Ahojte holky, po zkušenosti s Au- pair v Anglii jsem se rozhodla splnit si sen a podívat se do USA a to opět jako Au-pair. Situace má,ale jeden háček - nemůžu najít rodinu. Jsem zaregistrovaná v agentuře asi od dubna a stále nic. Rodiny zavolají a pak už se neozvou, jiné mají zájem o hovor, ale ten se z nějakého důvodu neuskuteční, dokonce byla rodina co mi volala několikrát a pak řekli, že mě nechtějí. Jak dlouho trvalo najít rodinu vám?

arrow
profile_image
lukrezie
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

v jaké agentuře jsi?

arrow
profile_image
lukrezie
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aha, vim, že jedna holčina s coolagent odjela taky až za strašně dlouho u SA většina holek co znám z blogů atd. zmatchovalo do 3 týdnů!! Já teď čekám na schválení přihlášky v USA a pak budu rodinku vybírat. Jsem teda taky u student agency. Jestli jsi ale od dubna už registrovaná tak to je hodně dlouhá doba!

No je to strašně dlouhá doba. Co všechno požaduje SA?

arrow
profile_image
lukrezie
od 15. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ja myslim, že je to skoro stejný! akorát u Coolagent jste prej měli těší psychotest a delší. U student agency to je asi 25 otazek a v češtině. A kolik jsi dostala za tu dobu nabídek ? Zkoušela si tam napsat co se děje, že je to strašná doba?

Nabídek jsem dostala tak asi 20 a volalal jsem si tak s 6 ti rodinama. Psala jsem tam a minulý týden mě i volali a slečna říkala, že je to normální postup a že je nás takto víc co hledají takovou dobu. Nevíš jake jsou u SA poplatky? Platila jsi něco předem? A pohovor v angličtině jsi taky dělala? Přemýšlím, že bych ještě zkusila změnit agenturu.

ahoj, to je teda divný Sice je to už víc než deset let,kdy jsem žádala já,byla jsem u Student Agency a rodina mi zavolala asi tejden po tom interview u SA a bylo to. A je divný že tě odmítli, když máš už i zkušenosti a reference z Anglie, já neměla tenkrát nic a všechny reference vymyšlený

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já u coolagentu měla rodinu hned, sotva zadali ty lejstra, hned se mi začaly ozývat a asi hned 3. rodinu jsem si vybrala, celkově jsem někdy koncem května začala dávat dokupy všechny potřebné dokumenty, reference, po rodině víza a potvrzení od doktora a začátkem července jsem jela. Takže já za měsíc stihla vše od prvotního mailu agentuře až po odlet do USA. Není problém třeba s řidičákem? V USA je min. rodin ochotných ho prominout a pokud jej nemáš, tak tě odmítnou i když jim jinak vyhovuješ. Rozhodně nejlíp uděláš, když do CA zavoláš.

Holky, do CA jsem psala a i s nima mluvila a jak už jsem psala, řekli mě, že je to normální a že nejsem sama kdo hledá takovou dobu. Řidičák mám a když se rodiny ptají tak říkám, že řídím tak 3 x v týdnu ( protože nejsem zrovna aktivní řidič). Referencí mám dost, video a fotky snad taky dobrý. Jediný co mě napadá tak je angličtina. Rozumím jim,ale někdy se třeba zeptám jestli to nemůže zopakovat nebo si nemůžu vzpomenout na slovíčko, ale to je snad normální ne? Rozhodně to není v káždé větě, spíš tak 2 x za hovor což si myslím, že není taková hrůza. Jinak většinou v tom hovoru nechávám mluvit je a spíš odpovídám na otazky + se pak něco ptám. Nevím jestli třeba málo nemluvím o těch dětech nebo tak....

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jucinka_2007: Rozumím jim,ale někdy se třeba zeptámk jestli to nemůže zopakovat nebo si nemůžu vzpomenout na slovíčko, ale to je snad normální ne?

Jj, určitě je, některé rodiny vyfasovaly Brazilky nebo Asiatky, co měly úroveň aj kodpovídající naší základce. Většinou jsou všichni mile překvapeni naší úrovní, oni tak nějak čekají, že umíš pár frází a vět Takže tím to určitě nebude a když něco nepochopíš a chceš to zopakovat, řekni radši pls could you repeat your last sentence, i didnt hear you because of the bad signal Přeci jen volaj přes půl světa, tak se dá pochopit výpadek (i když žádný není) a přemýšlet o tom, co asi řekli. Určitě se na děti ptej víc, většina jich je na ně fixovaná a hrdá, takže o nich rádi mluví. Zeptej se, kde jsou, jestli se na novou aupair těší, jestli už v min. nějakou měli, zeptej se, jak daleko je to do školy a jakým provozem, poptej se i na alergii dětí (tam je alergické každé děcko). Prostě at to vypadá, že máš zájem a že je pro tebe jejich ratolest první poslední...

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jucinka_2007: řekli mě, že je to normální a že nejsem sama kdo hledá takovou dobu.

Pak bych se teda zamyslela nad tím, jeslti nemáš nějaké extra nároky na rodinu. Vím, že se tam někde vepisovalo, koho nechceš. Lepší je dát minimum požadavků, protože pak se o to víc rodin ozve. A selektovat je můžeš až pak, já striktně vyřadila jen kuřácké rodiny, jinak nějaké náboženství, single parent apod. mi byly fuk.

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jucinka_2007: že řídím tak 3 x v týdnu ( protože nejsem zrovna aktivní řidič).

Říkej klidně, že řídíš denně, protože tam fakt budeš řídit denně, oni jsou zvyklí, že tam mají lidi ŘP od 16, takže jim může připadat, že máš málo let praxe. Řízení se neboj, 99 % aut je na automat a značení je tam jak pro blbce, pod značkou vysvětlivka, na silnici pokyny apod. Takže si nesnižuj šance, protože pro ně je řízení alfa a omega, někam se vůbec nedá dostat jinam než autem, prostě tam chybí chodníky, protože lidi nechodí, ale řídí...

to gumidek: děkuju za vyčerpávající informace.

Právě jsem absolvovala telefonát s Coolagentem a Student Agency a musím říct, že navzdory tomu, že jsem klientem Coolagentu paní ze Studenta byla mnohem ochotnější a vstřícnější a snažila se mi pomoct. V podstatě obě agentury mě řekli, že se může stát i to, že to trvá takto dlouho,ale standartní doba je tak 2-4 mesíce.

Zítra se mi má ozvat jedna rodina, takže jsem vážně zvědavá jak to dopadne. To už je taková moje poslední naděje. Budu se teda ptát vic na děti a tvrdit, že řídím denně a snad to dopadne

arrow
profile_image
Paci256
od 17. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj
ničeho se neboj, určitě někoho najdes
Ale pokud se ti nedaří najít rodinu u jedné agentury, určitě bych po 2 měsících měnila.
Můžeš vyzkoušet i americkou agenturu - je to obvykle rychlejší.
Tady najdeš přímo úředně schválené aupair-agentury pro USA.
Přeji ti hodně štěstí
PS: dávej pozor na smlouvu a délku prac.doby

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené