arrow
profile_image
Renné
od 21. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám anémii a vyzkoušela jsem naprostou většinu pilulek s železem. Nic nezabralo, jsem na tom ještě hůř (a to tam byla i kyselina listová a papala jsem to s B a C). Červené maso taky jím. Poraďte, prosím co mám ještě jíst, aby se to železo do mě nějak dostalo. Díky

arrow
profile_image
Kacrum
od 24. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hm, to je divné... Prý je hodně železa i v salátu a špenátu a celkově v listové zelenině, tak zkus ještě tohle...

Renné
pravděpodobně máš poruchu vstřebávání železa (což má dost lidí s anémii, jde v podstatě o určitý typ alergie na těžký kov), jakmile železo sníš vyvolá to průjem (máš yto problémy po snězení Fe?) a Fe se nevstřebá, čímž vzniká i anémie (jak jsi sama napsala - dost červeného masa, špenát.

arrow
Neprodává v Bazaru

"např. homeopatickým preparátem Ferrum sidereum D20 (Weleda), případně Ferrum phosphoricum 15 CH od Boironu (jediné "železo" volně prodejné). Krevní obraz může být matoucí hlavně v případě, že se stravujete výrazně zdravěji než běžná populace, podle níž jsou stanoveny hraniční hodnoty v tabulkách. S nižším přísunem tuků se červené krvinky přestávají shlukovat a jejich práce je tak výrazně efektivnější. Proto jich je potřeba méně. Pozor si dávejte na cibuli, která ve vyšších dávkách může způsobovat anémii. Detaily naleznete v Meduňce 9/2005 v článku Ing. Průchové.
Nejvýznamnější zdroje:
melasa, šťáva ze švestek, sušené meruňky, ořechy, semena dýní a slunečnice, rozinky, pšeničné klíčky a otruby, čočka"
+
Actiferin compositum - skvělý preparát při nedostatku železa, které je v něm přítomno v téměř ideální organické sloučenině, když už není vyhnutí. Zároveň obsahuje doplňky, které vstřebávání železa usnadňují. Doporučuji užívat zároveň s vitamínem C, ale ne zároveň s vápníkem a hořčíkem! Volně prodejný.
http://zdenka.psenickova.sweb.cz/index.html

Anemii způsobuje většinou nějaké onemocnění, koukni sem http://www.celostnimedicina.cz/chudokrevnost-anemi e.htm

Cituji framboise: S nižším přísunem tuků se červené krvinky přestávají shlukovat a jejich práce je tak výrazně efektivnější

co to je? Copak červenékrvinky se shlukují?

Cituji framboise: Pozor si dávejte na cibuli, která ve vyšších dávkách může způsobovat anémii.

a já cibuli tak ráda! Vím, že u psů může způsobit úplný rozklad červených krvinek , že ji nesmí, ale u lidí to slyším poprvé , myslela jsem, že je zdravá ?!

arrow
profile_image
Meggi
od 26. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Renné: vyzkoušela jsem naprostou většinu pilulek s železem. Nic nezabralo,

Zkoušela jsi železité víno? Je vhodné pro doplnění železa do organismu, pro stavy chudokrevnosti a celkové slabosti. Užívá se max 1 dcl, nejlépe rozdělit na dvě dávky, upozorňuji, že chutná jako když olízneš železnou trubku, vychutnávat se opravdu nedá. Na doporučení jsem ho koupila v lékárně, stojí do 150 ,- kč.

Jmenuje se Maltoferrochin.

arrow
Neprodává v Bazaru

Meggi
To je tohle "Komonicové víno - skvělé na ředění krve a zlepšení stavu křečových žil. Nesmí se užívat společně s léky na ředění krve (Warfarin) a při krvácivých stavech!! V 1 litru co nejpřírodnějšího červeného vína louhujeme 10 g sušené komonice lékařské (Melilotus officinalis) po dobu 9 dnů, občas můžeme protřepat. Poté ho scedíme a užíváme první 3 dny 3x denně kávovou lžičku a dále 3x denně polévkovou lžíci, dokud ho nedobereme. Kůru lze opakovat po 3 měsících, maximálně 4x ročně." nebo něco takového?

arrow
profile_image
Meggi
od 26. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji framboise: To je tohle "Komonicové víno - skvělé na ředění krve a zlepšení stavu křečových žil. Nesmí se užívat společně s léky na ředění krve (Warfarin

Vypadá to, že to bude něco podobnýho, zkus jej porovnat s tím Maltoferrochinem. http://www.lekarna.cz/maltoferrochin-750ml/

arrow
profile_image
Juzzynka
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

S anémií mám také svou zkušenost, zůstala mi po mononukleóze. Také jsem zkoušela železo v tabletách, ale moc mi nepomohlo. Zvýšila jsem příjem červeného vína a brokolice, která je bohatá na železo...ale stále jsem z toho nebyla venku, únava a slabá imunita mě stále užírala... Tak jsem zašla na popud rodiny k bylinkářce a ta mi dala kapky Topol, opravdu výtažek z topolu, který dává organismus "do kupy" v takovýchto případech. Ale nemohu na 100% zaručit, že to byla jediná příčina, páč v té době jsem přestala užívat antikoncepci (Chloe, o které je na diskuzi také řeč) a do 3 měsíců jsem byla ready jak nikdy. Každopádně ty kapky stály kolem 100Kč, takže za pokus skoro nic nedáš

Mě teda taky pomohlo jedině to železité víno - Maltoferrochin. Úplně mi to vlilo energii do těla když jsem trpěla chudokrevností.

arrow
Neprodává v Bazaru

A co zkusit něco z tohoto http://www.nadeje-byliny.eu/ ? Např. zadat výrazy jako anemie, chudekrevnost a vybrat si.Mám s těmito tinkturami dobré zkušenosti.

arrow
profile_image
Renné
od 21. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Diky zatim vsem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené