Dobrý den, jak poznám, že mononukleozu, kterou právě procházím už nemůže dostat můj přítel? Jinak řečeno - kdy si s ním mohu "dávat pusinky", aby tu nebylo riziko, že pak zas měsíc bude doma ležet on? Vím, že ten bacil už nyní bude stále v mém těle a záleží na přítelově imunitě...ale myslím to z toho pohledu - kdy po této nemoci s ním mohu zase normálně být.... Předem děkuji

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Každé tělo tuto nemoc nese jinak. Mě bylo řečeno, že jí budeš mít už navždy, ale tělo se s tou nemocí musí smířit. Někdo ani nepozná, že se nakazil. Já se s mononukleózou léčila 2 roky. Neustále se mi to vracelo.
To musíte prostě zkusit.... třeba mu nic nebude.

Tak mě nakazil přítel aniž bychom o tom věděli, u něj se to projevilo hůř, já se cítila relativně zdravě. A už si moc nevzpomínám jak to bylo, ale na internetu je určitě moc informací. Zdá se mi, že snad 3 týdny jsem si měla dávat pozor na to, abych nenakazila ostatní. Dva týdny jsem ležela, pak dietka a nic. Už jen kontroly krve, žádný sport půl roku.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ono se stejně virus poté během života několikrát aktivuje, takže si myslím, že je téměř nevyhnutelný, aby se s tím přítel nesetkal... Mně osobně se EBV bohužel už léta připomíná (jako právě teď, jsem unavenější a mám už měsíc zvýšenou teplotu) vrací se to hlavně jako bonus k dlouhodobému a těžkému stresu a vyčerpání... A přítel je dva měsíce po mononukleoze a pořád je přešlej... Doporučuju to nebrat na lehkou váhu a opravdu svědomitě dodržovat režim. A do budoucna dávat na sebe pozor, především co se týká nervů... vyhýbat se velkým stresům a přepracování... A pořid si vitamín B, echinaceu a ostropestřec.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Doktor mi říkal, že jsem nejvíc infekční měsíc. Já se s přítelem ale nelíbala celého půl roku, co jsem se léčila. Bylo to strašný. Až jsem měla testy OK, tak jsme si dali první pusu.

arrow
profile_image
Chocoo
od 19. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji kutunka: Já se s mononukleózou léčila 2 roky. Neustále se mi to vracelo.

2 roky? A projevovalo se to pokaždé stejně? Tenkrát mi bylo řečeno, že už se mi to nikdy vrátit nemůže...ale poslední dobou čtu i takovéhle příspěvky

Jinak já jsem tenkrát ptala v nemocnici zhruba po dvou měsících a to mi řekli, že testy jsou v pořádku, že už se nemusím bát, že někoho nakazím.

arrow
profile_image
kutunka
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Chocoo:
Jo, opravdu se mi to neustále vracelo. Mě tenkrát dětská lékařka léčila a mě se objevila na ty léky alergická reakce a odvezli mě do nemocnice. Dokroři, když se mi podívali do krku, tak váleli očima a divili se, že ještě vůbec dýchám. Byla jsem děsně oteklá a krk měla zahnisanej. Nemohla jsem pít ani jíst. Od té doby trpím únavou.
Dva týdny jsem byla v nemocnici a pak se léčila doma, ale neustále se to vracelo.
To je můj nejhorší zážitek v životě. Já opravdu myslela, že umřu.
Důležitá věc je ta, že se mi to vracelo kvůli infikovaným mandlím. Tak mě je po dvou rokách vytrhli a už se mi to nevrací. Každý tuto nemoc nese jinak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené