit tak implantát, což se označuje jako kapsulární kontraktura. Pravděpodobnost tohoto jevu se udává kolem 5 %. Kapsulární kontraktura se vyskytuje častěji jako následek infekce, hematomu nebo séromu. Příznaky mohou být různé, od tuhosti prsu až po pocit bolesti, deformaci a hmatatelnost implantátu nebo změnu jeho polohy.
V některých případech je nutné provedení dalšího chirurgického zákroku, kdy pouzdro implantátu musí být chirurgicky uvolněno.

Nejčastější komplikace zvětšení prsou implantáty
Kapsulární kontraktura
Kapsulární kontraktura patří k nejrozšířenější komplikacím. Příčina jejího vzniku není objasněna, a proto se jí velmi obtížně předchází. Zpravidla se ale jedná o souhru několika faktorů. Zvažuje se úloha krevního výronu, zhmoždění tkání, úraz prsu, psychická příčina, reakce organismu na implantát atd. Ke kapsulární kontraktuře dochází při použití všech typů silikonových implantátů, častěji však hladkých. A právě proto se nyní pracuje téměř výhradně s implantáty s texturovaným povrchem.

Kapsulární kontraktura vznikne tak, že zhrubne a smršťuje se vazivová vrstva vytvořená kolem implantátu (kapsula = pouzdro). Kapsula stlačuje implantát a způsobuje, že prs je tuhý, citlivý až bolestivý a nepohyblivý. Podle tuhosti rozeznáváme několik stupňů kontraktury – od téměř nehmatného nálezu až po stav, kdy je prs deformovaný a velmi bolestivý. Ke kontraktuře dochází nejčastěji během prvních měsíců po operaci. Výjimkou nejsou ale ani kontraktury vzniklé několik let po plastice.

Nejúčinnějším řešením v případě již vzniklé kontraktury je operační uvolnění či úplné odstranění pouzdra. Bohužel i po tomto ošetření se může kapsula vytvořit znovu.

arrow
profile_image
arluša
od 11. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, kapsule se ti může vytvořit kdykoliv. A vůbec nezáleží na typu implantátu. Mám McGhany a kapsule se mi stejně udělaly. A poznáš to tak, že tě začne prso bolet, podobně jako před menstruací a začne tvrdnout. Nejde to nijak ovlivnit. Prostě tělo se chová tak, jak to cítí a když si řekne, tohle tu nechci, tak začne reagovat. Ale nemá smysl se tím stresovat dopředu. Takže na to nemysli a užívej si pocit z krásných prsou.

arrow
Neprodává v Bazaru

no,už chápem prečo má každá z toho obavy a myslím si,že mi bolo lepšie ked som ani nevedela čo to je,,, teraz to budem mat v hlave aj ja

arrow
profile_image
Badynek
od 9. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky moc děkuji za reakce, i když nejsou zrovna pozitivní. Ach jo... Ale člověk musí doufat a věřit, že jemu se to vyhne, ne? Takže žádná prevence neexistuje?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Badynek: Já si myslím,že to neovlivníš.Je lepší nato nemyslet a nepřivolávat ten problém.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tamara79: Přesně tak, to je to poslední na co bych myslela, mám sklony k tvorbě adhezí, a když bych se tím trápila, tak bych se zbláznila.

arrow
profile_image
Badynek
od 9. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte pravdu, nebudu se tím zatěžovat, zvlášť, pokud to nejde ovlivnit a nějak se tomu vyvarovat. Já se asi moc prohlížím. Každý den stojím před zrcadlem a pozoruju se, jestli je vše OK - BLÁZEN, no. Asi jsem po tom neměla ani pátrat, mám z toho akorát nervy... Je to ale možná i proto, že jsem teprve měsíc po a prsa jsou ještě trochu tvrdá, tak za tím hned něco hledám. Ale ono to chce asi čas, než budou jako moje. 6.11. jdu na kontrolu, tak snad mi doktor řekne, že je vše v naprostém pořádku.

ja jí prej měla po první operaci, ale nic mě nebolelo, nebo aspoň jsem to nijak zvlášť nepocítila. Udělo se to asi po 4-5 měsíců. Taky si myslím že se neudělá hned ale nejdřív po nkolika měsících. Muj doktor mi tvrdil, že ji nemám, ale z operační zprávy po půl roce jsem se dověděla že mi ji odstraňoval teď po tý druhý operaci ji prej mám znova, ačkoliv mů doktor opět tvrdil že ne... každej doktor mi řiká něco jinýho, ať jdou někam chytráci! za 10 dnu jdu na další opravnou operac,i tentokrát ke kmentovi. ten řiká že ji nemám tak si mam asi vybrat jestli ji chci mít nebo ne..no ale na operaci nejdu kvuli kapsule, ale kvuli totálně zdeformovanejm prsům od toho předešlýho šikuly....

arrow
profile_image
Badynek
od 9. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maruškamo: Ty bláho, ty si teda užíváš. To bych asi nezvládla, tolik operací. Stačila mi ta jedna. I když si už dneska říkám, že to zas tak strašné to nebylo, mám to stále docela živě v paměti a nedokážu si představit, že bych to měla absolvovat znovu... Tak hlavně hodně štěstí, ať se to tentokrát skutečně podaří a jsi konečně spokojená a šťastná a bez komplikací...

arrow
profile_image
Laura303
od 14. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky bojím se, že mám kapsuli (( stále mě bolí levá bradavka, brní v levé lopatce a prsa nejsou uplně měkká a to jsem pul roku od operace nemyslím na nic jiného. Máte některá podobnou zkušenost? prosím o radu, díky

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené