arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj dámy. Chápu význam slova jednodenní Ale zase si řikam, že za ty šílený peníze (Acuvue TruEye 15 párů za 700,-- v eshopu) to přece nemůže být nějaký šunt, kterej člověka odrovná. Nemyslim nosit je týden, ale třeba dva dny. Samozřejmě při náznaku pálení šup s nima do koše a ne při extrémní zátěži - zakouřený prostředí a tak. Nosíte tak někdo jednodenní čočky? Dáte je přes noc do roztoku a ráno je ještě na jeden den nasadíte? Dík za odpovědi a prosím ne urážky, zajímá mě to zatím čistě ze studijních důvodů.

arrow
profile_image
Kreweta
od 31. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A proč nenosit rovnou 2-týdenní čočky? Je to výhodnější

arrow
profile_image
cama
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na "to přece nemůže být nějaký šunt, kterej člověka odrovná":
Souhlas. Za předpokladu, že je používá dle návodu
Reaguji na Kreweta:
Přesně, je to ekonomicky mnohem výhodnější, za tři páry, tj. čočky na měsíc a půl, dáš u Acuvue cca 500 Kč. S jednodenníma to na měsíc a půl vyjde na 2 100 Kč.
Hlavní ale je, že nošením čoček přes jejich termín si můžeš způsobit infekce, alergii na čočky nebo dokonce nevratná poškození oka.
K těm jednodenním konkrétně, materiál, ze kterého se vyrábějí, prý vůbec ani není dělaný na to, aby se dával do roztoku (natožpak aby se pak dával znova do oka ). A protože se mám ráda tak jednodenní čočky nosím jeden den a čtrnáctidenní čtrnáct dní

Já nosím jednodenní čočky pouze jeden den.
Ale, čočky mají delší dobu nositelnosti, moje oční mi tvrdí, že 14 denní můžu nosit až 2 měsíce, při důkladném čištění i ráno.
Nezkoušela jsem to, ale vím o holkách, co to tak praktikují a žádné problémy nemají.

arrow
profile_image
Kreweta
od 31. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Susanna24: že 14 denní můžu nosit až 2 měsíce.

Mám na 14 dní.2 měsíce je teda nenosím,ale měsíc v pohodě
Jediný problém je,že po měsící čočka hůř přilne k oku při nandavání

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já nosím jednoměsíční čočky (ani je nemusím vyndavat, protože jsou více propustné pro kyslík) a zkusila jsem to přetáhnout a šlo to tak o 10 dní, ale potom se mi čočka jakoby mlžila. Ona to sice nepozná přesně na den, ale opravdu má omezenou trvanlivost
Navíc o žádnou infekci nestojím, takže tohle je moje maximum...

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě se zrovna v sobotu podařilo, že jsem si je zapomněla večer vydělat a ráno se mi nechtěly brát nové, tak jsem byla i neděli v těch sobotních a měla jsem akorát oči suché, tak jsem si pořád kapala. Ale byla to vyjímka, nedělala bych to tak pořád!

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Orina: Acuvue TruEye 15 párů za 700,-- v eshopu

já kupuju Dailies, 90čoček za tisícovku

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kreweta: A proč nenosit rovnou 2-týdenní čočky? Je to výhodnější

Jasně, normálně nosim Acuvue Oasys. Jde jenom o to, že je chci taky vyzkoušet. Třeba na dovku s koupáním jedině jednodenní.

Cituji cama: těm jednodenním konkrétně, materiál, ze kterého se vyrábějí, prý vůbec ani není dělaný na to, aby se dával do roztoku (natožpak aby se pak dával znova do oka ).

V tom se tak úplně nevyznám, ale Acuvue Oasys (14ti denní) a Acuvue TruEye jsou oboje silikonhydrogelový - stejný matroš.

Cituji Miasofia: já kupuju Dailies, 90čoček za tisícovku

Jasně, zkusim i jinou značku. Jde o to, že ty TruEye jsou jediný jednodenní silikonhydrogelový a to by měl být na oko nejlepší matroš.

Moje doktorka lanaří lidi na Johnson & Johnson, takže info k jiným čočkám z ní moc nedostanu A dobrý je, že chce aby si člověk kupoval čočky u ní. Má je tak o dvě až tři sta dražší než kdekoliv jinde! Co si o sobě sakra myslí!

Jo a mimochodem, koukněte na ceny na www.lens.com . Proč sakra máme všechno tak nesmyslně předražený!

arrow
profile_image
eleneben
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Orina: Jo a mimochodem, koukněte na ceny na www.lens.com . Proč sakra máme všechno tak nesmyslně předražený!

wow, dívám se, že nabízejí i international shipping za 20usd, což se při tých cenách stejně vyplatí, ale myslíte, že to projde přes celnici? nevím totiž, jak je to s dovozem zdravotních pomůcek..

Jinak já nosím denní čočky jenom na bazén apod. kdy nechci zničit běžné měsíční.
Jednou jsem po nějaké kalbě usnula s těmi jednodenními v očích a to byl děs, ráno jsem se vzbudila s úplně zalepenýma očima. To jsem je musela mít na očích pak ještě celý ten další den, protže jsem to bylo u přítele a neměla jsem tam žádné jiné čočky ani brýle a bez nich jsem slepá Vymáchala jsem je sice v roztoku, ale stejně nic moc pocit v oku.

Jednou ještě jsem si nějak neuvědomila, že mám na sobě jenom jednodenní a večer je normálně vyčistila a uklidila do pouzdra, jako ty měsíční. No, ráno jsem zjistila, že to nějak není ono, tak šli do koše i tak
Takže dle mého jsou skutečně jenom na jeden den

arrow
profile_image
Miasofia
od 30. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já nosím jen jednodenní, ty vícedenní prostě nesnesu. Dřívě jsem měla měsíční a ty mi úplně odrovnaly rohovku, takže jsem rok nosila jen brýle a až teď si občas troufnu i na čočky. A snažím se opravdu jen jeden den a v žádném případě bych je nedala do roztoku a na druhý den znova do oka..

Já nosím jednodenní čočky maximálně den. Většinou je ale snesu jen pár hodin a pak mi začnou vadit. Bohužel čočky moc nesnesu, měsíční nebo čtrnáctidenní vůbec nepřicházejí v úvahu. Ale výhodu v jednodenních čočkách vidím hlavně v tom, že je člověk nenosí pravidelně, ale jen občas a pak je rovnou vyhodí a nemusí je máčet v roztoku. Jsou zkrátka praktické a v tomto případě by se jiné čočky ani moc nevyplatily.

Já teda nevím, nosila jsem vždy jen 14denní nebo měsíční čočky, ale pokud jsem si je jako nové při prvním vzetí neopláchla v čistém roztoku, tak mě v očích trochu pálily, navíc v tom blistru i cosi plavalo, možná nějaké zbytky a smetí od výroby. O jednodenních taky uvažuju, ale pochybuju, že bych k nim neměla nějaký malý roztok na to opláchnutí, a vůbec, kdyby něco spadlo do oka, co pak.

arrow
profile_image
Orina
od 9. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji eleneben: wow, dívám se, že nabízejí i international shipping za 20usd, což se při tých cenách stejně vyplatí, ale myslíte, že to projde přes celnici? nevím totiž, jak je to s dovozem zdravotních pomůcek..

Problém je, že v Americe je to na předpis a nevim nevim, jestli by předpis od naší doktorky vzali. A hlavně, třeba mně by doktorka asi nic nepředepsala, jak by byla uražená, že nekupuju od ní

Cituji mufallo: nové při prvním vzetí neopláchla v čistém roztoku, tak mě v očích trochu pálily

Ano ano, s tim mám taky problém. Přitom člověk by řek, že ten roztok musí být úplně nejlepší, aby každýmu sednul!

Cituji Miasofia: já kupuju Dailies, 90čoček za tisícovku

Teď na ně koukám. Ale mají jiný zakřivení než mám já. Já mám 8,4 a i 8,5 mi sedí. Máte někdo zkušenosti s hodně jiným zakřivením? Neni to zas jenom kachna, aby se mohlo vyrábět víc druhů čoček za nekřesťanský prachy?

Cituji Orina: Ale mají jiný zakřivení než mám já. Já mám 8,4 a i 8,5 mi sedí. Máte někdo zkušenosti s hodně jiným zakřivením

Já si chtěla objednat nějaké jiné a měli zakřivení o chlup jiné než to moje a odpověděli mi, že mi to musí doporučit kontaktolog, že bez toho bych si to risknout neměla.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené